1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Јавно објавување на приватни работи

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од KateKane, 14 октомври 2020.

 1. KateKane

  KateKane Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јули 2018
  Пораки:
  1.847
  Допаѓања:
  35.800
  Пол:
  Женски
  Пред 2 дена се случи ситуација каде женет маж кој има бремена сопруга, пишува на девојка за да му даде број. Потоа како нивниот разговор тече и признава дека ја бара за секс, а таа му кажува дека јавно ќе го изнесе сиот тој муабет, што впроочем го прави.

  Тој фејсбук пост предизвика цела лавина на коментари и отвори огромен број на прашања за дискусија.

  • Дали е во ред објавувањето на социјалните мрежи од страна на девојката каде јавно го пласира неговиот обид за неверство?
  • Дали е погрешно тоа што женети мажи кои чекаат деца со сопругите прават неверство?
  • Како нашето опшстество реагира на вакви ситуации, односно каков е нашиот менталитет по прашањата како брак, неверство, јавно прозивање, нарушување на углед и чест?
  • Дали е правилно да се адресира ваква тема или поправилно е сите да си го гледаме само нашето и да не се мешаме во нечија врска?
  • Колку нашето опшстество осудува неверство на женет маж, а колку жената која е вмешана во тоа?
  Темата е отворена за секаква дискусија, опфаќа неверство како појава, социјалните мрежи и нивната инволвираност во тоа, македонскиот менталитет на реакција на ваква случка, правни последици кои можат да настанат доколку се случи нешто вакво.

  *Дополнет вовед

  https://www.facebook.com/frosina.gorgioska/posts/10223565472674864

  Фросе, ако си феминка пиши ми во лп, сакам едно кафе да те честам. Секоја чест.
  А сопругата од створов ако е и таа тука, премија си девојче за овој. Главата горе, немаш од што да се срамиш, лепотица и премија си за вакво сушстество.
   
  На sj *O*, Dust, Ambrosia и 36 други им се допаѓа ова.
 2. Bridget

  Bridget Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 декември 2013
  Пораки:
  7.192
  Допаѓања:
  106.291
  А да го тргниш ова од форумов, и која е оваа глупача што се дрзнала вакви работи јавно да постира? Ја прашале дали може да се запознаат и дека има убава слика или ватевер и она веднаш како сака да ја ебат и предавања држи па и јавно ги истакнува?
   
  На Different7, RainbowButterfly, WaitTillTheEnd и 42 други им се допаѓа ова.
 3. Mantub

  Mantub Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 ноември 2017
  Пораки:
  7.544
  Допаѓања:
  55.313
  Пол:
  Женски
  Ох Господе
  Фросеееее ако си феминка, јас вечера ќе те частам сестро ♡♡♡
  Леле кретениште гнасно.
  Дете да има ќе се срами од него.
  Сите од фамилија ќе го осудат.
  Се надевам жена му ќе го шутне ко ѓубре
  И се надевам дека долго нема да може женска да допре, се дури не му дојде памет, ако воопшто му дојде некогаш.
  Фросе, ти ми си херој денес ♡
   
  На sj *O*, GirlLove, simoncelicius и 14 други им се допаѓа ова.
 4. Mantub

  Mantub Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 ноември 2017
  Пораки:
  7.544
  Допаѓања:
  55.313
  Пол:
  Женски
  Таа го прашува Ти се ебе и тој вика Да, па таа му вика Зошто бараш секс надвор од брак и тој вика Не ми држи предавања, немој да мислиш дека ќе најдеш маж кој ќе ти биде верен како магаре.
  Вака, парафразирано.
  Не измислува таа ништо.
  И нема зошто да се тргне од форумов, таман си е ;)
   
  На sj *O*, Scorpiongirl12, galapce и 18 други им се допаѓа ова.
 5. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  20.757
  Допаѓања:
  136.605
  Пол:
  Женски
  Го знам дечкото лично, не беше ваков.
  Со девојка му одеа една година, и се зедоа мислам самиот сакаше да се скраси.
  Чуден ми е муабетов, ама и лични преписки можат да останат интимни. Нејзе ако и требало причина можела и кај друг да побара.
  Еве не знам...
   
  На sj *O*, Stressed Out, azelea и 2 други им се допаѓа ова.
 6. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  27.414
  Допаѓања:
  213.742
  А ој да објавеше јавно за нејзе дека е 'ороспија', ќе ракоплескавте?
   
  На Different7, SStasia, GirlLove и 10 други им се допаѓа ова.
 7. Mantub

  Mantub Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 ноември 2017
  Пораки:
  7.544
  Допаѓања:
  55.313
  Пол:
  Женски
  За кого да објави дека е ороспија?
   
 8. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  27.414
  Допаѓања:
  213.742
  За нејзе.
  За било која жена, било кој да го каже тоа...
   
  На edna_malecka му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Mantub

  Mantub Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 ноември 2017
  Пораки:
  7.544
  Допаѓања:
  55.313
  Пол:
  Женски
  Како може да објави такво нешто за нејзе, на што ќе се потпре за го објави тоа, на тоа што девојкава му кажува колкав сељак е што нема почит кон жена му? Сам себе убио
   
  На sj *O*, lovestoneddd, CameliaMiller и 2 други им се допаѓа ова.
 10. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  27.414
  Допаѓања:
  213.742
  Дали е во ред за тебе некој да објавува јавно, приватни работи за трета личност?
   
  На Different7, ku4ence, Stressed Out и 12 други им се допаѓа ова.
 11. Mantub

  Mantub Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 ноември 2017
  Пораки:
  7.544
  Допаѓања:
  55.313
  Пол:
  Женски
  Да, кога знае да е сељак, нека се носи со последиците сега.
   
  На sj *O*, galapce, simoncelicius и 9 други им се допаѓа ова.
 12. Tan4ence

  Tan4ence Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  4.968
  Допаѓања:
  26.917
  Мантуб, сакаше друго да каже вајлд
  Ако некоја жена која е мажена му пише на некој маж и тој маж вака сподели јавно, дали исто ќе мислевте за неа дека е ѓубре? Јас така сфатив.
   
  На SStasia, Konfetka, Glowy и 2 други им се допаѓа ова.
 13. Mantub

  Mantub Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 ноември 2017
  Пораки:
  7.544
  Допаѓања:
  55.313
  Пол:
  Женски
  Исто ќе мислев и за неа.
   
  На sj *O*, galapce, CameliaMiller и 5 други им се допаѓа ова.
 14. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  27.414
  Допаѓања:
  213.742
  Аха...
  За некого може ти си 'сељак', сакаш да те отчука на социјалните мрежи за нешто што ти лично не сакаш јавно да споделиш?
   
  На ku4ence, Stressed Out, Alex.T и 5 други им се допаѓа ова.
 15. Angie1432

  Angie1432 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2019
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  14.779
  Пол:
  Женски
  Брачни неверства се решаваат меѓу двајца, не пред цел народ.Никого не засега дали тој ја варал жена му и дали пишува по други за оваа третава да се стави во улога на судија и да го изнесе "случајот" пред народот па сите да навалат по осуденикот а на судијкава да и се крене егото од лајкови и поддршка.Баш незрело.
   
  На Different7, tirkenbal, sparklie и 70 други им се допаѓа ова.
 16. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  27.414
  Допаѓања:
  213.742
  Не дека таа е 'ѓубре', туку дека е нејзина работа што прави во нејзиниот живот.
  Што сака, а што не сака да сподели јавно може само таа да одлучи, не било кој да одлучува за нејзе.
   
  На Stressed Out и Lady D ❤️ им се допаѓа ова.
 17. Mantub

  Mantub Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 ноември 2017
  Пораки:
  7.544
  Допаѓања:
  55.313
  Пол:
  Женски
  Може за некого сум. Ама приказнава немаше да добие толку голема популарност ако типов не беше стварно сељак и ако само девојкава што го објави мислела дека е сељак.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 18. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  27.414
  Допаѓања:
  213.742
  Не е битно каква е приказната...
  И оние сликите во Јавна соба беа интересни за многумина, ама тоа не значи дека е во ред да се објавуваат, нели?
   
  На ku4ence, SStasia, Stressed Out и 7 други им се допаѓа ова.
 19. Bridget

  Bridget Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 декември 2013
  Пораки:
  7.192
  Допаѓања:
  106.291
  Популарност добива приказната оти народот е таков, сеирџиски. Ако толку била загрижена за сопругата можела неа лична порака да и напише и крај, нека се справува таа понатаму. Што фајде од вака јавно? Сељачизам на ниво.
   
  На WildMk, tirkenbal, sj *O* и 57 други им се допаѓа ова.
 20. Mantub

  Mantub Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 ноември 2017
  Пораки:
  7.544
  Допаѓања:
  55.313
  Пол:
  Женски
  Тие во јавна соба што беа објавени ништо погрешно не направија и со ништо не заалужија да бидат објавени, за разлика од типов.
   
  На PaLaVa, lovestoneddd, Amelia и 2 други им се допаѓа ова.