1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Јавно објавување на приватни работи

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од KateKane, 14 октомври 2020.

  1. Bridget

    Bridget Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2013
    Пораки:
    9.689
    Допаѓања:
    134.892
    Дај жити се сконцентрирај се на пишаното, што ти е? Истото го зборам, аман, цел ден ќе се ловиме ко глупавиот и поглупавиот.
     
    На sj *O*, SStasia, naturally и 9 други им се допаѓа ова.
  2. Celltica

    Celltica Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јули 2020
    Пораки:
    4.234
    Допаѓања:
    27.790
    Како не.
    Уште не сфатија луѓево дека онлајн приватност не постои.
    Инаку, не е ок, ама дека некој ќе ја тужи и ќе добие, мало морген. Тоа ко да и кажеш на другарка ти тајна и да ја тужиш ако те прекаже.
     
    На sj *O* и Konfetka им се допаѓа ова.
  3. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    Читам:
     
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  4. KateKane

    KateKane Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јули 2018
    Пораки:
    3.182
    Допаѓања:
    57.695
    Пол:
    Женски
    @Bridget нека го тргне Рејн ако смета дека нарушува некое правило. Постот е јавен, виден и шернат над 100 пати, уште од вчера. Јас денес дознав и тука го ставив. Кога отворив денес фб цел ми е преплавен со ова.

    И искрено не знам до кога може да се тера тој менталитет eheh toj masko e dasi proba, a taa ako nejke da go blokira treba eheheh. Ова е секојдневие, стотици девојки добиваат вакви пораки и мене ми е одвратно. И мене лично ми се случило оженет тип кој чека дете со друга да ме смара, а верувам дека и на многу други од жениве тука.

    Смачено ми е да добиваат free pass само затоа што се мажи и ова да се смета за нормално, додека женско може да си го однесе оти става слика по сукња. Трпиме секакво малтретирање, епа некому ќе му пукне филм. Праќаат dick picks неповикани, вршат сексуално вознемирување на секој чекор, лупнати богородици на фејсбук а ваму жиг кон секоја жена за која ќе се слушне некој "скандал".

    И нема зошто да е страшно ова за сопругата, жената апсолутно никако не е виновна. Ниту пак гледам некој шејминг неа да и прави. Баш напротив, сакам да ја добие сета поддршка дека не е ништо виновна, дека не треба до неа да допираат малограѓански муабети дека маш е го личи, дека можеби таа не се остварила како сопруга и слично. Затоа што ако не се збори за ова се држи таа константа каде ние сме вечно виновни. Недобри сопруги, таму ни е местото, не не личи и уште милион други примери кои верувам дека и ти како жена си ги осетила.

    Ако ме чита девојчето сакам да знае дека нема ниту ништо срамно ниту ништо страшно на нејзината углед и чест. Сакам да се дига глас и да се нормализира застанувањето зад една изневерена жена, наместо да тераме муабети од 19 век.

    Смачено ми е луѓе од вакви како овој, навистина ви викам. А ги има со лопата да ги ринеш.
    Пак ќе повторам, еве ќе ја тагнам и @RainBow ако мисли дека треба да се избрише мислењето. Ова е јавен пост, не е лично мој, па може убава дебата да се отоври дали треба или не ваквите сељаци славни да ги правиме.
     
    На tirkenbal, sj *O*, sparklie и 40 други им се допаѓа ова.
  5. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    Никој не му го оправда однесувањето на типот.
    Ама неговата неверност, не ја оправдува госпожа да објавува туѓи приватни работи.
     
    На Stressed Out, flawless., tessie и 2 други им се допаѓа ова.
  6. KateKane

    KateKane Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јули 2018
    Пораки:
    3.182
    Допаѓања:
    57.695
    Пол:
    Женски
    Зошто треба на жената да и е срам?
    Зошто треба на нејзините да им е срам?
     
    На sj *O*, tessie, Konfetka и 8 други им се допаѓа ова.
  7. Bridget

    Bridget Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2013
    Пораки:
    9.689
    Допаѓања:
    134.892
    Кој е малтретиран по пораки лични може слободно да си пријави, блокира, си постојат копчиња за тоа, ако е над граници тогаш и полиција нека вмеша, ако мисли дека полицијата ништо не превзема, нека постира закани јавно и нека бара поддршка и помош. Ќе шеруваме, ќе кренеме иницијатива, ќе се помогне. Ова закана е? Малтретирање е? Здраво, сакам да се запознаеме, многу си убава. Па и -се палам на тебе да ти напише, откачи го ако не ти одговара и крај. Може пак има жени што сакаат секс муабети, ти ако не сакаш не значи дека сите не сакаат. Прати ги пораките на жена му ако мислиш дека треба. За ова нема оправдување. Сум добивала и јас, веднаш блокирам и крај. Ниту ме интересира дали е женет, слободен, дали има или нема деца, дали треба да е верен на сопругата или не, пошто не сум во потрага по нови познанства или секс. И толку. Подалеку од тоа никогаш не отишло.
     
    На sj *O*, butterfly6223, WaitTillTheEnd и 23 други им се допаѓа ова.
  8. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    Не треба, ама им е.
    Скоро на сите.
     
    На tessie и daylight им се допаѓа ова.
  9. John Snow

    John Snow Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 март 2016
    Пораки:
    4.882
    Допаѓања:
    52.864
    Пол:
    Машки
    Кејт молим те, ти ко да не живееш у Македоња па не знаеш каква виктимизација се дешава, и еб*н и тепан увек е. Вакви работи не се решаваат со паблик постови на социјални мрежи, има поефикасни начини.
    Ете на машки домаќински муабети се вадат скринови како Фросе праќала голи слики и разни други гнусни работи , на крај и крива ќе испадне.
     
    На sj *O*, butterfly6223, flawless. и 8 други им се допаѓа ова.
  10. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    Не е само во Македонија.
    Секаде во светот, повеќето од луѓето се грижат за сопствената репутација.
     
    На sj *O*, SStasia, sierra и 3 други им се допаѓа ова.
  11. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.683
    Допаѓања:
    19.053
    Пол:
    Женски
    И јас се согласувам дека жената требало да ја нема на постираните слики ,можела да ги отсече
    Значи стварно има преголемо лицемерие меѓу луѓево и се глуми среќни во брак ,а им се смее на оние што се сингл , а мажињава стварно не ја сфаќаат сериозно институцијата брак
    Јас не знам што жени имаат или ги знаат какви се па глумат во јавноста среќни , или пак глупи се и не ги знаат
    Јас не би објавила лично онака јавно туку дирекно би и пратила на жена му за да после ми рече дека сум го испровоцирала со нешто ,дека јас му се пуштам и светецот не можел да одоли да ми пише ха ха ха
     
    На marlonbrando69, Amelia и edna_malecka им се допаѓа ова.
  12. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    ти не си фесбук инфлуенсерка :D
    погледав, портали полни со претходни статуси од девојкава, очигледно смета дека и е инфлуенсерска дужност да дели фејбук правда.
    Итно ни е потребна едукација за користење на социјални мрежи, доста споделувавме статуси од секого за сешто, како бабите што делат ментол бомбомчиња :D
     
    На SStasia, marlonbrando69, tessie и 5 други им се допаѓа ова.
  13. JuLleE

    JuLleE Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2010
    Пораки:
    17.196
    Допаѓања:
    235.274
    Чек, има таква група:o?
    Мора да си машко за да влезеш во групата така? Примате такви со заеднички профили:D?
     
    На LadyC, CameliaMiller, jacqueline.s и 2 други им се допаѓа ова.
  14. Angie1432

    Angie1432 Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 април 2019
    Пораки:
    7.267
    Допаѓања:
    37.089
    Пол:
    Женски
    Не треба да и' срам туку едноставно сигурно и' е глупо бракот наеднаш да и' е exposed и пред тие што треба и пред тие што не треба, а да не ги заборавам и коментарите со потсмев кои би ги добила од луѓе на кои ич не треба да им е гајле за туѓ живот.Сигурно не е пријатно да се разбудиш и видиш дека некоја те ставила на фејсбук со појаснување дека маж ти им пишува на рандом жени.
     
    На sj *O*, SStasia, Bella ••• и 21 други им се допаѓа ова.
  15. Bridget

    Bridget Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2013
    Пораки:
    9.689
    Допаѓања:
    134.892
    Така да, на сопругата ни крива ни должна, неа нешто и фали. Штом овој вака се понаша изгледа она глупа е или глуми.
     
    На sj *O*, Purplelilac, Peperutce1115 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  16. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    Не смеела ни од него да објави.
     
  17. John Snow

    John Snow Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 март 2016
    Пораки:
    4.882
    Допаѓања:
    52.864
    Пол:
    Машки
    Не знам Џули не сум админ, сега ми излезе на почетна баш у контекст на муабетиве па морав да споделам.
    Стоп за заеднички профили! :D
     
    На SStasia и JuLleE им се допаѓа ова.
  18. Monna.Monna

    Monna.Monna Популарен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    3.562
    Допаѓања:
    7.990
    Пол:
    Женски
    Какви коментари имаше за оваа Фросина, брак им растурала, зашто па она му вратила, некој и голи слики и чет со нејзе извади (ако не е само фотошоп) на крај испаѓа она кривата, овој цар а жена му ја жалат (што не верувам дека не знаела што сорта е маж и), тоа е се што треба да знаете за македонскиот менталитет.
     
    На sj *O*, Scorpiongirl12, SStasia и 18 други им се допаѓа ова.
  19. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.683
    Допаѓања:
    19.053
    Пол:
    Женски
    Зборував општо , не за неа , не требаше она да биде на сликите јавно постирана , а инаку се повеќе и повеќе гледам дека глумат во бракот луѓево
    Значи ова е вистина , вистината знае да боли ,мене ми е жал што постојат луѓе што сакаат да ги лажеш оттколку вистината да им ја кажеш бидејки не можат со тоа да се носат
     
    На SStasia и Konfetka им се допаѓа ова.
  20. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    Ете, гледате!
    Шо напрај со ова?
    Ги оправда другите за нејзе да објавуваат.

    Затоа не смее да се објавува туѓа приватност, оти истото и вам може да ви го прават.
     
    На sj *O*, RainbowButterfly, SStasia и 5 други им се допаѓа ова.