Јаворов сируп

Дискусија во 'Диети' започната од Nice.girl, 1 март 2010.

 1. Daddy.princess

  Daddy.princess Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јули 2010
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  0
  Има некој сега брзо купено од сирупов сакам да знам која цена е ?? :))
   
 2. argentina

  argentina Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 април 2011
  Пораки:
  85
  Допаѓања:
  10
  многу е ригорозна може да има јојо ефект
   
 3. butterflyyy

  butterflyyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2010
  Пораки:
  116
  Допаѓања:
  56
  Имам гледано по маркети околу 350 денари е шишенце.
   
 4. Daddy.princess

  Daddy.princess Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јули 2010
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  0
  Фала ти :)
   
 5. Emotional123

  Emotional123 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  2.554
  Допаѓања:
  3.543
  Пол:
  Женски
  Многу строга диета е диетата со јаворов лист, не наштетува но ретко кој може да издржи.
   
  На GaY.bOy му/ѝ се допаѓа ова.
 6. kikikikirika

  kikikikirika Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2011
  Пораки:
  1.526
  Допаѓања:
  2.721
  Пол:
  Женски
  340 денари од аптека. Ја имам држано диетава само 4 дена ама не е за тие што имаат проблеми со желудникот. За сите останати добра е и зависи од метаболизмот на човекот може да ослабиш и до 8 кила за 10 дена
   
 7. Gioia

  Gioia Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2011
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  598
  Ја пробав пред неколку год.и мислам дека еднинствената придобивка е тоа што си направив детоксцикација на организмот 7 дневна! малце ослабев,да момнетално се гледаа некои резултати но не преголеми,а потоа си ги вратив килограмите..мора многу да се внимава потоа затоа што може дупло да ти се врати тежината! среќа кај мене не се деси така..ама дојдов до истата тежина како и пред тоа!
   
 8. interistka

  interistka Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2011
  Пораки:
  97
  Допаѓања:
  15
  ДЕЧКИ ОВА Е СУПЕР ДЕНЕС МИ Е ЧЕТВРТИ ДЕН И БАШ Е ЕФИКАСНО МАЛКУ Е ТЕШКО АМА СЕ НАВИКНУВАШ ПОДОБРО МАКА СО ОВА 10 ДЕНА ОДКОЛКУ НАЈМАЛКУ 2 МЕСЕЦИ СО ДРУГА ДИЕТА ЗА 10 КИЛА ПОЗЗ ВРЕДИ ДА СЕ ПРОБА
   
  На Perfect7 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Daddy.princess

  Daddy.princess Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јули 2010
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  0
  interistka -
  што направи колку килограми симна?? фали се :)
   
 10. interistka

  interistka Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2011
  Пораки:
  97
  Допаѓања:
  15
  ПА 7 8 И СТВАРНО СЕ ПОЗНАВА ПОСЛЕ ТОА НЕМАШ АПЕТИТ И ВИСТИНА Е ТОА ДЕКА ПОСЛЕ ТОА СЕ ВРАКААТ ШТО Е И НОРМАЛНО КОГА ЗИ ЗИВЕЕЛ САМО НА ВОДА НО НЕ Е СТАРШНО ПОСЛЕ ТОА НЕМАШ АПЕТИТ КЕ СЕ НАВИКНЕШ И МИСЛАМ ДЕКА ПОСЛЕ ТОА НЕМА НИКОГАШ ДА ТИ СЕ ЈАДЕ СЕГА САКАМ ПАК ДА ПОЧНАМ МОЖЕБИ ОВОЈ ПАТ НЕМА ТОЛКУ РИГОРОЗНО КЕ КАСНУВАМ ПО НЕСТО НА ДЕН ЛУБЕНИЦА ,КРАСТАВИЦА ПОСЛЕ 7 8 ДЕНА НЕКОЕ ЈАЈЦЕ ПА НЕКОЈ ДЕН МЕСО ИЗДРЖЛИВО Е САМО СТО ПАК КЕ ПОЧНАМ ОД ПОЧЕТОК А ПРВИТЕ 2 3 ДЕНА СЕ ТЕШКИ .... ПОЗЗЗ
   
  На asa му/ѝ се допаѓа ова.
 11. vesna31

  vesna31 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2010
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  9
   
 12. interistka

  interistka Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2011
  Пораки:
  97
  Допаѓања:
  15
  ПА ПРВИОТ ПАТ НЕ СЕ ДО ОСМИОТ ДЕН АМА СЕГА КОГА ПОЧНАВ ВТОР ПАТ СИ ПИЈАМ И ТОА ПО ЕДНО ПА И ДВЕ ДЕНЕС БЕЗ ШЕКЕР САМО .ОВОЈ ПАТ И ОВОШЈЕ СИ ЈАДАМ И ТОА НЕКОЛКУ ПАТИ НА ДЕН ЛУБЕНИЦА ИСТИ СЕ РЕЗУЛТАТИТЕ И НЕ ЧУВСТВУВАМ ГЛАД ПОЛЕСНО МИ Е ЗОШТО Е ЕПТЕН ЖЕШКО ...ПОЗЗ
   
 13. vesna31

  vesna31 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2010
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  9
  а за 10 дена ослабе 10 кг?? те факаше некоја криза или не, многу ми е чудно како за толку малку време се ослабува толку кг .....фала ти баш ке пробам од утре почнувам, а вежбаше нешто?
   
 14. al-vik

  al-vik Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 октомври 2010
  Пораки:
  284
  Допаѓања:
  102
  Не да ме фаќаше криза, ме држеше цело време кризата :D ,мислам дека издржав не повеќе од 2 дена, може подоцна организмот се навикнува на нејадење, не јади 2 дена пиј само вода третиот ден натаму нема да чуствуваш глад, а сирупот и не заситува нешто баш. Тоа беше пред околу 6 години кога го купив не знам што сум мислела :punch: глупост невидена
   
  На Extraordinary.girl му/ѝ се допаѓа ова.
 15. interistka

  interistka Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2011
  Пораки:
  97
  Допаѓања:
  15
  ГЛУПОСТ НЕ БИ РЕКЛА ! КРИЗАСЕКАКО КЕ ИМА КАКО И КАЈ СЕКОЈА ДИЕТА ЗАТОА ТИ ВИКАМ ПОДОБРО ВО ДЕНОТ ДА СИ КАСНЕШ 1,2 КРАСТАВИЦИ И НЕКОЕ ПАРЧЕ ЛУБЕНИЦА ЗНАМ СПРОТИВНО Е ОД ПРАВИЛАТА АМА ПОДОБРО Е ОДКОЛКУ ДА СЕ ОТКАЖЕШ .НАЈДОБРО ПОЧНИ ВИКЕНД ИЛИ КОГА СИ СЛОБОДНА ...ПОЧНИ НЕМА ДА СЕ КАЕШ КАКО ВИКААТ ЦЕЛТАСРЕДСТВАТА ГИ ОПРАВДУВА .....ПОЗЗЗ
   
 16. stetoskop

  stetoskop Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  2.526
  Допаѓања:
  137.534

  Слободно пиј си кафе колку што сакаш,јас ја држев одамна ,за 10 дена спуштив 10 кг.Точно дека првите 2-3 дена се „потешки“ама повеќе е на психичка база.Кафе си пиев колку што имав потреба,а ѓумбирот чуда прави-циркулација до максимум,желба за секс до таван. Само напред
   
  На Zenski Svet, Perfect7 и Ma4u64ence им се допаѓа ова.
 17. vesna31

  vesna31 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2010
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  9
  хахахах срцка си , фала ти поздрав
   
 18. interistka

  interistka Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2011
  Пораки:
  97
  Допаѓања:
  15
  ТОЧНО Е ЗА ЃУМБИРОТ СУПЕР Е МЕНЕ МАЛКУ НЕ МИ СЕ ДОПАГА МИРИЗБАТА ...ПОЗЗЗ
   
 19. Daddy.princess

  Daddy.princess Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јули 2010
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  0
  А добро од едно шишенце јаворов сируп од прилика колку може да се ослабе ??? сигурно неможе да се поминат 10 дена со едно шише ? :)
   
 20. interistka

  interistka Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2011
  Пораки:
  97
  Допаѓања:
  15
  АКО ПИЕШ ПО ПОВЕКЕ ОД 6 ЧАШИ ТЕШКО ОД ПРИЛИКА КЕ ТИ ТРЕБААТ 2 ШИШИЊА ..ПОЗЗ