1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Јаворов сируп

Дискусија во 'Диети' започната од Nice.girl, 1 март 2010.

  1. Mariee

    Mariee Активен член

    Се зачлени на:
    30 мај 2012
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    0
    Devojki a dali bi imal efekti dokolku se koristi na pr.kako zamena za obrok samo,na pr dokolku bi piela javorov sirup zaedno so limonovata dieta za dorucek i vecera a za rucek bi imala obrok.... bidejki ne znam dali ke izdrzam a sakam da go kupam sakam da oslabnam 5-6 kg... :) )))
     
  2. bibitri

    bibitri Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2010
    Пораки:
    40
    Допаѓања:
    19
    Ухуууууууу, девојки, јас да се пофалам, точно 5 дена бев на јаворов сируп и ослобнав 3 кг!!!!!!
    Ама многу е ригорозна, нисто друго не сум ставила во уста освен сирупот, направен според пропишаниот рецепт, и ми беше мачно и ме фаќаа кризи, ама издржав, карактер бе :clap: :clap: (уште еднаш да си се пофалам). Сабајлево не можев веќе, дали дека претходно си зацртав дека ќе биде само 5 дена, сабајлево каснав малку, сосема малку, желудникот не прима повеќе, се надевам дека се научив да го регулирам апетитот понатаму.
     
  3. pipi86

    pipi86 Активен член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2012
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    2
    i jas pocnuvam od denes :)
     
  4. pipi86

    pipi86 Активен член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2012
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    2
    колку мози да се ослаби од оваа диета ако ја дрзам 20 дена ?
    треба да ослабам едно 10 кила најмалце
     
  5. interistka

    interistka Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2011
    Пораки:
    97
    Допаѓања:
    15
    20 дена ? НЕМА ШАНСИ мислам да издржиш најмногу 10 дена треба а ако е се по планот ке ослабеш 10 кила.
     
  6. Marbella

    Marbella Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2012
    Пораки:
    615
    Допаѓања:
    342
    Девојки ми се потрошија лимоните, а никаде по продавнициве неможам да најдам, за денес дали е океј да си растворам со две лажици сок од портокал? :(
     
  7. em4encee

    em4encee Активен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2012
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    0
    ај ако можи кажетеми точно како го приготвувате зошто од утре стартувам и јас си го набавив сега од маркет 348 ден.:D се надевам дека ќе ми дејствува зошто имам некаде вишок 10кг.а можда и повеќе ама да симнам 10 ке бидам пресреќна:D и уште ова се забележува кога ке ослабиш?во обем во колкови зошто критичното ми е баш таму :D pozz
     
  8. interistka

    interistka Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2011
    Пораки:
    97
    Допаѓања:
    15
    ставаш 2 лажици од сирупот и 2 лажици цеден лимон во 300милилитри вода и маку лут пипер можеш и во шише да си раствориш поголема количина и пи само дуплирај ги состојките пример за литар и 800милилитри стави 12 лазжици сируп или 10 можеш исто толку лимон и луто и готово .........ти посакувам успех и ке се познава кога ке ги снема килограмите ....позз
     
  9. em4encee

    em4encee Активен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2012
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    0
    ТЕШКО!! Ама ке издржам па што сака нека биди :D Денес не испив ни 1л.од сирупот неможев и го пиев бев лут пипер зошто мислам дека така нема да можам да го пијам :worried: утре ќе пробам малце да ставам...
     
  10. Anicka.B

    Anicka.B Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2012
    Пораки:
    100
    Допаѓања:
    16
    Јас го пиев, но испив само едно шишенце а требаше 3 или 4 мислам за тие 10 дена
    А дали имав резултати незнам не приметив
    Ама сега се мислам пак да го почнам
     
  11. pipi86

    pipi86 Активен член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2012
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    2
    девојки како напредувате со диетата?
    мене многу ми е теско посебно навецер ама морам да издрзам
    викендов некако не се придрзував до диетата ама од денес пак поцнав строго.
    поззззз до сите
     
  12. em4encee

    em4encee Активен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2012
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    0
    Исто и јас не се придржував баш од утре почнувам пак строго издржав 3 дена само со сирупот ама мн тешко ми беше и за ручек јадев само салата и мн вода пијам a леб немам во уста ставено веќе 4 дена..од утре мора пак строго да биди:D
     
  13. Anicka.B

    Anicka.B Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2012
    Пораки:
    100
    Допаѓања:
    16
    А девојки по колку количински од растворот пиете во текот на еден ден? Јас да има како ке испијам 3-4 литра во еден ден :^) По колку од се ставате за една чаша, јас по 2 лажици од сирупот и лимонот во 200мл вода и една лажица гумбир
     
  14. pipi86

    pipi86 Активен член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2012
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    2
    ме интересира дали јаворовиот сируп помага во слабеењето или.........
    оти ако нема никакво дејство тогас мози и само вода да пиес по две литра на ден
     
  15. Anicka.B

    Anicka.B Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2012
    Пораки:
    100
    Допаѓања:
    16
    Јас како што знам , помага. Можеби поради тоа што ти го одзема чувството на глад кога го пиеш, а ако се пие само вода тоа чувство не минува. Демек го заситува организамот бидејки е во комбинација со лимон и со гумбир
     
  16. RuzicaT

    RuzicaT Активен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2012
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    2
    DEVOJKIIIII jas ja drzev dietata so javorov sirup,demek mnogu efektivno se slabee(normalno koa nisto ne jades) i plus organizmot se procistuva od naslagi koi se talozele so godini vo nas...
    posto dietava pocnale i tuka kaj sto jas ziveam vo Germanija od Stiftung Warentest (tamu se testira kvalitetot na proizvodite i red dr raboti)napravija ispituvanje koa neodamna izleze deka nema vrska so procistuvanjeto,javoroviot sirup nema sansi toa da go postigne a naprotiv vo organizmot se stvarrat strasni kiselini koi se stetni po zdravjeto posebno kaj onie koi nemaat mnogu kg visok.
    jas ja prekinav dietata pa vie kako sakate...oslabev 3 kg za 3 dena am pak gi vrativ
     
  17. snegulka2

    snegulka2 Активен член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2012
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    1
    Девојки дали да го правам растворот со ѓумбир или со чили ??? Планирам од денес да ја држам, но сакам да ослабам до одморот. Е сега сакам да ве праша, нормално таму дека ќе се пие алкохол, но ако не конзумирам тешка и мрсна храна туку само овошје и зеленчук , пропратено со алкохол мислите ли дека ќе ги вратам килограмите ??
     
  18. bibitri

    bibitri Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2010
    Пораки:
    40
    Допаѓања:
    19
    ќе ги вратиш секако, јас го пиев 5 дена, ослабнав 3 кила и веднаш штом почнав да јадам си вратив две
     
  19. stetoskop

    stetoskop Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    5.388
    Допаѓања:
    171.341
    5 дена е краток период,од тие 3 кг што си ослабнала ,2 кг ти отишле на чистење на цревата.
    Кај 5 дена си држела ,држи уште 5-6 дена,дај му време на салото да почне да се топи.
    И после тоа,нормално треба да внимаваш што ќе јадеш,а не ајдеее-кркај....
     
  20. kristince51

    kristince51 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2012
    Пораки:
    787
    Допаѓања:
    1.021
    и јас сум веке 3ти ден и планирам да ја држим 16дена вкупно ке биде тешко знам ама мора да успеам а потоа ке продолжам на друга помалце строга ако издржам ке ви пишам колку сум ослабната иначе јас го пијам со чиле и само 6 чаши и тоа одвај затоашто ми е одвратно и плус 2до 3кг вода зависи кога како ми се пие поздрав до сите кој сте на диетава и гледајте да издржите