1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Јаворов сируп

Дискусија во 'Диети' започната од Nice.girl, 1 март 2010.

  1. simeonasimeona

    simeonasimeona Активен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2013
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    2
    Па јас ни вака не јадам мн. , и затоа нз како да ја намалам килажата :( бидејќи речиси секоја диета се состои од повеќе исхрана одколку што јас јадам и затоа си помислив да пробав со оваа .
     
  2. StefChef

    StefChef Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2012
    Пораки:
    1.655
    Допаѓања:
    488
    Прво девојче,не те познавам и не знам како си се ставала на диети.
    Но тргни го зборот диета и речи здраво на твоето ново тело.
    Едноставно е.
    Во денот од 24 часа одвој 30 минути за тебе и за вежбање.
    Тоа прави го 3-4 пати неделно и почни да се едуцираш за исхранта.
    Добар вовед е ова.
    http://www.atletiks.mk/vesti/fitnes/licen-blog/220-gradenje-ubavo-telo-za-zeni
     
  3. babyboy2

    babyboy2 Активен член

    Се зачлени на:
    30 јули 2013
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    zdravo na site nova sum na forumot i pregleduvajki taka ja sretnav temata za javoroviot sirup eve da se pofalam izdrzav eden den deneska mi e vtor den i ne se otkazuvam custvo za glad nema ali strasni glavobolki kako se spravuvate so niv znam deka mi e od sto sum gladna
    pozzz
     
  4. StefChef

    StefChef Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2012
    Пораки:
    1.655
    Допаѓања:
    488
    Од тоа што внесуваш само една храна и не внесуваш доволно калиум и натриум во денот...
     
  5. babyboy2

    babyboy2 Активен член

    Се зачлени на:
    30 јули 2013
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    uste edna izdrzana den deneska mi e 3 den se custvuvam odlicno glavobolki poveke nema custvo za glad nikakvo i prodolzuvam ponatamu zalam sto nemam vaga pa nemozam da kontroliram kolku kg ke oslabam no bitno e se custvuvam ubavo.do sega bezbroj dieti sum primenuvala i sekogas bile so vrtoglavici, zamor ,glad ,a ova so javoroviot sirup bas mi odgovara.
    i dr prasanje imam dali e dozvoleno da se dzvaka mastika (bez seker se razbira)
    pozzzz
     
  6. fashion.owl

    fashion.owl Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 август 2013
    Пораки:
    153
    Допаѓања:
    21
    Јас го држев 9 дена, постојано ми беше лошо, на крајот се онесвестив и се откажав. И покрај тоа немав НИКАКВИ резултати. Не намалив ни во обем, ни на вага. :^)
     
  7. simona.7

    simona.7 Активен член

    Се зачлени на:
    25 април 2013
    Пораки:
    139
    Допаѓања:
    11
    девојки за едно 2 недели сакам да ја почнам диетава но ми е многу страв да не колабирам...првиот ден ќе издржам нема да ми биде ништо само на вода бидејки сум била така еден ден ама вториот, третиот и се натаму како ќе биде 10 дена на вода...и на училиште одам да не напраам некоја беља во класот пред професорите и децата :/ ...како ви беше вам ? ајде некој со искуство нека каже дали чувствувал вртење во главата или дали сте колабирале ?
     
  8. StefChef

    StefChef Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2012
    Пораки:
    1.655
    Допаѓања:
    488
    Искрено девојче толку си очајна за една бројка на вагата,што ќе го жртвуваш сопственото здравје за да ослабнеш.
    Погледни ја статијава.
    http://karas4training.com/mk/news/kako- ... ni-naslagi
     
  9. simona.7

    simona.7 Активен член

    Се зачлени на:
    25 април 2013
    Пораки:
    139
    Допаѓања:
    11
    девојки денес ја почнав диетата е сега не ми е јасно колку лажички сируп треба да испијам во текот на денот бидејки сабајлево испив 300 мл со 2 лажички сируп тоа е одприлика 1 чаша....е сега пишува од 6 до 12 чаши.. да речеме сум испила 6 чаши тоа е 12 лажички сируп..да не е многу? :^)
     
  10. StefChef

    StefChef Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2012
    Пораки:
    1.655
    Допаѓања:
    488
    Девојче сакаш да завршиш во болница?
    Пред да направиш нешто драстично со твоето тело советувај се со твојот лекар...
     
  11. simona.7

    simona.7 Активен член

    Се зачлени на:
    25 април 2013
    Пораки:
    139
    Допаѓања:
    11
    јас прашав за помош ако неможеш да ми помогнеш не мораш ни да коментираш... моја работа што ќе правам со моето тело.
     
  12. natalijja

    natalijja Активен член

    Се зачлени на:
    8 октомври 2013
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    13
    (Морална) Поддршка за сите што сакаат да ослабат

    Дали некој ја знае да ми ја пише диетата со Јаворов сируп. Каде да го набавам тој сируп ?
    како се пие ?
    што се јаде? :?:
     
  13. StefChef

    StefChef Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2012
    Пораки:
    1.655
    Допаѓања:
    488
    (Морална) Поддршка за сите што сакаат да ослабат

    Освен ако сакаш да станеш слабокрвна со јадење на една храна,продолжи напред.
     
  14. LovelyKim

    LovelyKim Нов член

    Се зачлени на:
    26 јули 2014
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    1
    Јас од вчера почнав да сум на Јаворов сируп. Се мерев вчера и бев 67кг. а денес сум 65кг. Не ми се верува дека за 1 ден ослабев 2кг.
    Иначе Јаворов сируп има и по маркетите кај здравата храна. Иначе се приготвува вака--- 1 лимон ке исцедите и му додавате 1 лажица јаворов сируп и останатото вода и ако јадес црвен пипер малку ќе клајс за подобрување на метаболизмот. И кога ке почувствувас глад си правиш и си пиеш. друго ништо не смееш да јадиш. Има неверојатни резултати !!! Вреди да се проба доколку сакате да ослабете.
     
    На MissAlena му/ѝ се допаѓа ова.
  15. LiliMari

    LiliMari Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2013
    Пораки:
    101
    Допаѓања:
    18
    Од денес почнувам да ја држам 5 до 7 дена. Ајде кој е за да се дружиме. Незнам дали ке успеам ама да пробам. Ми требаат 5кг да симнам. Цело лето почнувам од утре со разни диети ама никако ,,утре ,, да дојде. За промена почнувам од денес
     
  16. Vip83

    Vip83 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 октомври 2014
    Пораки:
    232
    Допаѓања:
    240
    LiliMari kazi kako pomina dietata! Dali ima efekt i dali oslabe 5kg? I jas treba da oslabam od 5-7kg.
     
  17. LiliMari

    LiliMari Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2013
    Пораки:
    101
    Допаѓања:
    18
    За 5 дена 3кг ослабнав, послем тоа јадев многу и се вратив и стомакот сега кеми пукне многу ми е надувн, од благо почна да мисе дува. Се е до јадење
     
  18. MissAlena

    MissAlena Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2015
    Пораки:
    206
    Допаѓања:
    1.352
    Пол:
    Женски
    Па вака јас почнав на јаворов од вторникот, за 3 дена ослабев 4кг. Многу сум задоволна,не чувствувам глад, на моменти ме фаќа криза за јаденје... ама ајде уште неколку дена ќе издржам.
    Презадоволна сум !
     
  19. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.387
    Допаѓања:
    5.846
    Oд каде го купи и колју пари,како го употребуваш??
     
  20. minne992

    minne992 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 ноември 2013
    Пораки:
    4.124
    Допаѓања:
    25.063
    Пол:
    Женски
    Немојте со тоа огладнуваш многу и кога ке прекиниш два пати дупло ке се здебелиш