1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Јадете ли навечер?!

Дискусија во 'Диети' започната од lolitaa, 2 декември 2010.

  1. lolitaa

    lolitaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    463
    Допаѓања:
    81
    Колку што знам најлошо е да се јаде навечер од 19:00ч натака,па ме интересира девојки дали јадете навечер?до колку саат ви е последниот оброк?и како се одразува тоа на вашата килажа?
    Јас на пример секогаш избегнував да јадам вечер...не ми се ни јадеше,али од пред два месеца неможам да издржам ми иде да изедам се околу мене :D :D ќе си речам не јадам....иии пак џабе.... :)
     
    На IvanaOneD му/ѝ се допаѓа ова.
  2. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    ЈАДЕТЕ ЛИ НАВЕЧЕР?

    Абе мене цел ден нема залак да ми се става во уста, ама навечер мислам дека цел фрижидер ми се иде да го изедам :lol:
    И да, ЈАДАМ НАВЕЧЕР.
    До сега да не се подречам ама проблем во килажа немам.
    Е сега ако забележам дека нешто не ми штима, обемно или килажно... или се чувствувам онака наудуено (инаку јас постојано така си се чувствувам |( ), одма една недела на прочистување се ставам (јадам само зеленчук, пијам многу течности, тогаш влегувам во филм па вежбам...) и опет назад сум си.
    Псебно за викенд, после пијана вечер :lol: ауууу, колку јадење внесувам тоа не е можно :D
    Најмногу ми се јаде тогаш паа :wasntme:
     
  3. NelChe

    NelChe Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2010
    Пораки:
    348
    Допаѓања:
    277
    ЈАДЕТЕ ЛИ НАВЕЧЕР?

    Леле јадам. И тоа секоја вечер. Еве вечерва се удавив во шпагети, а знаеме сите колку дебелеат тестенините. Ама за среќа слабичка сум, па ако не дај Боже се здебелам повеќе отколку што треба, тогаш ќе му ја мислам. :D
     
  4. Zlatusko

    Zlatusko Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 април 2010
    Пораки:
    531
    Допаѓања:
    738
    ЈАДЕТЕ ЛИ НАВЕЧЕР?

    Да! Баш сега еве 2 ноќта е скоро се думам шо да ждернам :D , како би ми легнало едно хамбургерче мх мх мх ама немам ни една отворена сендвичара во близина ;( . Иначе често јадам навечер, па уште ако сум излезена обавезно јадам ко ќе се вратам и си легнувам така квалитетно настегана. :D Фала богу, ту ту машала да не се почудам, немам проблеми со тежината, е сега ако некогаш качам некое килце плус ќе си напрам рестрикции. :)
     
  5. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.689
    Допаѓања:
    150.101
    ЈАДЕТЕ ЛИ НАВЕЧЕР?

    Лолита,друг пат запази ги правилата на форумот.
    Теми со големи букви кои бодат очи,не.
    Продолжете со дискусијата.
     
  6. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Само што изедов половина леб. И често ми се случува. Имам околу 50тина килограми. Зависи до организмот јадењето навечер, еве јас не се здебелувам, ниту пак имам особени здравствени проблеми поради тоа.
     
  7. Queen.S

    Queen.S Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    607
    Допаѓања:
    381
    Аххх омилено време за јадење ми е....тогаш ми се јаде се а нема ништо отворено :doh:
    Стварно не е препорачливо ама бре кога ми се јаде ми се јадее...еве како на пример сегааааа ахх што ми се јаде нешто смоки, чипс нешто соленко ама нема не работи ништо освен бензинска а далеку ми е до таму :(
    И ја исто цел ден нема ни да ми текне на јадење ќе издржам ако морам ама навечер криза ме фаќаа :$ Морам да јадам!! Многу лоша навика си имаме!! Уште па само оние теста ги има па полн стомак...па после диети е диети кога не пазам!! Ама па ми е гајле си јадам! Па после кога видам дека сум се здебелила некое килце е тогаш одма прекинувам. И после па отпочеток и се така во круг ! :lol:
     
  8. senza.parole

    senza.parole Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    3.401
    Допаѓања:
    22.578
    Пол:
    Женски
    Јадам најчесто навечер за жал. :$
    Абе цел ден може да не ми се јаде, ама навечер глад невиден ме напаѓа. |(
    Знам не е здраво, ама тоа е.
    Еве сега баш ми се крка нешто благо :wasntme:
    Инаку имам околу 60 кг. а сакам да ослабам уште барем 5
    Знам вака не бива . :worried:
     
  9. gami

    gami Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2010
    Пораки:
    628
    Допаѓања:
    125
    навечер си каснувам обавезно :D Дури и по неколку пати после 19:00 часот.
    Инаку проблеми со килцата сум немала никогаш, се утепувам од јадење, се што сакам и благо и солено и калорично и навечер, и тоа навечер во обемни количини, ама никако да се поправам :D .
     
  10. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    Иста сум и јас, цел ден можам да не јадам, ама вечерта ми се јаде.

    Еве во 22часот си спржив компири со кечап и мајонез и едно јајце на око, без леб и сега пак ми се јаде :@

    Изгледа оти сум многу загрижена и нервозна во моментот.

    Не ме релаксираа ни сликите што ги постирав, незнам како да се смирам, не сакам да јадам сега

    А инаку имам нормална тежина на која многу внимавам, бидејќи ако не внимавам веднаш се фаќа за мене
     
  11. Blanca

    Blanca Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    725
    Допаѓања:
    505
    Сега моментално умирам за јадење и тоа нема што не ми паѓа на памет.

    Порано почесто јадев навечер, посебно после излегување, пијана работа па после наредниот ден цел ден се кајам. Сега почнав да се контролирам и кога сум пијана се казнувам и издржувам - дали еднаш во 1 месец ќе се почестам некој бурек, баничка, кифличка, мх мх мх :lol:
     
  12. K.e.ll.y

    K.e.ll.y Популарен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2010
    Пораки:
    580
    Допаѓања:
    362
    Ако ми се јаде,си јадам,не се оптеретувам со килажата,а уште помалку е саат и дали е убаво да се јаде тогаш
     
  13. LivingGlam

    LivingGlam Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    6.084
    Допаѓања:
    56.315
    Пол:
    Женски
    Јадам, редовно вечерам. Не многу доцна, но кон 8-9-10 часот, си јадам. Понекогаш, иако ретко, јадам и подоцна, после 12 си купувам топло геврече или кроасан од пекара.
    Немам проблеми со килажата, зашто јадам само кога ми се јаде и колку што ми се јаде. Знам да речам готово, и ретко ми се случува да изедам се’ што сум започнала.
     
  14. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.106
    Допаѓања:
    88.094
    Пол:
    Женски
    Јадам навечер, а и не ни внимавам многу на килограмите, бидејќи сум слаба. Но, и да не сум слаба стрвна сум си, па и 5 изутрина да е ќе си каснам јас :lol:
     
  15. lolitaa

    lolitaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    463
    Допаѓања:
    81
    Епа девојки значи не сум била само јас :D :D ...еве сега пак, јадев во 19:00ч,а сеа како ми се ждере и тоа се најмрсно,хамбургер,пица,гиро али тоа е тоа ќе издржам па што сака нека е :D
     
  16. Cacy

    Cacy Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2010
    Пораки:
    2.244
    Допаѓања:
    1.546
    Некогаш да некогаш не!
     
  17. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.451
    Пол:
    Женски
    Пробувам да се воздржам, еве сега гризев лимонче, цела се скиселив ама подобро е лимонче отколку чоколадо :)
    Некогаш кризирам и мора нешто благо и нездраво да изедам , ама ретко ми се случува тоа. Обично пазам , кога веќе гнетам навечер барем да биде нешто здраво :D
     
  18. SuperGirl2010

    SuperGirl2010 Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    328
    Допаѓања:
    316
    Пол:
    Женски
    Па најглавните оброци ми се навечер после 12 сааат. Значи многу јадам ноќе, преку ден може ништо да не каснам ама па затоа цела вечер јадам.. :lol: не е здраво, но што да правам, така сум навикната. Понекогаш се трудам да не јадам толку многу, ама па слабеам, а не сакам слаба да бидам и никако не бива :)
     
  19. kate-the-great

    kate-the-great Популарен член

    Се зачлени на:
    26 октомври 2010
    Пораки:
    1.473
    Допаѓања:
    1.832
    ДА ! :$ а знам дека не треба пред спиење да се јаде
    ама мене тогаш апетитот ми доаѓа :?:
    и жал ми е да не си го задоволам желудничето :wasntme:
     
  20. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.752
    Допаѓања:
    65.216
    Пол:
    Женски
    Не јадам навечер. Или тоа е во крајни случаеви, ако цел ден не сум успеала да каснам нешто, па морам навечер да јадам. Инаку, прилично се ми се фаќа па морам да си внимавам. Исто кога ќе забележам дека забегала линијата, се искривила троа, мавам рестрикции.