1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Јадете ли навечер?!

Дискусија во 'Диети' започната од lolitaa, 2 декември 2010.

 1. lolitaa

  lolitaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  463
  Допаѓања:
  81
  Колку што знам најлошо е да се јаде навечер од 19:00ч натака,па ме интересира девојки дали јадете навечер?до колку саат ви е последниот оброк?и како се одразува тоа на вашата килажа?
  Јас на пример секогаш избегнував да јадам вечер...не ми се ни јадеше,али од пред два месеца неможам да издржам ми иде да изедам се околу мене :D :D ќе си речам не јадам....иии пак џабе.... :)
   
  На IvanaOneD му/ѝ се допаѓа ова.
 2. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  ЈАДЕТЕ ЛИ НАВЕЧЕР?

  Абе мене цел ден нема залак да ми се става во уста, ама навечер мислам дека цел фрижидер ми се иде да го изедам :lol:
  И да, ЈАДАМ НАВЕЧЕР.
  До сега да не се подречам ама проблем во килажа немам.
  Е сега ако забележам дека нешто не ми штима, обемно или килажно... или се чувствувам онака наудуено (инаку јас постојано така си се чувствувам |( ), одма една недела на прочистување се ставам (јадам само зеленчук, пијам многу течности, тогаш влегувам во филм па вежбам...) и опет назад сум си.
  Псебно за викенд, после пијана вечер :lol: ауууу, колку јадење внесувам тоа не е можно :D
  Најмногу ми се јаде тогаш паа :wasntme:
   
 3. NelChe

  NelChe Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2010
  Пораки:
  348
  Допаѓања:
  277
  ЈАДЕТЕ ЛИ НАВЕЧЕР?

  Леле јадам. И тоа секоја вечер. Еве вечерва се удавив во шпагети, а знаеме сите колку дебелеат тестенините. Ама за среќа слабичка сум, па ако не дај Боже се здебелам повеќе отколку што треба, тогаш ќе му ја мислам. :D
   
 4. Zlatusko

  Zlatusko Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 април 2010
  Пораки:
  531
  Допаѓања:
  739
  ЈАДЕТЕ ЛИ НАВЕЧЕР?

  Да! Баш сега еве 2 ноќта е скоро се думам шо да ждернам :D , како би ми легнало едно хамбургерче мх мх мх ама немам ни една отворена сендвичара во близина ;( . Иначе често јадам навечер, па уште ако сум излезена обавезно јадам ко ќе се вратам и си легнувам така квалитетно настегана. :D Фала богу, ту ту машала да не се почудам, немам проблеми со тежината, е сега ако некогаш качам некое килце плус ќе си напрам рестрикции. :)
   
 5. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.828
  Допаѓања:
  152.006
  ЈАДЕТЕ ЛИ НАВЕЧЕР?

  Лолита,друг пат запази ги правилата на форумот.
  Теми со големи букви кои бодат очи,не.
  Продолжете со дискусијата.
   
 6. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  Само што изедов половина леб. И често ми се случува. Имам околу 50тина килограми. Зависи до организмот јадењето навечер, еве јас не се здебелувам, ниту пак имам особени здравствени проблеми поради тоа.
   
 7. Queen.S

  Queen.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  607
  Допаѓања:
  381
  Аххх омилено време за јадење ми е....тогаш ми се јаде се а нема ништо отворено :doh:
  Стварно не е препорачливо ама бре кога ми се јаде ми се јадее...еве како на пример сегааааа ахх што ми се јаде нешто смоки, чипс нешто соленко ама нема не работи ништо освен бензинска а далеку ми е до таму :(
  И ја исто цел ден нема ни да ми текне на јадење ќе издржам ако морам ама навечер криза ме фаќаа :$ Морам да јадам!! Многу лоша навика си имаме!! Уште па само оние теста ги има па полн стомак...па после диети е диети кога не пазам!! Ама па ми е гајле си јадам! Па после кога видам дека сум се здебелила некое килце е тогаш одма прекинувам. И после па отпочеток и се така во круг ! :lol:
   
 8. senza.parole

  senza.parole Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  3.551
  Допаѓања:
  23.084
  Пол:
  Женски
  Јадам најчесто навечер за жал. :$
  Абе цел ден може да не ми се јаде, ама навечер глад невиден ме напаѓа. |(
  Знам не е здраво, ама тоа е.
  Еве сега баш ми се крка нешто благо :wasntme:
  Инаку имам околу 60 кг. а сакам да ослабам уште барем 5
  Знам вака не бива . :worried:
   
 9. gami

  gami Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  628
  Допаѓања:
  126
  навечер си каснувам обавезно :D Дури и по неколку пати после 19:00 часот.
  Инаку проблеми со килцата сум немала никогаш, се утепувам од јадење, се што сакам и благо и солено и калорично и навечер, и тоа навечер во обемни количини, ама никако да се поправам :D .
   
 10. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.276
  Иста сум и јас, цел ден можам да не јадам, ама вечерта ми се јаде.

  Еве во 22часот си спржив компири со кечап и мајонез и едно јајце на око, без леб и сега пак ми се јаде :@

  Изгледа оти сум многу загрижена и нервозна во моментот.

  Не ме релаксираа ни сликите што ги постирав, незнам како да се смирам, не сакам да јадам сега

  А инаку имам нормална тежина на која многу внимавам, бидејќи ако не внимавам веднаш се фаќа за мене
   
 11. Blanca

  Blanca Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  725
  Допаѓања:
  505
  Сега моментално умирам за јадење и тоа нема што не ми паѓа на памет.

  Порано почесто јадев навечер, посебно после излегување, пијана работа па после наредниот ден цел ден се кајам. Сега почнав да се контролирам и кога сум пијана се казнувам и издржувам - дали еднаш во 1 месец ќе се почестам некој бурек, баничка, кифличка, мх мх мх :lol:
   
 12. K.e.ll.y

  K.e.ll.y Популарен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2010
  Пораки:
  583
  Допаѓања:
  363
  Ако ми се јаде,си јадам,не се оптеретувам со килажата,а уште помалку е саат и дали е убаво да се јаде тогаш
   
 13. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  6.128
  Допаѓања:
  56.418
  Пол:
  Женски
  Јадам, редовно вечерам. Не многу доцна, но кон 8-9-10 часот, си јадам. Понекогаш, иако ретко, јадам и подоцна, после 12 си купувам топло геврече или кроасан од пекара.
  Немам проблеми со килажата, зашто јадам само кога ми се јаде и колку што ми се јаде. Знам да речам готово, и ретко ми се случува да изедам се’ што сум започнала.
   
 14. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  6.213
  Допаѓања:
  89.561
  Пол:
  Женски
  Јадам навечер, а и не ни внимавам многу на килограмите, бидејќи сум слаба. Но, и да не сум слаба стрвна сум си, па и 5 изутрина да е ќе си каснам јас :lol:
   
 15. lolitaa

  lolitaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  463
  Допаѓања:
  81
  Епа девојки значи не сум била само јас :D :D ...еве сега пак, јадев во 19:00ч,а сеа како ми се ждере и тоа се најмрсно,хамбургер,пица,гиро али тоа е тоа ќе издржам па што сака нека е :D
   
 16. Cacy

  Cacy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  2.244
  Допаѓања:
  1.546
  Некогаш да некогаш не!
   
 17. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.098
  Допаѓања:
  4.453
  Пол:
  Женски
  Пробувам да се воздржам, еве сега гризев лимонче, цела се скиселив ама подобро е лимонче отколку чоколадо :)
  Некогаш кризирам и мора нешто благо и нездраво да изедам , ама ретко ми се случува тоа. Обично пазам , кога веќе гнетам навечер барем да биде нешто здраво :D
   
 18. SuperGirl2010

  SuperGirl2010 Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  316
  Пол:
  Женски
  Па најглавните оброци ми се навечер после 12 сааат. Значи многу јадам ноќе, преку ден може ништо да не каснам ама па затоа цела вечер јадам.. :lol: не е здраво, но што да правам, така сум навикната. Понекогаш се трудам да не јадам толку многу, ама па слабеам, а не сакам слаба да бидам и никако не бива :)
   
 19. kate-the-great

  kate-the-great Популарен член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2010
  Пораки:
  1.473
  Допаѓања:
  1.833
  ДА ! :$ а знам дека не треба пред спиење да се јаде
  ама мене тогаш апетитот ми доаѓа :?:
  и жал ми е да не си го задоволам желудничето :wasntme:
   
 20. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.905
  Допаѓања:
  65.961
  Пол:
  Женски
  Не јадам навечер. Или тоа е во крајни случаеви, ако цел ден не сум успеала да каснам нешто, па морам навечер да јадам. Инаку, прилично се ми се фаќа па морам да си внимавам. Исто кога ќе забележам дека забегала линијата, се искривила троа, мавам рестрикции.