Јадете ли навечер?!

Дискусија во 'Диети' започната од lolitaa, 2 декември 2010.

 1. lebarka

  lebarka Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2010
  Пораки:
  140
  Допаѓања:
  26
  Теоретски за мене е скоро и невозможно да не јадам после 19 часот. Се враќам најчесто од работа околу 18.30, а некогаш и покасно. Па, нормално дека ми се јаде. Ручекот сум го имала меѓу 12 и 13 часот и нешто ако сум успеала да грицнам до 18 супер. Сепак, гледам да завршам со јадењето до 21. Често се трудам да јадам супи навечер, риба, салати или ако е месо тогаш да е пилешко. Исто ако сум јадела навечер повеќе, 2 часа пред спиење малку повежбувам. Е сега како се одразува сето ова на мојата линија... Па што знам, сега за сега е ок.
   
 2. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.675
  Допаѓања:
  9.756
  Пол:
  Женски
  Не практикувам да седнам и да изедам полн оброк после 9 навечер. Мачно ми е после тоа, и одбегнувам.
  Се случило секако, да сум многу гладна, па да каснам нешто полесно. Или да излезам на вечера, па да чекам нарачаното да ми стигне два часа, па додека да изедам веќе нов ден стигнал.
  Инаку нема некоја штета од јадењето навечер. Освен за оние кои внимават на линијата, па се препорачува после 8 часот да не јадат воопшто.
   
 3. mina

  mina Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  1.260
  Допаѓања:
  622
  И пкрај тоа што секогаш си ветувам дека повеќе нема јадење на вечер, јас не си го исполнувам ветувањето! Баш навечер ги јадам најклоричните јадења на кои не можам да им одолеам! Не знам како да ја изгубам таа навика да не јадам после 19 часот кога тогаш најмногу ми се јаде! :doh:
   
 4. Srekicka

  Srekicka Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  1.863
  Допаѓања:
  2.837
  Навечер ми се отвара неверојатен апетит :lol: како цел ден ништо да не сум јадела, но знаејќи дека тоа не е здраво јадам само по една кришка со путер и кисели краставички или маслинки.
   
 5. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.277
  Допаѓања:
  5.158
  Со оглед на тоа дека ручекот ми е во 17 часот, не јадам навечер. Ретко кога сум излезена на некоја вечера и сл. па може така малку да каснам. Не дека ја избегавам вечерата ама такво ми е темпото на живот.
   
 6. ciribiribela

  ciribiribela Популарен член

  Се зачлени на:
  12 август 2010
  Пораки:
  1.272
  Допаѓања:
  631
  Пол:
  Женски
  Знам дека не е здраво да се јаде навечер, затоа избегнувам , иако ми се случува.Последниот оброк ми е меѓу 17 -16 часот, а бидејќи сега имам зголемена потреба од храна се учам навечер да изедам банана, мандарина и сл.
   
 7. TheCandy880

  TheCandy880 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2010
  Пораки:
  3.992
  Допаѓања:
  6.298
  Пол:
  Женски
  Ретко скоро никогаш после 18 часот, и ако вечерам,гледам да не јадам со леб или најчесто во последно време ако почувствувам глад јадам јаболка
   
 8. didisi

  didisi Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  1.967
  Допаѓања:
  3.634
  Скоро никогаш не јадам навечер, многу ретко ако се случува тоа, ако јадам навечер ми тешко некако после тоа, затоа не јадам со години наназад
   
 9. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.327
  Допаѓања:
  75.675
  Пол:
  Женски
  Нема вечер да не ми помине во јадење...
  И не знам зошто, ама некако јадењето најслатко ми е навечер, после 12-1 :D
   
 10. macence85

  macence85 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  1.217
  Допаѓања:
  817
  Избегнувам да јадам после 19 часот. За беља седам секогаш до доцна и скоро секогаш си легнувам по малце гладничка ;( Постоеше и период кога си каснував уште еднаш пред легнување ама многу брзо ми се одрази на тежината.Им завидувам на сите кои си јадат кога сакаат и колку сакаат и пак си немаат вишок. Јас малце да се опуштам и килограмите си се лепат.
   
 11. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  500
  Јас откако знам за себе си јадам навечер. Ручекот можеби и ќе го прескокнам, но појадокот и вечерата никогаш. Последниот оброк ми се движи од 2-4 часот после полноќ. Понекогаш се случува да станам од спиење за да каснам едно парче леб и пак да си легнам. :lol:
  Фала му на Бога, досега не сум имала проблем со килажата. Дури и слаба сум... :/
   
 12. Malechk0

  Malechk0 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  510
  Допаѓања:
  85
  Тууууу бе сите не фаќа криза за јадење навечер :lol:
  Зимски период не до толку, ама летен период се утепувам од јадење, ова лето највеќе држев диети,трчав возев на кеј и ништо не постигнав,затоа што после диетите јадев како луда! Особено навечер, нема шанси да не јадам!Само на храна мислев и секако си јадев, бурек, оброци од мц, сендвичи, и после ме викале мече :lol: Тоа беше летово, а сега зимово избегавам да јадам, јадам само 2 оброци доручек и ручек. После тренинг не јадам! Сакам вака да си продолжам до празнициве, па после празници можеби ќе се ставам на некоја диета :^) :lol:
   
 13. happygirl

  happygirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  20.577
  Пол:
  Женски
  Зависи од вечерта. Ако сум изморена од денот што поминал, не јадам. Ама ако има нешто вкусно за јадење, јадам.
   
 14. GeorGinnA

  GeorGinnA Популарен член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2010
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  1.998
  Виновна сум :tmi: :tmi: :$
   
 15. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.884
  Jадам понекогаш,си земам в рака кисело краставиче,маслинки и сок,колку да имам нешто в стомак :D а некогаш в рака лешници,бадеми и вода :) имам денови кога не јадам после 17 навечер,ама ете имам вишок пак :envy:
   
 16. Tenkai

  Tenkai Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  2.316
  Допаѓања:
  1.899
  Јас зависи кога како.. ако ми се јаде и да е 12 или 1 навечер јас ќе јадам. Ама некогаш не ми се јаде и вечерата ја прескокнувам. :)
   
 17. Scar.Tissue

  Scar.Tissue Популарен член

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  371
  Допаѓања:
  1.044
  О да ! Јадам.
  Најслатко ми е тогаш, мх мх :$
  Во 2 или 3 по полноќ кој сака да ме најди, пред фрижидер сум :lol:
  И тогаш на фемина само темите што се за јадење ми се пред очи :D Друго ништо не ми се чита.

  [​IMG]
   
  На Name му/ѝ се допаѓа ова.
 18. trendy

  trendy Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2010
  Пораки:
  285
  Допаѓања:
  172
  немам апетит на вечер и затоа не јадам..
   
 19. Camellia

  Camellia Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 декември 2010
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  10
  Јадам навечер. Ретко прескокнувам и тоа само ако излегувам, немам време да јадам а кога ќе се вратам не ми се јаде или пак ако се заседам на компјутер, ТВ... ме мрзи да станувам да јадам :D
   
 20. Regenbogen

  Regenbogen Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2010
  Пораки:
  285
  Допаѓања:
  169
  Пол:
  Женски
  Навечер ми е многу тешко да не јадам! Особено додека гледам Survivor! Гледајќи како гладуваат таму апетит ми се отвара невиден! :)