Јадете ли навечер?!

Дискусија во 'Диети' започната од lolitaa, 2 декември 2010.

 1. BeautyS

  BeautyS Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 декември 2010
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  10
  хаха јас смао навечер и јадам..преку ден можам цел ден без храна, меѓутоа затоа пак навечер неможам без смоки, чипсови...благо (од кога ги оставив цигарите ова е вака)
   
 2. TheCandy880

  TheCandy880 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2010
  Пораки:
  3.992
  Допаѓања:
  6.298
  Пол:
  Женски
  Што беше тоа вечера ??? НЕЕЕЕЕ дефинитивно или само некое овошје,чајче или пак мн ретко :!: смоки колку да се заситам ...
   
 3. blond

  blond Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  4.684
 4. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.470
  Колку и да е здраво да не се јаде навечер, постојано имам нешто во уста. Постојано, нема стопирачка кај мене. :D Имам среќа што не се дебелеам, инаку до сега ќе ме тркалавте.
   
 5. Srculence--91

  Srculence--91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  51
  Пред спиење мора нешто да се кркне :D :D инаку гладна не се оди во кревет :lol: :lol:
   
 6. Tanjus

  Tanjus Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  256
  Допаѓања:
  70
  Порано јадев навечер секогаш ама откако се поправив малце повеќе не јадам веќе толку касно до кај 8 саатот најкасно :)
   
 7. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.637
  Да не јадам навечер? Па цела вечер да не заспијам? Ноу веј!!!
  Колку и да сакам да ослабам и колку и да е здраво да не се вечера, не можам бре без јадење.
  Морам да нешто да втерам пред спиење. :lol:
  Затоа ниедна диета не ми успева :|
   
 8. spellbound

  spellbound Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2010
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  1.481
  Јадам навечер ама не секогаш :)
   
 9. ljubicicaa

  ljubicicaa Популарен член

  Се зачлени на:
  14 декември 2010
  Пораки:
  1.540
  Допаѓања:
  548
  ако јадам навечер за неколку дена нема да можам да одам, тука ке се тркалам по патот :rofl:
  значи од кога памтам сум во борба со килограмите и затоа никодаш не јадам навечер, а и самиот организам ми се навикна така, не ми се јаде, ама пак затоа наутро уште во сонот ми се јаде :D
   
 10. kelly.r

  kelly.r Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  411
  Допаѓања:
  190
  обавезно :)
  Не можам да заспијам ако не се најадам :)
   
 11. enca.69

  enca.69 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  3.420
  Јадев и тоа како, ќе си каснам во 3 ноќе и продолжувам со учење до сабајле :o
  Ама веќе не, никако, после 25 години се е поинаку, верувам сите ќе се сложат...
  Еве ги читкам помладиве девојчиња, пишуваат, ехе колку јадам и за среќа слаба сум, ама 15, 16, 20 години кај повеќето е така, не е среќа, годинките се :D
  Мада има многу што и тогаш имаат проблем со тежината (тие не ги ставам во категоријата предмет на постов), сепак оние кои немаат, како јас на пример, цел живот на чипс, смоки бев, цели ноќи, ама сега се фаќам дека мора да внимавам, многу полесно качувам килце, а порано за кило да качам, мака мачев... :lol:
   
  На Phyramide, lolyta777 и JuLleE им се допаѓа ова.
 12. mima83

  mima83 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  148
  Допаѓања:
  54
  Си јадам иако знам дека не треба :$ :lol: особено после искачања каков апетит добивам така да и во 3,4 знам да си поткаснам е тогаш е најслатко :P
   
 13. MartinaSk

  MartinaSk Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 април 2011
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  4
  Јадам до 19 часот..но послее 19 часот не бидејќи се препорачува да не се јаде после 19...иако понекогаш знам да земам да јадам салата или овошјее но тоа е здраво.. :)
   
 14. Rose96

  Rose96 Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 јануари 2011
  Пораки:
  2.674
  Допаѓања:
  37.082
  Јадам и тоа многу ... и не ми се одразува на килажата можеби затоа што преку ден спортувам :)
   
 15. maca99

  maca99 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  1.669
  Вечерата ја избегавам ,ем после 19ч не е добро да се јаде,ем ручам накај 5 па за 2 саати тешко дека ќе ми се пријаде :lol: ама проблемот е ако останувам касно обавезно ми се пријадува во доцните ноќни часови па знам и да си поткаснам нешто :lol: и исклучоци кога сум на родендени,дипломски,искачања во кафанки-е без мезе не го бива :beer:
   
 16. sweet.woman

  sweet.woman Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2010
  Пораки:
  950
  Допаѓања:
  435
  од 18 и 30 до 19 ми е последен оброк и гледам да избегнавам покасно да јадам
   
 17. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.561
  Допаѓања:
  19.991
  До 20ч завршувам со храна...Значи сум вечерана...после 20ч ништо веќе...И онака си јадам три оброка дневно, може до 4 да се, ама тоа се мали количини...затоа што секој ден прво сум со корнфлексот.
  И препорачливо е до 20ч најдоцна да сте завршени со вечерањето.
   
 18. Hopeful

  Hopeful Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2010
  Пораки:
  997
  Допаѓања:
  1.467
  Избегавам да јадам навечер зашто ако си се подопуштам и си вечерам неколку дена со ред, се навикнувам и после ќе ми се залепи некое кило плус. Гледам последниот оброк да ми биде до кај 6-7 попладне. Кога сум до 7 и пол на факултет, ми доаѓа да јадам и во 8-9, но тогаш јадам нешто полесно - супа, салата, јогурт или овошје.
   
 19. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.675
  Допаѓања:
  9.757
  Пол:
  Женски
  Одбегнувам да јадам после 21 часот. Обично си вечерам регуларно накај 7 ипол и не ми се јаде.
  Ама некогаш знае да ме мавне некој напад на глад, ми се пријадува нешто незамисливо и не можам да се контролирам.
  Најтешко ми е кога седиме во маало, па некаде накај 12, на полноќ, ќе не мавне така сите мирисот од лесковачка или Мекдоналдс. Еден јаде, сите јадат. Не е возможно да се одолее.
  Исто, често знаеме и да купиме грицкали и сокчиња, ама тоа не се важи за јадење, туку за закуска :D
   
 20. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.777
  Не е ни убаво да се јаде доцна навечер, особено не пред легнување.
  Јас се трудам после 18 да не јадам, и кога сум била на ваков режим да го наречам, веднаш се забележуваат резултати - слабеам.
  Е сега бидејќи работам до 5 - 6 понекогаш, морам да си го одложам вечерањето па се трудам барем после 7 да не јадам веќе ништо бидејќи ручам релативно рано - околу 12, 1.

  Проблем е кога излегувам и пијам, па сабајле кога ќе ми се пријаде - абе ужас. Не можам да одолеам :tmi: