1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Јадете ли навечер?!

Дискусија во 'Диети' започната од lolitaa, 2 декември 2010.

  1. Linn1

    Linn1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    1.221
    Допаѓања:
    1.935
    Јадаам ама не се здебелувам така да, супер ми е :lol:
     
  2. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Бидејќи денот обично го преспивам ,јас практично се хранам само навечер :lol:
    Таков ми е биоритамот ,ноќна птица :lol:
    Немам проблеми со тежината ,значи се е во нормала ,меѓутоа ако почнам да консумирам многу калорична и нездрава храна во континуитет ,секако дека ќе се одрази.
    Доста внимавам на исхраната ,така што здравите продукти ги внесувам во неограничени количини,а оние "забранетите"(слатки ,грицки) ги ограничувам,но не се лишувам од нив.
     
  3. infinity

    infinity Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 март 2011
    Пораки:
    115
    Допаѓања:
    30
    денот ми започнува во 7 и 30 доручувам во 10-11ч,ручам во 15-16ч и тој ми е последен оброк, на вечер чаша млеко ако веке ептен ме боли стомакот ама обично издржувам,инаку ке изгледам како буце :lol:
     
  4. Queen-Nefertiti

    Queen-Nefertiti Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2011
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    46
    Избегавам да јадам навечер,но некогаш правам исклучоци и ќе си подкаснам нешто :lol: ама тоа многу ретко.
     
  5. something

    something Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2011
    Пораки:
    460
    Допаѓања:
    1.377
    Вчера јадев во 2 :rofl: :rofl: :rofl: секако тоа не ми се случува често
    еве на пример во последно време и заборавам да јадам, ама ако ми се пријаде многу си јадам во било кое време :)
     
  6. danniela5

    danniela5 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2011
    Пораки:
    1.308
    Допаѓања:
    881
    Пол:
    Женски
    Моментално не :) Бидејќи е лето, си спијам до 10-10.30 и поручувам некаде меѓу 11 и 12. Потоа околу 15-16 вежбам, и ручам меѓу 17 и 18 и околу 20-21 часот пак вежбам бидејќи си сум малку дебелка и сакам да ослабам 7-8 килограми во летниов распуст ;)
     
  7. femina11

    femina11 Популарен член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2010
    Пораки:
    553
    Допаѓања:
    225
    Летово не јадам навечер,поточно после 19 часот.
     
  8. She

    She Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2010
    Пораки:
    106
    Допаѓања:
    54
    Ау, ова јадењево навечер најголем проблем ми е. Мислам ради тоа се здебелив 10кг лани лето. Ама што да правам кога ми е најслатко у 12 да јадам и да си се испружам у кревет? ;(
     
  9. starbucks

    starbucks Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    3.064
    Допаѓања:
    6.663
    Скоро секој ден јадам, а ако не јадам обавезно пијам по една чаша млеко.
     
  10. Vitorija

    Vitorija Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2011
    Пораки:
    913
    Допаѓања:
    606
    Аууууууууу НИКАКО многу време ми требаше да се навикнам :sweat: После вечерата која мора да биде до 19 најкасно до 19:30 дозволени се само неколку чаши вода (40/45мин по вечерата) за прочистување на организмот :) (3/4 часа пред легнување)
    Исто да си кажам дека вечерата СЕКОГАШ мора да биде лесно сварлива :Салата, мелку тестенини, чашка јогурт, варена риба и сл. (Да не ме сватите погрешно ова никако се заедно наеднаш-едно е доста :lol: )
     
  11. green.eyes

    green.eyes Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    2.871
    Допаѓања:
    31.228
    Пол:
    Женски
    Многу ретко јадам навечер. Треба да сум ептен гладна за да изедам нешто, ама после сигурно ќе имам мака со киселини, гризење на желудникот и несоница, без оглед на тоа што сум јадела. Многу ми е терсене желудникот, и искрено ме нервира што не можам да јадам кога сакам и што сакам. :(
     
  12. Asterion

    Asterion Популарен член

    Се зачлени на:
    12 март 2011
    Пораки:
    392
    Допаѓања:
    5.622
    Апнувам си. :$ :rofl:
    Значи цел ден можам да не јадам ништо или онака по малку само колку да преживеам :D али КАДАА ПАДНЕ НОЧ, ЈА ЗОВЕМ УПОМОЧ пошо кризи ме фаќаат ненормални се јадење. Ретко успевам да ја издржам цела ноќ без да јадам. Па и до касно седам, до кај 4 5 часот како на човек да не му се прејаде од 19:00h. :wasntme: Ајде си се тешам дека е оправдано (а знам дека не е :x )
     
  13. A-j-a

    A-j-a Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    1.793
    Допаѓања:
    2.023
    Порано почесто додека сега веќе почнав да се контролирам иако не ми успева секогаш.
     
  14. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Последнава година дена ми испаѓаат по два оброци дневно, па може да се заклучи дека навечер не јадам. Ама па затоа се дешава да начекам отворени грицки и да им се фрлам и се‘ маф да направам, што исто ми се фаќа.
    Додуша не ми е битно дали е вечер и приквечер.... битно ми е да не се плеснам в кревет веднаш после јадење. Тоа е беља веќе.
     
  15. cuciTo

    cuciTo Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2011
    Пораки:
    182
    Допаѓања:
    13
    во последно време пазам малце да не се поправам :D
    па затоа не јадам после 19:30
    али се случува и тоа ама мн ретко :wasntme:
     
  16. kuchka

    kuchka Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2010
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    13
    па не баш, не сум од оние кои чувствуваат глад во текот на ноќта :))
     
  17. MoreNa-22

    MoreNa-22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2011
    Пораки:
    386
    Допаѓања:
    76
    многу ретко јадам навецер кога ептен премногу сум гладна имам онака нормална тежина 60кг ама сум висока 177цм се случува некогаш да претерам еден период со јадење ама ко ке видам дека сум претерала се јадам без леб јадам мн салати течности пијам и пак це си се вратам во нормала, абе само едно кило да кацам ми смета и нема да се смирам дури не го снема :)
     
  18. Sm.real

    Sm.real Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2011
    Пораки:
    161
    Допаѓања:
    64
    Хехехехе..Навика од порано цеееел ден на диета а вечерта ќе се најадм дупло :devil:
    Сега не сум на диета ама навика,тешко е да се одвикнам. :(
     
  19. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    Знам некогаш цел ден да не каснам ништо до 8 саат навечер, и после да се прејадам. :devil: Или пак ако сум јадена предходно, обично каснувам нешто лесно.. најчесто лубеница, ама ретко се случува.
     
  20. najubava2010

    najubava2010 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    1.619
    Допаѓања:
    4.653
    Да!
    И се мразам самата себе поради тоа, знам дека не е убаво и дека тогаш се ми складира во салцето окулу стомакот, ама па неможам да се воздржам. Треба домашниве да стават катанец на фрижидерот и после 19 часот клучот на врата и нема јадење, така можеби и ќе ослабам некое килце.