Јадете ли навечер?!

Дискусија во 'Диети' започната од lolitaa, 2 декември 2010.

 1. Linn1

  Linn1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  1.221
  Допаѓања:
  1.932
  Јадаам ама не се здебелувам така да, супер ми е :lol:
   
 2. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.330
  Бидејќи денот обично го преспивам ,јас практично се хранам само навечер :lol:
  Таков ми е биоритамот ,ноќна птица :lol:
  Немам проблеми со тежината ,значи се е во нормала ,меѓутоа ако почнам да консумирам многу калорична и нездрава храна во континуитет ,секако дека ќе се одрази.
  Доста внимавам на исхраната ,така што здравите продукти ги внесувам во неограничени количини,а оние "забранетите"(слатки ,грицки) ги ограничувам,но не се лишувам од нив.
   
 3. infinity

  infinity Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 март 2011
  Пораки:
  115
  Допаѓања:
  29
  денот ми започнува во 7 и 30 доручувам во 10-11ч,ручам во 15-16ч и тој ми е последен оброк, на вечер чаша млеко ако веке ептен ме боли стомакот ама обично издржувам,инаку ке изгледам како буце :lol:
   
 4. Queen-Nefertiti

  Queen-Nefertiti Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  45
  Избегавам да јадам навечер,но некогаш правам исклучоци и ќе си подкаснам нешто :lol: ама тоа многу ретко.
   
 5. something

  something Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2011
  Пораки:
  341
  Допаѓања:
  194
  Вчера јадев во 2 :rofl: :rofl: :rofl: секако тоа не ми се случува често
  еве на пример во последно време и заборавам да јадам, ама ако ми се пријаде многу си јадам во било кое време :)
   
 6. danniela5

  danniela5 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2011
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  879
  Пол:
  Женски
  Моментално не :) Бидејќи е лето, си спијам до 10-10.30 и поручувам некаде меѓу 11 и 12. Потоа околу 15-16 вежбам, и ручам меѓу 17 и 18 и околу 20-21 часот пак вежбам бидејќи си сум малку дебелка и сакам да ослабам 7-8 килограми во летниов распуст ;)
   
 7. femina11

  femina11 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2010
  Пораки:
  553
  Допаѓања:
  221
  Летово не јадам навечер,поточно после 19 часот.
   
 8. She

  She Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2010
  Пораки:
  106
  Допаѓања:
  53
  Ау, ова јадењево навечер најголем проблем ми е. Мислам ради тоа се здебелив 10кг лани лето. Ама што да правам кога ми е најслатко у 12 да јадам и да си се испружам у кревет? ;(
   
 9. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.657
  Скоро секој ден јадам, а ако не јадам обавезно пијам по една чаша млеко.
   
 10. Vitorija

  Vitorija Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  913
  Допаѓања:
  602
  Аууууууууу НИКАКО многу време ми требаше да се навикнам :sweat: После вечерата која мора да биде до 19 најкасно до 19:30 дозволени се само неколку чаши вода (40/45мин по вечерата) за прочистување на организмот :) (3/4 часа пред легнување)
  Исто да си кажам дека вечерата СЕКОГАШ мора да биде лесно сварлива :Салата, мелку тестенини, чашка јогурт, варена риба и сл. (Да не ме сватите погрешно ова никако се заедно наеднаш-едно е доста :lol: )
   
 11. green.eyes

  green.eyes Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јули 2011
  Пораки:
  2.274
  Допаѓања:
  21.953
  Многу ретко јадам навечер. Треба да сум ептен гладна за да изедам нешто, ама после сигурно ќе имам мака со киселини, гризење на желудникот и несоница, без оглед на тоа што сум јадела. Многу ми е терсене желудникот, и искрено ме нервира што не можам да јадам кога сакам и што сакам. :(
   
 12. Asterion

  Asterion Популарен член

  Се зачлени на:
  12 март 2011
  Пораки:
  392
  Допаѓања:
  5.618
  Апнувам си. :$ :rofl:
  Значи цел ден можам да не јадам ништо или онака по малку само колку да преживеам :D али КАДАА ПАДНЕ НОЧ, ЈА ЗОВЕМ УПОМОЧ пошо кризи ме фаќаат ненормални се јадење. Ретко успевам да ја издржам цела ноќ без да јадам. Па и до касно седам, до кај 4 5 часот како на човек да не му се прејаде од 19:00h. :wasntme: Ајде си се тешам дека е оправдано (а знам дека не е :x )
   
 13. A-j-a

  A-j-a Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  1.793
  Допаѓања:
  2.022
  Порано почесто додека сега веќе почнав да се контролирам иако не ми успева секогаш.
   
 14. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.776
  Последнава година дена ми испаѓаат по два оброци дневно, па може да се заклучи дека навечер не јадам. Ама па затоа се дешава да начекам отворени грицки и да им се фрлам и се‘ маф да направам, што исто ми се фаќа.
  Додуша не ми е битно дали е вечер и приквечер.... битно ми е да не се плеснам в кревет веднаш после јадење. Тоа е беља веќе.
   
 15. cuciTo

  cuciTo Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 април 2011
  Пораки:
  182
  Допаѓања:
  13
  во последно време пазам малце да не се поправам :D
  па затоа не јадам после 19:30
  али се случува и тоа ама мн ретко :wasntme:
   
 16. kuchka

  kuchka Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2010
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  13
  па не баш, не сум од оние кои чувствуваат глад во текот на ноќта :))
   
 17. MoreNa-22

  MoreNa-22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2011
  Пораки:
  386
  Допаѓања:
  74
  многу ретко јадам навецер кога ептен премногу сум гладна имам онака нормална тежина 60кг ама сум висока 177цм се случува некогаш да претерам еден период со јадење ама ко ке видам дека сум претерала се јадам без леб јадам мн салати течности пијам и пак це си се вратам во нормала, абе само едно кило да кацам ми смета и нема да се смирам дури не го снема :)
   
 18. Sm.real

  Sm.real Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2011
  Пораки:
  161
  Допаѓања:
  64
  Хехехехе..Навика од порано цеееел ден на диета а вечерта ќе се најадм дупло :devil:
  Сега не сум на диета ама навика,тешко е да се одвикнам. :(
   
 19. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  3.901
  Допаѓања:
  12.688
  Пол:
  Женски
  Знам некогаш цел ден да не каснам ништо до 8 саат навечер, и после да се прејадам. :devil: Или пак ако сум јадена предходно, обично каснувам нешто лесно.. најчесто лубеница, ама ретко се случува.
   
 20. najubava2010

  najubava2010 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  1.619
  Допаѓања:
  4.644
  Да!
  И се мразам самата себе поради тоа, знам дека не е убаво и дека тогаш се ми складира во салцето окулу стомакот, ама па неможам да се воздржам. Треба домашниве да стават катанец на фрижидерот и после 19 часот клучот на врата и нема јадење, така можеби и ќе ослабам некое килце.