1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Јадете ли навечер?!

Дискусија во 'Диети' започната од lolitaa, 2 декември 2010.

  1. vlubena

    vlubena Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    767
    Допаѓања:
    627
    Kога како зависи дали сум јадела цел ден ако сум јадела само еднаш тогаш секако дека ќе јадам вечерта кога ќе си дојдам од шетање а ако сум јадела 2 пати во дено тогаш не јадам навечер
     
  2. sweetgirl92

    sweetgirl92 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2010
    Пораки:
    433
    Допаѓања:
    1.866
    Ее ова е мојата најголема мана :P се случува цел ден ништо да не ставам во уста но штом дојде вечер јас се фрлам на јадење едноставно само тогаш иам апетит шејм он ме :$ . Сепак неможам да се пожалам тежината ми е супер спрема висината некои дури ми викаат дека треба малце да се поправам :)
     
  3. macencetoo

    macencetoo Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 март 2011
    Пораки:
    46
    Допаѓања:
    3
    jadam sekogas po nasto a nekogas jadam kako budala ,kako da nemam videno jadenje hahaha
     
  4. Anja.F

    Anja.F Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2011
    Пораки:
    78
    Допаѓања:
    13
    понекогаш кога сум излезена ми се случува во 4 сабајле :) ама тоа е ретко , во принцип не практикувам да јадам после 19 ..може само салата ако стварно осетам глад . што ретко ми се случува , затоа што во текот на денот јадам по милион пати :)
     
  5. Rock-a-Fella

    Rock-a-Fella Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    1.392
    Допаѓања:
    1.384
    Хмм.. се слушува понекогаш ноќе да ми падне нешто во памет, некој нов експеримент. :D
    Ако не сум расположена да правам неред во кујната, тогаш што било... :)
     
  6. angel4e121

    angel4e121 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 август 2010
    Пораки:
    687
    Допаѓања:
    291
    Никогаш,освен кога сум на свадба :D
     
  7. swrcii

    swrcii Нов член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    723
    Допаѓања:
    270
    jadam skoro sekogas... koga ke se vratam od grad ako ne sum jadela togas :)
     
  8. senjorita-v

    senjorita-v Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2011
    Пораки:
    1.502
    Допаѓања:
    8.304
    Пол:
    Женски
    едно време јадев навечер ама сега престанав ...ако сепак ми се пријаде ке си легнам :D
     
  9. INSIDIOUS

    INSIDIOUS Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2011
    Пораки:
    705
    Допаѓања:
    512
    уф колку си мразам таа навика....цел ден јадам малку, демек на диета сум и вечерта коа му ја легнам абе се изедам...Сабајле мајками кога стане се чуди кај исчезнала сета храна :D :D :D
     
  10. kallias

    kallias Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    3.782
    Допаѓања:
    6.983
    уффф јадаммм и знам дека не е ич убаво, ама пусти стрв што да правам :wasntme:
     
  11. CharmedGirl

    CharmedGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2011
    Пораки:
    1.420
    Допаѓања:
    1.662
    Пол:
    Женски
    Не јадам ништо после 18 и супер е за тежината.Правам исклучоци само кога одам на родендени-не можам да одолеам на торта :(
     
  12. love.edward

    love.edward Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 мај 2011
    Пораки:
    242
    Допаѓања:
    243
    Обично не јадам бидејќи не ми се јаде навечер, ама некогаш способна сум и во 2 да станам да си се симнам во кујна и да си јадам..
     
  13. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.345
    Како што касно легнувам преку летово, обавезно јадам навечер...па и по два пати :$ И искрено јадам што ми дојде, не дека пазам да е овошје или салата.Може да биде благо, нешто останато од ручек... :tmi:
     
  14. Sunlight

    Sunlight Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2011
    Пораки:
    128
    Допаѓања:
    39
    Јадам на вечер..секогаш велам не не ама ништо од тоа :D
     
  15. Tanny

    Tanny Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2010
    Пораки:
    564
    Допаѓања:
    401
    јадам јадам :D
     
  16. Shelea

    Shelea Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    4.241
    Допаѓања:
    42.990
    Порано - немаше шанса да пропуштам доцна вечера! И тоа, оброци, ко за маж. Значи, после свирка, излегување, обавезно се смачкуваше или четврт бурек со јогурт, или лесковачка или дома ќе дојдев и мачкав што ќе најдам. Затоа имав 72 кила и бев ко телевизор у задницата :D

    Веќе не, гледам да имам умерени оброци и никогаш да не јадам доцна вечер, зошто ем после тоа не можам да заспијам, ем ќе си ја вратам несмасната килажа. Дури и да ме тепа глад, или пијам чаша млеко или земам некое овошје.
     
  17. cigarce

    cigarce Популарен член

    Се зачлени на:
    5 мај 2011
    Пораки:
    1.401
    Допаѓања:
    3.931
    Пол:
    Женски
    охоо обавезно,од кревет станувам за јадење ако треба :D
    знам не треба,не е убаво но :x
     
  18. duffi

    duffi Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    12.495
    Допаѓања:
    144.177
    Зависи кога како. Не можам да кажам јадам или не јадам. :D
    Се случува некогаш да јадам и тоа баш обилно, а некогаш воопшто и не сум пак гладна. Кога излегувам со либето имаме навика да седнеме да јадеме некаде, а со другарки не- многу ретко или пак јадеме нешто благо. :lol:
    Како и да е и онака ништо не ми се познава, како воопшто да не јадам. :@
     
  19. MilanoGirl

    MilanoGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2011
    Пораки:
    417
    Допаѓања:
    152
    Порано јадев, всушност и сега јадам ..... Ќе го преформулирам одговорот -- Порано јадев навечер и тоа освен тоа што јадев многу количински, дури јадев и од најмрсните можни ствари -- Мајоноз, Кечап, Салами, јадев од Мекдоналдс понекогаш дури и скарите ги посетував :tmi: ... Добро, тоа беше порано.
    Сега може да се случи да каснам нешто навечер (само гледам да е помалку калорично :lol: ) и гледам да не е многу касно, но сепак тоа е поретко :)
     
  20. MissCupcake

    MissCupcake Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 мај 2011
    Пораки:
    369
    Допаѓања:
    263
    Навечер сум најгладна,сега јадев леб со мајонез,изедов цело пакетче на чипс иксел и севн дејс дабл кроасан,ах исто така и мала политанка(оние малите од 10 денари) и сладолед. И верувале или не имам помалку од 60 кила. И плус за мојава висина треба да имам четири повеќе :D Чуден метаболизам...