Јадете ли навечер?!

Дискусија во 'Диети' започната од lolitaa, 2 декември 2010.

 1. vlubena

  vlubena Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  767
  Допаѓања:
  625
  Kога како зависи дали сум јадела цел ден ако сум јадела само еднаш тогаш секако дека ќе јадам вечерта кога ќе си дојдам од шетање а ако сум јадела 2 пати во дено тогаш не јадам навечер
   
 2. sweetgirl92

  sweetgirl92 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  252
  Допаѓања:
  1.087
  Ее ова е мојата најголема мана :P се случува цел ден ништо да не ставам во уста но штом дојде вечер јас се фрлам на јадење едноставно само тогаш иам апетит шејм он ме :$ . Сепак неможам да се пожалам тежината ми е супер спрема висината некои дури ми викаат дека треба малце да се поправам :)
   
 3. macencetoo

  macencetoo Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 март 2011
  Пораки:
  46
  Допаѓања:
  3
  jadam sekogas po nasto a nekogas jadam kako budala ,kako da nemam videno jadenje hahaha
   
 4. Anja.F

  Anja.F Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2011
  Пораки:
  78
  Допаѓања:
  13
  понекогаш кога сум излезена ми се случува во 4 сабајле :) ама тоа е ретко , во принцип не практикувам да јадам после 19 ..може само салата ако стварно осетам глад . што ретко ми се случува , затоа што во текот на денот јадам по милион пати :)
   
 5. Rock-a-Fella

  Rock-a-Fella Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  1.392
  Допаѓања:
  1.380
  Хмм.. се слушува понекогаш ноќе да ми падне нешто во памет, некој нов експеримент. :D
  Ако не сум расположена да правам неред во кујната, тогаш што било... :)
   
 6. angel4e121

  angel4e121 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 август 2010
  Пораки:
  687
  Допаѓања:
  291
  Никогаш,освен кога сум на свадба :D
   
 7. swrcii

  swrcii Нов член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  723
  Допаѓања:
  268
  jadam skoro sekogas... koga ke se vratam od grad ako ne sum jadela togas :)
   
 8. senjorita-v

  senjorita-v Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2011
  Пораки:
  729
  Допаѓања:
  2.607
  Пол:
  Женски
  едно време јадев навечер ама сега престанав ...ако сепак ми се пријаде ке си легнам :D
   
 9. INSIDIOUS

  INSIDIOUS Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2011
  Пораки:
  705
  Допаѓања:
  511
  уф колку си мразам таа навика....цел ден јадам малку, демек на диета сум и вечерта коа му ја легнам абе се изедам...Сабајле мајками кога стане се чуди кај исчезнала сета храна :D :D :D
   
 10. kallias

  kallias Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  3.782
  Допаѓања:
  6.970
  уффф јадаммм и знам дека не е ич убаво, ама пусти стрв што да правам :wasntme:
   
 11. CharmedGirl

  CharmedGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2011
  Пораки:
  1.414
  Допаѓања:
  1.654
  Пол:
  Женски
  Не јадам ништо после 18 и супер е за тежината.Правам исклучоци само кога одам на родендени-не можам да одолеам на торта :(
   
 12. love.edward

  love.edward Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2011
  Пораки:
  240
  Допаѓања:
  242
  Обично не јадам бидејќи не ми се јаде навечер, ама некогаш способна сум и во 2 да станам да си се симнам во кујна и да си јадам..
   
 13. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.320
  Како што касно легнувам преку летово, обавезно јадам навечер...па и по два пати :$ И искрено јадам што ми дојде, не дека пазам да е овошје или салата.Може да биде благо, нешто останато од ручек... :tmi:
   
 14. Sunlight

  Sunlight Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2011
  Пораки:
  128
  Допаѓања:
  39
  Јадам на вечер..секогаш велам не не ама ништо од тоа :D
   
 15. Tanny

  Tanny Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2010
  Пораки:
  564
  Допаѓања:
  401
  јадам јадам :D
   
 16. Shelea

  Shelea Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  3.881
  Допаѓања:
  37.148
  Порано - немаше шанса да пропуштам доцна вечера! И тоа, оброци, ко за маж. Значи, после свирка, излегување, обавезно се смачкуваше или четврт бурек со јогурт, или лесковачка или дома ќе дојдев и мачкав што ќе најдам. Затоа имав 72 кила и бев ко телевизор у задницата :D

  Веќе не, гледам да имам умерени оброци и никогаш да не јадам доцна вечер, зошто ем после тоа не можам да заспијам, ем ќе си ја вратам несмасната килажа. Дури и да ме тепа глад, или пијам чаша млеко или земам некое овошје.
   
 17. cigarce

  cigarce Популарен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2011
  Пораки:
  1.396
  Допаѓања:
  3.865
  Пол:
  Женски
  охоо обавезно,од кревет станувам за јадење ако треба :D
  знам не треба,не е убаво но :x
   
 18. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  10.008
  Допаѓања:
  124.274
  Зависи кога како. Не можам да кажам јадам или не јадам. :D
  Се случува некогаш да јадам и тоа баш обилно, а некогаш воопшто и не сум пак гладна. Кога излегувам со либето имаме навика да седнеме да јадеме некаде, а со другарки не- многу ретко или пак јадеме нешто благо. :lol:
  Како и да е и онака ништо не ми се познава, како воопшто да не јадам. :@
   
 19. MilanoGirl

  MilanoGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2011
  Пораки:
  417
  Допаѓања:
  152
  Порано јадев, всушност и сега јадам ..... Ќе го преформулирам одговорот -- Порано јадев навечер и тоа освен тоа што јадев многу количински, дури јадев и од најмрсните можни ствари -- Мајоноз, Кечап, Салами, јадев од Мекдоналдс понекогаш дури и скарите ги посетував :tmi: ... Добро, тоа беше порано.
  Сега може да се случи да каснам нешто навечер (само гледам да е помалку калорично :lol: ) и гледам да не е многу касно, но сепак тоа е поретко :)
   
 20. MissCupcake

  MissCupcake Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 мај 2011
  Пораки:
  369
  Допаѓања:
  262
  Навечер сум најгладна,сега јадев леб со мајонез,изедов цело пакетче на чипс иксел и севн дејс дабл кроасан,ах исто така и мала политанка(оние малите од 10 денари) и сладолед. И верувале или не имам помалку од 60 кила. И плус за мојава висина треба да имам четири повеќе :D Чуден метаболизам...