1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Јадете ли навечер?!

Дискусија во 'Диети' започната од lolitaa, 2 декември 2010.

  1. LadyDaget

    LadyDaget Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2011
    Пораки:
    62
    Допаѓања:
    23
    уфф секогаш јадам навечер само ако ме мрзи тогаш :lol: секоја вечер сум скоро излезена и кога си дојдам дома ме мрзи да тропам ако сите спиат они пак станат ама ме мрзи тогаш да јадам и кога сум излезена обавезно јадам или сендвич, тост со помфритче, пица бурек,со урда или месо било што да е ама ипак бурек да е :D некои лиснати таму итн итн... ама може времето да фане и накај 1 после полноќ :rofl: обично накај 10-11 саато јадам или пред дома да си дојдам 12-1 :rofl: и тоа не влијае на мојата килажа имам чиден метаболизам помалце од 60 кила сум :lol: ама ако добро ми е мене :!: си јадам се што си сакам :lol:
     
  2. ljubam

    ljubam Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2011
    Пораки:
    2.412
    Допаѓања:
    18.408
    Пол:
    Женски
    Многу! Знам дека е лошо, ама знам да си наполнам тацна со малсинки, чипсови со некој дип, чоколадо. Како и да си мцкам од што стигам..
     
  3. goddess.Of.chaos

    goddess.Of.chaos Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    1.059
    Допаѓања:
    1.029
    Секако дека јадам. Држев диета, се`уште внимавам и не качувам килограми, ама јас сум од тие што сакаат да јадат, што сакаат и кога сакаат. А, тоа значи дека после алкохол у 4 сабајле сакам да висам пред пекара и да чекам топол четврт бурек и ич не ми е гајле. За мене е јадењето и храната воопшто задоволство, не потреба колку да преживеам.

    Знам сред ноќ да станам да си направам тост, чоколадно млеко задолжително, мене ми е ко цигара после секс чоколадното. Или ако ништо друго, лепчиња и редам што стигнам од кашкавал, шунка/печеница/чајна, кремсир, путер, мајонез, павлака, буквално бирам 2-3 работи во комбинација, било кои, и одозгора оригано, и седнувам ко господин пред ТВ у два по полноќ да си касновечерам. :inlove:
     
  4. thelittle17

    thelittle17 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 август 2010
    Пораки:
    3.749
    Допаѓања:
    8.668
    Пол:
    Женски
    даааа итоа како.. после полноќ обавезно.. пола леб :P
     
  5. antica20

    antica20 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2011
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    28
    Пред извесен период избегнував, но една вечер кога се разбудив од кркорење на цревата :) е од тогаш редовно си вечерам :)
     
  6. Feminkaa

    Feminkaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    312
    Допаѓања:
    62
    Скоро секој ден јадам доцна навечер, немам никакви проблеми со килограмите, изгледа се е до метаболизмот
     
  7. lady-17

    lady-17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    40
    Допаѓања:
    6
    Јадам и немам проблеми слабичка сум сакам малку да накачум некое килце :D :D :D
     
  8. ana-banana

    ana-banana Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2011
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    751
    Пол:
    Женски
    Избегнувам многу да вечерам, ама некогаш кога сум претерано гладна, јадам или овошје или зеленчук или нешто за грицкање но во најмала можна количина колку само да го залажам организамот.
     
  9. CrAzYShAkA

    CrAzYShAkA Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2010
    Пораки:
    86
    Допаѓања:
    65
    пробувам да избегнам да јадам навечер ама има деновии когаа не можам морам да јадам :worried:
     
  10. eemmiilliijjaa

    eemmiilliijjaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    549
    Допаѓања:
    213
    понекогаш јадам. сега бидејки е лето и го преспивам појадокот а легнувам сабајле во 6 така да мора нешто да се апне :P
     
  11. slatkichKa123

    slatkichKa123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2011
    Пораки:
    598
    Допаѓања:
    341
    Си јадам што сакам, кога сакам! И бурек, и се :) Аба баш не ми е гајле кое време е, ако ми се јаде- јадам. Така функционираме јас и моето тело. За среќа, слабичка сум- не мора да се пазам 8)
     
  12. Extraordinary.girl

    Extraordinary.girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2010
    Пораки:
    293
    Допаѓања:
    421
    Јадам :tmi:

    Пред пола сат јадев и ме гризе совест и се упм :@ Цел ден се придржувам, си ја стегам душичкава, и ќе дојде 10 и јадам се! Од благо до солено. Ја не знам што е со мене, како некој биолошки часовник да имам, точно да ми се јаде во 10.
    Порано т.е пред 2-3 месеци не ми текнувало да јадам на вечер, последниот оброк ми беше кај 7. А сега свесно гледам како мојот труд оди у неповрат! Вечерва јадев благо, многу... и се каам. И ветувам дека ќе биде последниот во 10. Крај.
     
  13. MoonChild

    MoonChild Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 мај 2011
    Пораки:
    240
    Допаѓања:
    90
    зависи од тоа колку сум јадела за ручек,дали сум имала меѓу оброци или пак зависи од расположенито кога не сум тасположена воопшто не ми се јаде цел ден :)
     
  14. Cynthia

    Cynthia Популарен член

    Се зачлени на:
    9 август 2011
    Пораки:
    622
    Допаѓања:
    2.368
    Пол:
    Женски
    Не јадам навечер, веќе ми е навикнат организмот..Ретко некогаш чинија корнфлекс да изедам.
     
  15. Cacy

    Cacy Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2010
    Пораки:
    2.244
    Допаѓања:
    1.546
    Па зависи :)
    Некогаш јадам а нејогаш не!
    Зависи дали сум гладна :!:
    Треба да не се јаде после 7 за да може да се свари храната и подобро да спиеме ама ако ти се јаде неожеш со празен стомак да спиеш :!:
     
  16. LittleDevil

    LittleDevil Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    1.701
    Допаѓања:
    1.919
    Пол:
    Женски
    И кај мене зависи. Од ручекот. Ама обично јадам, и тоа многу :tmi:
     
  17. anuskaNESTLE

    anuskaNESTLE Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    1.979
    Допаѓања:
    7.104
    Зависи, пазам многу сега, дека на диета бев, ама вечер ќе јадам шо ако е касно, не можамммм..
     
  18. kumalisa

    kumalisa Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 мај 2011
    Пораки:
    225
    Допаѓања:
    74
    јадам немам гајле :rofl:
     
  19. lylaby

    lylaby Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2010
    Пораки:
    631
    Допаѓања:
    333
    Пол:
    Женски
    јадам да,мн лоша навика не за друго него дека е вечер и ккао да се кријам од сама себе и другите најомилено време ми е за јадење навечер...демек ноќта ќе го лапне согори изеденото хаха а сакам да сменам навика да се хранам преку ден а навечер да бидам на полесно нешто ама навечер ми доаѓа жуд за храна..за килажа незнам колку влијае верувам дека треба телото да си го слушаме кога сме гладни да му го дадеме тоа што му треба се разбира на џанк фоод..
     
  20. donna.17

    donna.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    1.718
    Допаѓања:
    5.012
    Пол:
    Женски
    Обавезно јадам после 2-3 часот СЕКОЈА ВЕЧЕР. Не памтам до сеа да сум пропуштила.

    Воопшто не се пазам што јадам , колку јадам и кога јадам. Обожавам мрсна храна и високо калорична.
    Среќа моја што немам никаков проблем со тоа. Тежинава ми варира 48-50 килограми. Повеќе не памтам да сум имала. :D