Форумџика на годината 2020

Јадете ли навечер?!

Дискусија во 'Диети' започната од lolitaa, 2 декември 2010.

 1. LadyDaget

  LadyDaget Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2011
  Пораки:
  62
  Допаѓања:
  23
  уфф секогаш јадам навечер само ако ме мрзи тогаш :lol: секоја вечер сум скоро излезена и кога си дојдам дома ме мрзи да тропам ако сите спиат они пак станат ама ме мрзи тогаш да јадам и кога сум излезена обавезно јадам или сендвич, тост со помфритче, пица бурек,со урда или месо било што да е ама ипак бурек да е :D некои лиснати таму итн итн... ама може времето да фане и накај 1 после полноќ :rofl: обично накај 10-11 саато јадам или пред дома да си дојдам 12-1 :rofl: и тоа не влијае на мојата килажа имам чиден метаболизам помалце од 60 кила сум :lol: ама ако добро ми е мене :!: си јадам се што си сакам :lol:
   
 2. ljubam

  ljubam Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  2.412
  Допаѓања:
  18.402
  Пол:
  Женски
  Многу! Знам дека е лошо, ама знам да си наполнам тацна со малсинки, чипсови со некој дип, чоколадо. Како и да си мцкам од што стигам..
   
 3. goddess.Of.chaos

  goddess.Of.chaos Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  1.023
  Допаѓања:
  838
  Секако дека јадам. Држев диета, се`уште внимавам и не качувам килограми, ама јас сум од тие што сакаат да јадат, што сакаат и кога сакаат. А, тоа значи дека после алкохол у 4 сабајле сакам да висам пред пекара и да чекам топол четврт бурек и ич не ми е гајле. За мене е јадењето и храната воопшто задоволство, не потреба колку да преживеам.

  Знам сред ноќ да станам да си направам тост, чоколадно млеко задолжително, мене ми е ко цигара после секс чоколадното. Или ако ништо друго, лепчиња и редам што стигнам од кашкавал, шунка/печеница/чајна, кремсир, путер, мајонез, павлака, буквално бирам 2-3 работи во комбинација, било кои, и одозгора оригано, и седнувам ко господин пред ТВ у два по полноќ да си касновечерам. :inlove:
   
 4. thelittle17

  thelittle17 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2010
  Пораки:
  2.694
  Допаѓања:
  5.167
  Пол:
  Женски
  даааа итоа како.. после полноќ обавезно.. пола леб :P
   
 5. antica20

  antica20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2011
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  27
  Пред извесен период избегнував, но една вечер кога се разбудив од кркорење на цревата :) е од тогаш редовно си вечерам :)
   
 6. Feminkaa

  Feminkaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  312
  Допаѓања:
  61
  Скоро секој ден јадам доцна навечер, немам никакви проблеми со килограмите, изгледа се е до метаболизмот
   
 7. lady-17

  lady-17 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2011
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  6
  Јадам и немам проблеми слабичка сум сакам малку да накачум некое килце :D :D :D
   
 8. ana-banana

  ana-banana Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  744
  Пол:
  Женски
  Избегнувам многу да вечерам, ама некогаш кога сум претерано гладна, јадам или овошје или зеленчук или нешто за грицкање но во најмала можна количина колку само да го залажам организамот.
   
 9. CrAzYShAkA

  CrAzYShAkA Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јули 2010
  Пораки:
  85
  Допаѓања:
  65
  пробувам да избегнам да јадам навечер ама има деновии когаа не можам морам да јадам :worried:
   
 10. eemmiilliijjaa

  eemmiilliijjaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  549
  Допаѓања:
  213
  понекогаш јадам. сега бидејки е лето и го преспивам појадокот а легнувам сабајле во 6 така да мора нешто да се апне :P
   
 11. slatkichKa123

  slatkichKa123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2011
  Пораки:
  598
  Допаѓања:
  335
  Си јадам што сакам, кога сакам! И бурек, и се :) Аба баш не ми е гајле кое време е, ако ми се јаде- јадам. Така функционираме јас и моето тело. За среќа, слабичка сум- не мора да се пазам 8)
   
 12. Extraordinary.girl

  Extraordinary.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2010
  Пораки:
  293
  Допаѓања:
  420
  Јадам :tmi:

  Пред пола сат јадев и ме гризе совест и се упм :@ Цел ден се придржувам, си ја стегам душичкава, и ќе дојде 10 и јадам се! Од благо до солено. Ја не знам што е со мене, како некој биолошки часовник да имам, точно да ми се јаде во 10.
  Порано т.е пред 2-3 месеци не ми текнувало да јадам на вечер, последниот оброк ми беше кај 7. А сега свесно гледам како мојот труд оди у неповрат! Вечерва јадев благо, многу... и се каам. И ветувам дека ќе биде последниот во 10. Крај.
   
 13. MoonChild

  MoonChild Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2011
  Пораки:
  240
  Допаѓања:
  90
  зависи од тоа колку сум јадела за ручек,дали сум имала меѓу оброци или пак зависи од расположенито кога не сум тасположена воопшто не ми се јаде цел ден :)
   
 14. Cynthia

  Cynthia Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2011
  Пораки:
  616
  Допаѓања:
  2.366
  Пол:
  Женски
  Не јадам навечер, веќе ми е навикнат организмот..Ретко некогаш чинија корнфлекс да изедам.
   
 15. Cacy

  Cacy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  2.245
  Допаѓања:
  1.546
  Па зависи :)
  Некогаш јадам а нејогаш не!
  Зависи дали сум гладна :!:
  Треба да не се јаде после 7 за да може да се свари храната и подобро да спиеме ама ако ти се јаде неожеш со празен стомак да спиеш :!:
   
 16. LittleDevil

  LittleDevil Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  1.672
  Допаѓања:
  1.879
  И кај мене зависи. Од ручекот. Ама обично јадам, и тоа многу :tmi:
   
 17. anuskaNESTLE

  anuskaNESTLE Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  1.979
  Допаѓања:
  7.099
  Зависи, пазам многу сега, дека на диета бев, ама вечер ќе јадам шо ако е касно, не можамммм..
   
 18. kumalisa

  kumalisa Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 мај 2011
  Пораки:
  225
  Допаѓања:
  74
  јадам немам гајле :rofl:
   
 19. lylaby

  lylaby Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2010
  Пораки:
  631
  Допаѓања:
  318
  Пол:
  Женски
  јадам да,мн лоша навика не за друго него дека е вечер и ккао да се кријам од сама себе и другите најомилено време ми е за јадење навечер...демек ноќта ќе го лапне согори изеденото хаха а сакам да сменам навика да се хранам преку ден а навечер да бидам на полесно нешто ама навечер ми доаѓа жуд за храна..за килажа незнам колку влијае верувам дека треба телото да си го слушаме кога сме гладни да му го дадеме тоа што му треба се разбира на џанк фоод..
   
 20. donna.17

  donna.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  1.704
  Допаѓања:
  4.986
  Пол:
  Женски
  Обавезно јадам после 2-3 часот СЕКОЈА ВЕЧЕР. Не памтам до сеа да сум пропуштила.

  Воопшто не се пазам што јадам , колку јадам и кога јадам. Обожавам мрсна храна и високо калорична.
  Среќа моја што немам никаков проблем со тоа. Тежинава ми варира 48-50 килограми. Повеќе не памтам да сум имала. :D