1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Јадења „набрзинка“

Дискусија во 'Рецепти' започната од maja8, 22 февруари 2010.

 1. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.847
  Допаѓања:
  2.158
  Што јадете кога немате многу време да си подготвите јадење? Јас најчесто правам тостови :D
   
  На Maeeeee, Lady-Sweet и Plavusa.17 им се допаѓа ова.
 2. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.450
  Пол:
  Женски
  Моја тема :D
  Скоро се што спремам ми е набрзинка, значи тостови, ладни сендвичи, одмрзната хрна, лиснато тесто, а омилен збор ми е ИНСТАНАТ, во превод значи стави во вода (или во микро), посоли и јади :D :D :D
   
  На КикиМаус, Lana del Rey и Maeeeee им се допаѓа ова.
 3. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.847
  Допаѓања:
  2.158
  освен инстант супи и истант кафе, што друго е инстант? Ч)
   
  На Maeeeee му/ѝ се допаѓа ова.
 4. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.450
  Пол:
  Женски
  па имаш инстант пире, инстант пилешки батачиња и крилца ( испечени, зачинети и замрзнати , само ги подгреваш ) , инстант пица ( само 10 минути во микро), ај да видам во кујна што друго имам :D :D :D
   
  На Maeeeee и WhiteButterFly5 им се допаѓа ова.
 5. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.847
  Допаѓања:
  2.158
  Од горенаведените само инстант пире имам пробано и не ми се допаѓа , научена сум на домашно подготвеното 8)
   
  На Maeeeee му/ѝ се допаѓа ова.
 6. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.450
  Пол:
  Женски
  Е да у право си, не е како готвено ама пуста мрза кога ќе ме фати а мора да се јаде тоа е , инаку јас веќе се изјаснив дека сум по готвењето ама не секогаш имам време .
  Кога одам во Веро купувам инстант-храна, таму има такви ствари, па што имаат убави опаковки , примамливи и после се чудам зошто имам вишок на стомакот :D Како американка ќе станам , дебела :D :D :D
   
  На Maeeeee му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  22.898
  Допаѓања:
  198.362
  Пол:
  Женски
  Храна набрзинка ми се топли сендвичи, потпечени компири, готова супа, сите видови тестенини ама со готови сосови - значи се што се прави во рок од 20 минути :D
   
  На Maeeeee му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  корнфлекс со јогурт или млеко :mrgreen: :D :D :D мај фејворит!
   
  На Maeeeee му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Прво чаша до две јогурт, и после овошје какво што ќе ми се најде при рака :D
   
  На Maeeeee му/ѝ се допаѓа ова.
 10. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  Тост,или еден печен т.е препечен сендвич со шунка и кашкавал.Ама понекогаш и тркнувам до продавница и купувам куп грицки и се лажам дека не сум гладна :mrgreen:
   
  На Maeeeee му/ѝ се допаѓа ова.
 11. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.847
  Допаѓања:
  2.158
  јас пак грицките никако не ги сметам за оброк, додека не каснам нешто поасално се осекам гладна
   
 12. Shelea

  Shelea Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  4.241
  Допаѓања:
  42.987
  Ладни сендвичи - со се што може да се најде во фрижидер!
  Тостови, со екстра кечап.
  Пржени компири, купени веќе спремни, само да се фрлат во врело масло, со тартар сос, мф мф! Истото важи и за панираните пилешки медалјони и буковка.
  Салата од туна, марула, кубети, домат и маслиново масло!
  Кајгана-омлет, со кашкавал, шунка и зелена пиперка.
  Потпечени пица лепчиња - од стар леб најчесто си ги правам, да ми крцкаат.
  Инстант пире, пудинг, или супа.
  Благо- бисквити со млеко и лажица Несквик, а може и само еурокрем на бисквитите.
   
  На КикиМаус и Dreams.678 им се допаѓа ова.
 13. Saraa

  Saraa Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  2.482
  Допаѓања:
  7.539
  Пол:
  Женски
  Брза храна дома ми еЧ тост со што ке најдам дома, јајца пржени, макарони, тарана, шпагети нешто за мачкање и незнам др не ми текнува ако ми текне ке ви пишам :) :) :)
   
 14. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.987
  тост :)
  и тост :D
  и пак тост :lol:
  ....па тостови во стомак ќе ми никнат ама најбрзи и најлесни ми се...само менувам содржина во средината на лепчињата....во зависност од тоа со што располага мојот фрижидер :lol: :lol: :lol:
   
  На WhiteButterFly5 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Saraa

  Saraa Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  2.482
  Допаѓања:
  7.539
  Пол:
  Женски
  Луѓе и супата ми е во брза храна, ама прегеска малку време подоцна откако напишав за брзата храна станав и заминав да си испржам јајца со урда со оригано со буковска, со вегета со бибер со кисело млеко мх мх мх пак ми се пријаде :roll: :roll: :roll:
   
 16. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  7.700
  Допаѓања:
  130.194
  Кога сум многу гладна, а ме мрзи да џвакам (навечер) јадам чоколино :D

  Ако не сум до толку, корн флекс, лепчиња со кашкавал во микро, замрзнато лисно тесто - за појадок. За ручек: јуфки со готов барила сос, јајца, колбаси.

  Инаку готвеното е повкусно, ама кога се нема време - инстант врши многу работа.
   
 17. lolitaa

  lolitaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  463
  Допаѓања:
  81
  Кога нема ништо зготвено,си правам пица од готово тесто,шпагети со туна,печени лепчиња со моцарела,а тост не сум си направилла долго време пошто ме мрзи да го вадам тостерот :mrgreen: а почесто голема работа завршува скара на кило со салатка,побрзо здравје :lol:
   
 18. angie

  angie Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2009
  Пораки:
  389
  Допаѓања:
  242
  Тост, тестенини, виршли, корнфлекс и чоколино :D :D а и си имам 3 ресторани во близина па си знам да си нарачам ако ме мрзи да направам нешто. А и да не заборавам - да ми е здрава и жива мама - само на брза храна ќе бев :lol:
   
 19. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.450
  Пол:
  Женски
  Јас денес си направив тарана набрзинка,и со малку сиренце одозгоре ммм....
   
  На elenkata20 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Tammy

  Tammy Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  85
  Допаѓања:
  33
  најчесто тост или нешто испрженко ... :D или во фрижидерот ќе најдам маслинки,шунка и сирење ... и ќе се накркам :D