Јадења „набрзинка“

Дискусија во 'Рецепти' започната од maja8, 22 февруари 2010.

 1. malecka.16

  malecka.16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2010
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  21
  Еее сега огладнев :rofl: инаку кога немам многу време, а најчесто и немам со учењето а и да се пофалам дека нешто многу знам да правам и незнам, добро на 16 години и не ми е тоа главна преокупација хаха.. сепак ОБОЖАВАМ супи и друи ако не ме мрзи сакам да си направам домашна ( само тоа знам! :lol: ) или тост или па ајварче на леб мх мх... :rofl: :rofl:
   
 2. bluberry

  bluberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  304
  јајца пржени или ајвар,а најчесто кога сум гладна не можам да издржам да готвам,па затоа го отварам фрижидерот и што има тоа сирење,салама,паштета,кашкавал.. ако нема ништо тогаш само леб :P :P :P
   
 3. martina.d

  martina.d Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  2
  Правам тостови,или пак си подгревам несто во микро,или си земам од фрижидерот кашкавал,шунка и др ;)
   
 4. Drako

  Drako Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 декември 2009
  Пораки:
  46
  Допаѓања:
  26
  Пица со готово тесто за 10 мин е готова или па омлет ке си спржам со чајна или сирење а понекогаш то шо ке се најдит во фрижидерон
   
 5. XstrongerX

  XstrongerX Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  1.713
  Допаѓања:
  5.046
  Пол:
  Женски
  сите јадења се набрзинка кога ја нема мама :lol:
  а со мажето најчесто си вариме супа, макарони , си пржинме мевце компирчиња пилешки стек .. :)
   
 6. happines

  happines Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  4
  па скоро секогаш јадам тостови или некои други сендвичи!
  а најмногу обожавам помфрит иако знам дека не е здраво :)
  ии тестенини обожавам
   
 7. RedRose97

  RedRose97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јули 2010
  Пораки:
  357
  Допаѓања:
  158
  Највкусното јадење набрзина - равиоли! За За 20 минути се готови. А инаку пак замрзнат зеленчук во тава и ќе го сварам. Му ставам понекогаш и месо и ориз или грашок. :)
   
 8. bluberry

  bluberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  304
  Што е тоа равиоли?
   
 9. Nina24

  Nina24 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  334
  Равиоли се полнети тестенини. Можеш да ги правиш дома сама со тесто и фил по твој избор, а можеш да си ги купиш готови, па само да ги вариш и да ги искомбинираш со некмој сос.

  [​IMG]

  Пример рецепт за равиоли:
  http://www.kulinar.mk/recepti/Ravioli-so-sirenje.html
   
 10. bluberry

  bluberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  304
  немем никогаш јадено,би требала да пробам :D
   
 11. d.Darla

  d.Darla Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  661
  Допаѓања:
  157
  Обично тост со кашкавал и печурки или ако ми се јаде благо, тогаш млеко со бисквити (попара) :lol:
   
 12. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  490
  Најчесто ако сум во гужви и немам баш време да седнам и убаво да се најадам, си правам сендвич, пржам јајце, или едноставно грабам од фрижидер што ќе ми фати око, печеница, сирење, маслинки и слично. А зимно време ајварот го таманам како луда :)
   
 13. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  626
  мене цел живот ми е на брзинка....јас немам ни јадено нешто салам се си јадам на брзинка или тостови или по едно парче и шетам по соби или јадам над работната маса никако да јадам како човек.... :$
   
 14. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.083
  Мммм...најчесто житарици со јогурт..најбрзо ми е ..или секако тестенини..
  Јајца на око,со сирење...
  Шопска.... :wasntme:
   
 15. velesanka

  velesanka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  1.551
  Допаѓања:
  1.548
  грисинки hello + јогурт...
  смоки + јогурт
  овошно јогуртче...
  млеко и несквик
  млеко и житарици...
  краставици + јогурт или кисело млеко..
  или некоја салата.. :)
  чаша млеко/јогурт е задолжително :D нз како би издржала ден без тоа :)
  моето јадење набрзинка е баш брзо.. без никакво готвење, топлење и сл.. значи за мене и правење макарони е готвење... (ич нејкам да се плеткам во кујна) :lol: :lol: :lol:
   
 16. Wild-GirL

  Wild-GirL Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2010
  Пораки:
  1.266
  Допаѓања:
  1.258
  Млеко со бисквити... :inlove:
   
 17. RedRose97

  RedRose97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јули 2010
  Пораки:
  357
  Допаѓања:
  158
  Ги има и по продавниците со месо печурки сирење... Инаку повеќе ги јадам оние со месо а повеќе јадам тортелињи. Знам и мрзлива пица да си направам (леб попрскам со млеко и со било што одозгора) Јадам и супа ма поретко. :)
   
 18. love23

  love23 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2010
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  905
  Што ви најлесно да зготвите, а воедно и најбрзо?

  Јас на мажми најлесно ми е да му спржам некое јајце или некој колбас. Незнам за вас што ви најлесно и најбрзо што може да го зготвите? Знам дека понекогаш се брзате па набрзина и нешто приготвувате за јадење и набрзина јадете.
   
 19. soledad

  soledad Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  383
  Допаѓања:
  211
  Што ви најлесно да зготвите, а воедно и најбрзо?

  Пржено јајце со колбаси или сиренце можи и ајвар , потоа понекогаш си правам лепчиња со кашкавалче ,саламче , кечап , оригано и ги ставам во рерна , тост со салама и кашкавал , ако има замрзнато тесто во фрижидер си правам пица и тоа .
   
 20. FBI

  FBI Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  1.513
  Допаѓања:
  5.293
  Што ви најлесно да зготвите, а воедно и најбрзо?

  Макарони или шпагети :D Ги ставаш си се варат, си ги полеваш со масло и ги пропржуваш, рендаш сирење и ставаш кечап :D
  Ова е мој рецепт за деновите во кои мрзата владее со мене хаха