Јадења „набрзинка“

Дискусија во 'Рецепти' започната од maja8, 22 февруари 2010.

 1. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.255
  Што ви најлесно да зготвите, а воедно и најбрзо?

  Најбрзо јадење е палента дефинитивно.
  Доволно е да ти биде зовриена водата, ја ставаш и за 2 минути имаш здрав оброк кој заедно со сиренце е прекрасна и слатка комбинација.
   
  На wolf4e му/ѝ се допаѓа ова.
 2. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  18.872
  Допаѓања:
  47.291
  Пол:
  Женски
  Што ви најлесно да зготвите, а воедно и најбрзо?

  Макарони :) Се што е покомлицирано од ова, он го готви.
   
  На FBI му/ѝ се допаѓа ова.
 3. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.829
  Пол:
  Женски
  Што ви најлесно да зготвите, а воедно и најбрзо?

  Редактирам :$
  Спржнувам јајца со сирење. Или пак (на брат ми најчесто треба така да му зготвам нешто набрзинка) правам лепчиња со маргарин и салама, сиренце, што ќе имам рпи рака. Најбрзо тие се печат во рерна. :D
   
 4. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  18.872
  Допаѓања:
  47.291
  Пол:
  Женски
  Што ви најлесно да зготвите, а воедно и најбрзо?

  Добро бе Кате, зошто вака расипуваш теми?
  Па убаво си вика, да зготвите, а не да извадите од фрижидер и да јадете. Темата ондак би била што ви е најлесно да голтнете? :D
   
 5. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.971
  Што ви најлесно да зготвите, а воедно и најбрзо?

  тост и сендвич :D
  ако тоа спаѓа во готвење оброк :rofl:
  за пола минута е направена комбинација од состојките што ми се наоѓаат во фрижидер :D
   
 6. FBI

  FBI Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  1.513
  Допаѓања:
  5.293
  Што ви најлесно да зготвите, а воедно и најбрзо?

  Макарончиња закон !!!
  Ме изнасмеа хаха, ако, ако така треба :D
   
  На praski4e му/ѝ се допаѓа ова.
 7. praski4e

  praski4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2010
  Пораки:
  577
  Допаѓања:
  272
  Пол:
  Женски
  Што ви најлесно да зготвите, а воедно и најбрзо?

  Макарони,шпагети со некој сос јајце може и по некој тост набрзинка :)
   
 8. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.724
  Допаѓања:
  61.523
  Пол:
  Женски
  Што ви најлесно да зготвите, а воедно и најбрзо?

  Макарони, шпагети (се јавувам кога сум во автобус моите да стават вода, јас доаѓам и ги ставам во веќе зовриена вода :D )
  Јајца на око или јајца со сирење.
   
 9. unique.lady

  unique.lady Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 декември 2010
  Пораки:
  109
  Допаѓања:
  69
  Што ви најлесно да зготвите, а воедно и најбрзо?

  исецкана салама со јајце, и тост на специјален тостер само треба да купам од посебните лепчинја и за 5 минути излегува тостот
   
 10. TheCandy880

  TheCandy880 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2010
  Пораки:
  3.992
  Допаѓања:
  6.294
  Пол:
  Женски
  Што ви најлесно да зготвите, а воедно и најбрзо?

  Супа ммммм :inlove:
  и макарони,шпагетки...иако поретко ги јадамм...
   
 11. gami

  gami Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  628
  Допаѓања:
  122
  Што ви најлесно да зготвите, а воедно и најбрзо?

  Пржени јајца со салама, со колбаси, со ајвар. Супа, манџиче од компири, макарони :)
   
 12. Alanna

  Alanna Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.089
  Допаѓања:
  453
  Што ви најлесно да зготвите, а воедно и најбрзо?

  Макаронии,виршли,исецкан леб со паштета сирење и мајонез :lol:
   
 13. velesanka

  velesanka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  1.551
  Допаѓања:
  1.548
  Што ви најлесно да зготвите, а воедно и најбрзо?

  супа и варени компири :lol: :lol: :lol:
   
 14. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.770
  Што ви најлесно да зготвите, а воедно и најбрзо?

  Тестенини со песто и маслинест зејтин. Најубаво, најобично, најбрзо и наједноставно :)
   
 15. nedzma

  nedzma Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  686
  Допаѓања:
  189
  Пол:
  Женски
  Што ви најлесно да зготвите, а воедно и најбрзо?

  Да спржам компири или да си сварам шпагети, макарони
   
 16. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.500
  Што ви најлесно да зготвите, а воедно и најбрзо?

  Пилешки прсти во тартар сос.
  Дури и месото да ми е ќутук од замрзнувач, микробрановата е мојот најдобар другар. :)
  Можам да ги направам за 20 минути.
  Ете дотолку сум добра :P
  :D
   
 17. SpoiledBaby

  SpoiledBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  880
  Допаѓања:
  280
  Што ви најлесно да зготвите, а воедно и најбрзо?

  Супа,шпагети,тортелини,макарони...њамм
   
 18. Buttterfly

  Buttterfly Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2010
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  728
  Што ви најлесно да зготвите, а воедно и најбрзо?

  Омлет и '' кексимлеко '' ( превод бисквити и млеко ) :D
   
 19. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.811
  Допаѓања:
  2.100
  Што ви најлесно да зготвите, а воедно и најбрзо?

  Имаме веќе слична тема  recepti/jadenja-nabrzinka-t1059/
   
 20. dusicka.musicka

  dusicka.musicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2011
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  8
  Што ви најлесно да зготвите, а воедно и најбрзо?

  супа да сварам...а и со тоа некогаш уплескам работата :wasntme: ;)