Јадења „набрзинка“

Дискусија во 'Рецепти' започната од maja8, 22 февруари 2010.

 1. budala.sum-pa.sto

  budala.sum-pa.sto Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  565
  Допаѓања:
  191
  Што ви најлесно да зготвите, а воедно и најбрзо?

  Ау што ми направивте, пак ли да јадам во ниедно време |( :( . Ќе идам сега да смачкам еден сендвич, тоа јадам кога ме мрзи нешто посебно да спремам :)
   
 2. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.849
  Што ви најлесно да зготвите, а воедно и најбрзо?

  Пааа знам да си зготвам јајца на сите начини, на око, кајгана, варено, со шампињони (најслатко), после многу често си правам една прженица со малиџан и јајце (многу е слатко како тазе ајвар има вкус), друго си варам виршли и ги јадам со јајце на око и друго не ми текнува.
   
 3. gluvarche

  gluvarche Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 септември 2010
  Пораки:
  209
  Допаѓања:
  113
  Што ви најлесно да зготвите, а воедно и најбрзо?

  инстант пире готово на Чачак, палента , може и супа од кесичка, и кога ќе видиш се е хемикалија :D
   
 4. lolyta777

  lolyta777 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  2.337
  Допаѓања:
  6.813
  Пол:
  Женски
  Што ви најлесно да зготвите, а воедно и најбрзо?

  потпечени макарони во релна.
  Еве и рецепт-2 пакетчиња макарони,4 јајца матени, 1 литар млеко, 1 литар кисела вода, сецкана салама на коцки количински по желба,1 филџан зејтин, 1 лаж.мала сол.Се се става во поголемо тавче и се пече отприлика 1 час.
  Може и да ја преполовите дозата за помалку да излезе.Топ јадење со кечап и мајонез, мф мф мф.
   
  На Zaljubena111 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Sunshine.love

  Sunshine.love Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2011
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  9
  Што ви најлесно да зготвите, а воедно и најбрзо?

  Макарони и шпаѓети
   
 6. easyyyyy

  easyyyyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2011
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  173
  Што ви најлесно да зготвите, а воедно и најбрзо?

  најлесно омлет :?:
   
 7. pufi-cufi

  pufi-cufi Популарен член

  Се зачлени на:
  12 октомври 2010
  Пораки:
  382
  Допаѓања:
  1.763
  Што ви најлесно да зготвите, а воедно и најбрзо?

  Лолита, пред да ги ставиш да се печат земи една шолја за јогурт и две супени лажици мајонез наместо млеко и кисела вода, измешај ги и стави ги во макароноте/шпагетите..многу послатко е. Пробај..
   
 8. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  490
  Што ви најлесно да зготвите, а воедно и најбрзо?

  Пржено јајце на кое додавам една лажица пресно млеко и малку вегета. Млекото не го менува вкусот, ама го прави јајцето како сунгер, ама вегетата додава шмек (башка јас јадам посолени јадења)
  Пржена урда со јајце, сецкани шампињони и сецкана шунка. Прво ја подзапржувам урдата, потоа ги додавам печурките, па шунката и на крај јајцето. Брзо се готви, а многу е вкусно.
  Пржени компири, виршла во комбинација со топен кашкавал и сенф и пица (со тесто од замрзнувач) :)
   
 9. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.419
  Допаѓања:
  7.611
  Пол:
  Женски
  Што ви најлесно да зготвите, а воедно и најбрзо?

  Тост,сендвич некое јајце да свртам,виршли пржени и тоа :D
   
 10. praski4e

  praski4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2010
  Пораки:
  577
  Допаѓања:
  272
  Пол:
  Женски
  Најчесто јадам набрзинка дома тестенини печени или варени со сиренце кечап оригано маслинки,тост,лебче со ајварче и сиренце,лиснати со пица како форнетите,пирошки купечки само да се испржат,тесто за пица само да се испече,кајгана или нешто слично набрзинка зависи што нуди фрижидерот:)
   
 11. lolyta777

  lolyta777 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  2.337
  Допаѓања:
  6.813
  Пол:
  Женски
  Нешто набрзинка и вкусно...лепче исечкано на коцкички, одозгора се ренда маргарин коцка, и се ренда сирење, потоа се пече додека се стопи маргаринот.
   
  На flowergarden му/ѝ се допаѓа ова.
 12. KuklickaSk

  KuklickaSk Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  2.634
  Допаѓања:
  6.753
  Нов хит ми е бисквити 2 со мед измеѓу. ммммм
   
 13. ehrgeizig123

  ehrgeizig123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2010
  Пораки:
  427
  Допаѓања:
  157
  Најчесто на брзинка јадам сендвич со се што имам во фрижидер,тестенини или пак некое колаченце :)
   
 14. milky-candy

  milky-candy Нов член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2010
  Пораки:
  703
  Допаѓања:
  713
  Варени макарони од тие поголемите со рендано сирење и кечап - и по можност парчиња чајна одозгора..Јадам цела чинија од тие големите за пица - за 5 минути
   
 15. sweetybarby

  sweetybarby Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  8
  Макарони со сирење- обожавам, виршли, лепче со маргарин и сирење, варени компири, пржени јајца, јајца со сирење, ајвар, мармалад, млеко со бисквити, лепчиња со кечап саламче кашкавалче оригано малку подпечени.....
   
 16. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.917
  Допаѓања:
  671
  најчесто мачкам ако ми се брза некаде а лебот секогаш го печам и мачкам со ајвар, абц крем сирење, маргарин и мармалад, понекогаш сендвич.
   
 17. white.kitten

  white.kitten Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  207
  Допаѓања:
  76
  Тостови хахах т.е. скоро секој ден :rofl:
   
 18. angel92

  angel92 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2011
  Пораки:
  1.248
  Допаѓања:
  1.729
  Пржено јајце :D
   
 19. Lady-PinkHeart

  Lady-PinkHeart Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  295
  Допаѓања:
  135
  Тостови, млеко со корнфлекси, бисквити со еурокрем... а може и овошно јогуртче... зависи што нуди фрижидерот во моментот.. :D
   
 20. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.096
  Допаѓања:
  4.389
  Пол:
  Женски
  Мојот најнов пронајдок, било какви тестенини, што се наоѓа по дома ( макарони, шпагети, јуфки..) се варат во многу вода, во тавче се пржи лукче, малку кромидче ( по желба ), или било што друго од фрижидер ( сланинче, салама, печурки ) , во тавата се става хопла и се ставаат тестенините да се доварат во хоплата ( може да се замени со млеко ) додека не испари течноста ...вкусно :)