Јадења „набрзинка“

Дискусија во 'Рецепти' започната од maja8, 22 февруари 2010.

 1. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  9.441
  Допаѓања:
  116.020
  Тост најчесто :inlove: , потоа макарони, супа, компири насечкани излупени - само за пржење :inlove: , понекогаш супа.. :rofl:
   
 2. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  3.901
  Допаѓања:
  12.687
  Пол:
  Женски
  Во последно време си правам пица со сирење, патлиџан и маслинќи. :inlove: Бисквити и млеко, јуфки, јајца..
   
 3. Tanny

  Tanny Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2010
  Пораки:
  564
  Допаѓања:
  401
  тост, јајца,макарони ,шпагети :lol:
   
 4. Gunshine

  Gunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  818
  Допаѓања:
  660
  Е јас сум тапа џонсон за овакви работи, мразам од целофан и бап -на маса.
  Неќе моќи така кај мене.
  Кога би знаела, би готвела, затоа оставам за таа работа на старата дома...

  А ете кога нема како, пржам или печам компири со бибер, макарони со јогурт и пржени тиквички со сирење.
   
 5. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.422
  Допаѓања:
  7.617
  Пол:
  Женски
  Многу често јадам набрзина, и тоа најчесто навечер.
  Најчесто тост си правам или сендвич ако ме мрзи да уклучувам тостер :D , исто може брза пица (на лепче салама, кашкавал, кечап и во рерна 15 мин).
   
 6. minne-mouse

  minne-mouse Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  536
  Набрзинка?
  Најчесто јадам тост,сендвич и шпагети :)
   
 7. Cacy

  Cacy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  2.245
  Допаѓања:
  1.545
  Тост,сендвич или нешто намачкано на леб :D
   
 8. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.239
  Допаѓања:
  1.313
  Јас житарки.
  За пет минути се готови ,а од друга страна се многу полезни ,содржат изобилство на хранливи материи и што е најважно ,заситуваат .
   
  На soco и unstoppablemind им се допаѓа ова.
 9. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  3.901
  Допаѓања:
  12.687
  Пол:
  Женски
  Сум заборавила корнфлекс. :tmi: И јајца на око, само на некого му е убава жолчката, ама мене па ми е гадно тоа внатре. :puke: Само тоа од надвор го јадам. :tmi: Пржени не сакам баш да јадам, така да највеќе си ги варам. :)
   
 10. Sun.shine

  Sun.shine Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 април 2011
  Пораки:
  223
  Допаѓања:
  114
  Кога сум дома набрзинка спремам динстана риба (ослич, лосос, панга) со неколку капки масло, малку вода и зачин по желба, готова е за 5-10 мин. За гарнир обично правам варен зеленчук од кеса кога многу се брзам, а кога имам повеќе време (20 мин) додавам и ориз или компир. Ем брзо, ем вкусно, ем здраво :)
  А кога сум на работа си правам салати (зеленчук си купувам на пауза :) ) или си правам инстант супа или инстант нудлс со врела вода :)
   
 11. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  3.436
  Допаѓања:
  55.478
  Јуфки. Подобри се од макароните зошто побрзо се варат - за помалку од 5 минути се готови.
  Па уште ако имам од готовите сосови во тегла, ехеее :D
   
  На Annie.mk1 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Tamy1

  Tamy1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јули 2011
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  34
  Тост, јајца, макарони , СОЈА :inlove:
   
 13. Annie.mk1

  Annie.mk1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2011
  Пораки:
  1.630
  Допаѓања:
  3.736
  Aриел да знаеш како ми се јадат јуфкииииии :sweat: Ептен, со домашен доматен сос мх мх :o
   
  На Plavusa.17 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.134
  Допаѓања:
  6.028
  Јуфки да, одамна немам јадено а едно од омилените јадења ми е. Јуфки со доматен сос домашно приготвен, или со салца
  Лиги, лиги, лиги.
  :inlove:

  Иначе јадења набрзинка има многу, мачкања на леб паштети, зденки, павлака, мајонез и кечап сето тоа со кашкавал/салама/сирење со јогурт, мармалад, крем и останати благи што се мачкаат на леб, макарони и шпагети со сирење/сос, јајца на око/кајгана/омлет, домашен сендвич, супи, пире, виршли и многу многу другиииии :D
   
 15. Mashnichka

  Mashnichka Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2011
  Пораки:
  168
  Допаѓања:
  26
  и јас се држам до тодотвите најмногу сакам да правам тост со путер,растителен кашкавал и кечам ммм..ми се пријаде сега :rofl: :rofl:
   
 16. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.259
  Допаѓања:
  7.798
  Пол:
  Женски
  Сендвич или ќе си намачкам лепче со нутела :*
   
 17. Juicy

  Juicy Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2010
  Пораки:
  1.701
  Допаѓања:
  9.148
  Пол:
  Женски
  попара со млеко и леб . најбрзо ми е тоа за подготовка:)
   
 18. soco

  soco Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 март 2011
  Пораки:
  418
  Допаѓања:
  183

  ;) i ja s isto i toa zitarkite ako imaat dodatoci od suseno ovosje najcesto so DUS sok ili sani,jafa ili bilo koj gi natopuvam i ne dodavam seker taka se najdobri ! :$
  [mod-kirilica:3mtpg8tz][/mod-kirilica:3mtpg8tz]
   
 19. Angie.97

  Angie.97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2011
  Пораки:
  109
  Допаѓања:
  14
  Набрзинка?

  Купи си хамбургер и ете ти. :P
   
 20. sonce777

  sonce777 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2010
  Пораки:
  461
  Допаѓања:
  259
  Пол:
  Женски
  Највкусно и набразина ми е приготвување готово-купечко пире и запржам две-три кубаси најбрз ручек,а да и пржени јајца.