1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Јадење кое порано не сте го јаделе, а сега ви е омилено

Дискусија во 'Храна и пијалаци' започната од rossonerka, 18 мај 2011.

  1. Bjubi

    Bjubi Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2011
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Јадење кое порано не го јадев беше пицата o.O и јас не можам да сфатам зошто не ми се допаѓала но знам дека само печурките ги јадев од пицата..а сега ми е најомилената храна!! :smirk:
     
  2. love.edward

    love.edward Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 мај 2011
    Пораки:
    242
    Допаѓања:
    243
    Печурки и марципан, смотано дете :fubar: . Сега како ги фукам и двете :wasntme:
     
  3. WhiteAngel

    WhiteAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    2.107
    Допаѓања:
    1.640
    Грашок. Порано не сакав да го намирисам, а сега ми е едно од поомилените.
     
  4. Strumfeta93

    Strumfeta93 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.191
    Допаѓања:
    3.856
    Порано не можев да смислам паштета, сега си кркам со патлиџанче :mm: посебно аргета.
    Тиквичките исто така не можев да ги гледам, сега секој втори ден јадам.
    Чај на сила пиев, сега ми е ок.
    Супа ден денес не ја можам :puke: .
    Исто маслинки не јадев, не бе се чудев како можат во уста да стават, и сега зелените ми се многу солени ама црните њамии цела канта ќе изедам.
    Мајонез не можев ни да ја трпам миризбата нели па да пробам, сега во сендвичарата кај што јадам еден вкусен лелел идам и викам повеќе мајонезз 8) .
    Луто ништо не јадев, сега си мцкам кромидче, лукче, праз мх мх :lol: .
    Имено како мала ништо не јадев, многу слаба бев, богами сеуште сум ама таков ми е организмот, 2-3 пати на ден морам да јадам. Прженици никакви не јадев, сега не гледам што има во нив црпам и бутам ох ох.
     
  5. dlikedevil

    dlikedevil Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2011
    Пораки:
    143
    Допаѓања:
    55
    Порано не можев да гледам тиквички, ми мирисаа убаво ама ми беа одвратни за гледање, е сега се давам у нив...
     
  6. esperanca

    esperanca Популарен член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2010
    Пораки:
    1.321
    Допаѓања:
    3.166
    Печени пиперки, а потоа пржени во брашно :D Не сакав ни да слушнам за тоа, а сега само ја карам мајка ми да ми направи :lol:
     
  7. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    Тиквички.. дури и паховани такви не можев да ги смислам. Сега не само што ги јадам по сто пати у една недела, туку ги јадам чисто печени на скара со сол, него и во супа ги ставам кога си правам своја производња на зеленчук каша и попара :D
    Исто и пиперки и патлиџани готвени.. сега можам секој ден на милиони начини да ги јадам, а летно време само тоа и јадам или свежи во салата или летна манџа или печени.
    Печурки.. сега обожавам.
    Има уште многу работи.. ама сите манџи ги мразев. Сега повеќе манџи јадам и без запршки за да им го подобрат демек вкусот, него ли сендвичи, хамбургери, буреци, симитки ... се тоа што јадев најмногу у детството сега не јадам (реткост, еднаш годишно хамбургер)... остана само што јадам пита и пица :D мада и тоа ептем ретко.
    Сум станала од они фрикови за здрава храна, само што.. само штооо ох! Не баш сепак :D :D
    У време на ПМС рулс ’уи донт фолоу! :)
     
  8. martinuska

    martinuska Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    3.095
    Допаѓања:
    3.747
    Обарен, па похован карфиол. Викав како не, не е убаво а после почнав и сама да си го правам :lol:
     
  9. MissSpark

    MissSpark Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2011
    Пораки:
    695
    Допаѓања:
    1.287
    Пол:
    Женски
    Па не постои такво, сеуште. Од мала не сакам џигери, мозоци, црева и сеуште не можам ни да ги помирисам.
     
  10. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.086
    Пол:
    Женски
    Ќофтиња од тиквички!До пред некој месец немав храброст ни да пробам тиква.Испадна дека биле навистина вкусни :)
     
  11. Oksigen

    Oksigen Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јули 2011
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    11
    Поховани пиперки.Послатко јадење од тоа нема.Евтино е, не ти требаат повеќе од 30 минути да го направиш целосно, а и лесно е
     
  12. Blabla16

    Blabla16 Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2011
    Пораки:
    392
    Допаѓања:
    161
    Пол:
    Женски
    Сарма, значи многу мразев, али сега ми е омилно јадење :)
     
  13. t.w.e.e.t.y

    t.w.e.e.t.y Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 август 2011
    Пораки:
    562
    Допаѓања:
    617
  14. angel4e121

    angel4e121 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 август 2010
    Пораки:
    687
    Допаѓања:
    291
    Изварка,не дека ми е омилена но сепак убава ми е :)
     
  15. Cynthia

    Cynthia Популарен член

    Се зачлени на:
    9 август 2011
    Пораки:
    622
    Допаѓања:
    2.368
    Пол:
    Женски
    Сарма и леќа.. Порано неможев да ги смислам овие две јадења, а сега можам сама да сркнам цело тенџере леќа или цело тавче сарма 8)
     
  16. Miss666

    Miss666 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    1.268
    Допаѓања:
    3.214
    Пол:
    Женски
    Тиквички... леле кога ќе ми текне порано, мајка ми ме тераше со сила да јдам а јас не можев да си замислам... Сега уживам додека ги јадм..прекрасни ми се :D
     
  17. Ruza.Ruzica

    Ruza.Ruzica Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    197
    Допаѓања:
    24
    Исто тиквички но сепак не ми се толку омилени.Не можев да смислам печурки порано а сега многу ги сакам. :rofl:
     
  18. WhiteButterFly5

    WhiteButterFly5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 август 2011
    Пораки:
    283
    Допаѓања:
    69
    Пица. :wasntme:
    Како помала не ја сакав, ми беше одвратна, а сега ја обожавам. :D
     
  19. Iva-Mici

    Iva-Mici Популарен член

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    1.168
    Допаѓања:
    237
    Туна,порано неможев да ја смислам а сега си ја јадам,не ми е омилена,ама ми е вкусна.Исто така и кулен,порано ми се повраќаше од миризбата а сега не (додуша не го јадам веќе 2-3 месеца заради моите диети :lol: )
     
  20. mina

    mina Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    1.260
    Допаѓања:
    637
    Боранија- дури ни вкусот не го знаев и воопшто не се готвеше дома кај нас манџа со боранија! Но ете ја прејадов! Не дека ми е омилено јадење но сепак одбивноста ја надминав некако и сега си каснувам!

    Грав- сеуште не го сакам онака класично сварен и послужен во длабока чинија,туку исклучиво го сакам направен како тавче-гравче со колбасчиња!