Јадење кое порано сте го јаделе, а сега го мразите

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од Alesii, 17 март 2012.

 1. Alesii

  Alesii Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2012
  Пораки:
  1.125
  Допаѓања:
  841
  Насловот се ви кажува...Кое јадењето кое сте го обожавале ,а сега ви се гади од самата помисла на него??
  Видов има тема "Јадење кое порано не сте го јаделе,а сега го сакате""..така нешо беше па решив јас да отворам ваква тема!!


  Јас обожавав печурки али сега ги МРАЗАМ :tmi: од причини што до пред некое време ги јадев па прекинав да ги јадам и по 9 месеци(може и од тоа) немаше нешо диетално дома а беше касно ги најдов си ги направив со кромид и сончоглед и ги изедов и вечерта и сабајлето имав гадење и дијареа.. :sweat: :sweat: :sweat: Бљак!!!!Кое е вашето јадење кое сте го јаделе па со тек не време сте го замрзиле?? ;)
   
 2. RIRIFENTY

  RIRIFENTY Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 септември 2011
  Пораки:
  600
  Допаѓања:
  435
  Пол:
  Женски
  Кога сум била мала мн сум јадела бискоти и млеко :lol: а сега не сакам ни да видам :^) :D
   
  На Alesii му/ѝ се допаѓа ова.
 3. connie

  connie Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 септември 2011
  Пораки:
  303
  Допаѓања:
  204
  Порано сум јадела супа, а сеа не можам да ја поднесам :envy:
   
  На Alesii му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Lady97

  Lady97 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 август 2011
  Пораки:
  1.172
  Допаѓања:
  524
  грав. :x
   
  На Alesii му/ѝ се допаѓа ова.
 5. meU

  meU Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  2.633
  Допаѓања:
  3.023
  МАкарони
   
  На Alesii му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.954
  Пол:
  Женски
  Кокошка со ориз, порано се давев, во подледниве 3-4години :puke: no thanks
   
  На Alesii му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.103
  Допаѓања:
  8.837
  Пол:
  Женски
  Порано сум јадела шпагети,а сега неможам да ги смислам. :tmi: :x
   
  На tHeBeAuTyFoReVeR и Alesii им се допаѓа ова.
 8. MaCa-J

  MaCa-J Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  604
  Допаѓања:
  133
  Ко демек кога сум била мала сум јадела спаноќ, сега воопшто не го јадам, одвратен ми е :puke:
   
  На Alesii му/ѝ се допаѓа ова.
 9. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.154
  Допаѓања:
  5.702
  Пол:
  Женски
  Спанаќ, :puke:
   
  На Alesii му/ѝ се допаѓа ова.
 10. stefi556

  stefi556 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2011
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  360
  Пол:
  Женски
  Мусака... :puke:
   
  На tHeBeAuTyFoReVeR, RockNroLLGirL и Alesii им се допаѓа ова.
 11. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.882
  Cвинско месо,Cелско месо,пудинг,сутлијаш
   
  На Alesii му/ѝ се допаѓа ова.
 12. vitomir

  vitomir Нов член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2011
  Пораки:
  2.095
  Допаѓања:
  3.617
  Шкембе чорба :puke:
   
  На Alesii му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Sawyer

  Sawyer Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2011
  Пораки:
  431
  Допаѓања:
  3.016
  Пол:
  Машки
  Паштета и пржени лепчиња :D
   
  На Alesii му/ѝ се допаѓа ова.
 14. thinkerbell

  thinkerbell Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.785
  Допаѓања:
  10.218
  Пол:
  Женски
  Рафаело бомбици.
  Стрина ми направи еднаш во плех од шпорет, јас 10 години дали имав, пола плех го изедов. Не знам желудников како ми собра се. После се растурив од повраќање. Од тогаш кога ќе ги погледнам ми се гади, а не да пробам.
   
  На Alesii му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.730
  Допаѓања:
  4.816
  Пол:
  Женски
  Како мала многу сум сакала јагнешко месо
  се чудам како сум можела да го јадам.
  Сега несакам ни да го погледнам,како сум можела онолку грдо нешто да јадам. :?: :puke: :puke: :puke:
   
 16. Vikica.cuci

  Vikica.cuci Популарен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2011
  Пораки:
  1.520
  Допаѓања:
  3.282
  Пол:
  Женски
  Како мала сум јадела супа со месо а сега неможам ни да ја помирисам :puke: исто и со макарониу манџа.
   
 17. ivinakit

  ivinakit Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2012
  Пораки:
  829
  Допаѓања:
  575
  Пол:
  Женски
  сарма и грав, мајками ги прави обавезно еден ден во неделата, па ми се здосадени, секогаш правам нешто друго за јадење
  пудинг, сутлијаш, вариво има уште ама не ми текнува сега :lol:
   
 18. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.300
  Пол:
  Женски
  Спањаќ
   
 19. Lady17

  Lady17 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 март 2012
  Пораки:
  249
  Допаѓања:
  199
  Пол:
  Женски
  Сирење
   
 20. loveme-4ever

  loveme-4ever Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 декември 2011
  Пораки:
  96
  Допаѓања:
  14
  Пол:
  Женски
  Грав(можам уште да го јадам) и грашак :puke: