1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Јазикот на цвеќињата (Ванеса Дифенбах)

Дискусија во 'Книги' започната од piksooki, 9 февруари 2015.

 1. piksooki

  piksooki Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  1.688
  Допаѓања:
  10.630
  Пол:
  Женски
  Воодушевена сум моментално ја читам прекрасна книга.
  Се работи за Викторија таа е девојка која ги обожава цвкињата .Таа е бездомничка и не ги сака лугето мегутоа многу ке ја засака Елизабет.Таа го поминува сето време со Елизабет која е нејзин старател,тоа е така до нејзината 10 година потоа нешто се случува со Елизабет а Викторија повторно заглавува домовите Сега настаните ке се одвиваат во времето кога таа има 18 ке се запознаа со Грант кој е всушност син на сестрата на Елизабет.Таа ке се вљуби во Грант ....
  Само волку имам прочитано ако некој ја има читано нека ме надополни .Инако интересно е во тоа што на крајот има јазик на цвекињата и го пишува значењето на секој цвет.
   
 2. Val-Dim

  Val-Dim Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 ноември 2013
  Пораки:
  1.642
  Допаѓања:
  59.301
  Прекрасна книга!!! Ја дочитав пред два дена... Ја препорачувам на сите што сакаат приказни од животот на „обичните“ луѓе!!!
  Викторија и Грант ќе се разделат... Таа ке дознае дека чека бебе, но нема да го извести Грант... Својата љубов и познавање на цвеќињата ке ги искористи за започнување сопствен бизнис, во кој ке биде многу успешна... Откако ке ја роди керкичка Хејзел, Викторија мислејки дека не е способна да ја одгледа ќе ја однесе кај Грант... Крајот на книгата е „среќен“ - Викторија конечно ке има свое семејство - Гранд, Хезел и Елизабет...
  Од книгава научив дека секој цвет има своја порака!!! :) Со познавање на „јазикот“ на цвеќињата можеме да ги искажеме своите емоции и чувства!!!:f: :f: :f:
   
  На piksooki му/ѝ се допаѓа ова.