Јазик кој би сакале да го научите?

Дискусија во 'Канта' започната од MitMax, 15 април 2020.

?

Кој јазик попрво би го научиле?

 1. Италијански јазик

 2. Латински јазик

 3. Ни еден

Можеш да ги видиш резултатите само откако ќе гласаш.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. MitMax

  MitMax Активен член

  Се зачлени на:
  29 февруари 2020
  Пораки:
  157
  Допаѓања:
  154
  Пол:
  Машки
  Здраво,ми текна да направам тема во врска со јазиците (надевајкисе дека нема ваква).Е сега јас несум многу по јазиците ама освен тоа што го усовршувам Англискиот би сакал и Италијански да научам.:D А можда и Латински 8).Вие кој јазик би сакале да го научите?
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.