1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Јазол (Kördügüm) [Сител]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Dream-Girl, 21 ноември 2017.

 1. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  20.123
  Допаѓања:
  195.293
  Пол:
  Женски
  Прекинав со глеање турски серии последно време :tmi: ама оваа ептен ми го привлече вниманието и стварно беше предобра 1вата епизода. И глумците и глумата, одлични, ептен на високо ниво. :)

  Али Неџат има голема пасија кон коли, а инаку има семејна фирма и татко му го има назначено да биде главен претседател на одборот и станува бизнисмен. Инаку возејќи кола со голема брзина, заедно со внук му, прави сообраќајка. Сестра му после таа случка откако ќе и почине детето веќе не е иста и воопшто не е добра психички... Додека е на бизнис патување во Италија, се запознава со Наз која е докторка. Таа инаку е мажена, но бракот и не и е нешто во добра состојба. А Али Неџат има и син за кој не знае. После започнуваат заплетите :)
  Накратко ја раскажав 1вата епизода. :$


  intersection-kordugum-poster.jpg
   
  На LittleGirl626 и Love...music им се допаѓа ова.
 2. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  827
  Допаѓања:
  595
  Пол:
  Машки
  Најгадната серија шо сум ја видел
  Ич не ми се допаѓа
  Подобро ќе ја гледам затуцаната Мајка од Канал 5 отколку оваа! :D
   
 3. L-a-r-a22

  L-a-r-a22 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2013
  Пораки:
  1.337
  Допаѓања:
  10.770
  Пол:
  Женски
  Солзи ми потекоа вчера.
  Колку ми беше жал за детенцето.
   
  На LittleGirl626 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Zaljubena26

  Zaljubena26 Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 јануари 2017
  Пораки:
  2.223
  Допаѓања:
  31.055
  Пол:
  Женски
  Серијава ми го привлече вниманите кога сосема случајно ја затекнав првата епизода. Интересна ми се виде ама и навистина тажна. Многу ми падна жал за детенцето кога постојано прашуваше каде е мајка му и кога ќе си дојде...;(
   
 5. Sfera

  Sfera Популарен член

  Се зачлени на:
  14 септември 2014
  Пораки:
  479
  Допаѓања:
  2.416
  Знаеш што ќе се случува?
  Ако сакаш пиши во спојлер.
  Гледав на YouTube нешто (чисто да знам дали вреди да ја следам) и некако се ми е испомешано.
   
 6. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  827
  Допаѓања:
  595
  Пол:
  Машки

  Сега малку го променив мислењето, ама само малку и натага е ѓубре
  Наз ќе биде со Али Неџат
  Наз ќе умре во 27 епка и ќе го обвинат Али Неџат
  Глупости у боја
  Направиле една сезона до 26 епка
  Втората 27-31 епка, прекинале ја и нема крај како да завршува епизода е со многу неразјаснети работи
   
  На Sfera му/ѝ се допаѓа ова.
 7. H.VAGA

  H.VAGA Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2012
  Пораки:
  1.642
  Допаѓања:
  5.676
  Не знам во која тема да прашам.ако знае некој овде нека одговори
  Зошто страната www.soprevod не можам да ја отворам?Да не е избришана?Сите филмови ги гледам таму.
   
  На Dream-Girl му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  20.123
  Допаѓања:
  195.293
  Пол:
  Женски
  И мене не ми ја отвора, веројатно е избришана...
   
 9. H.VAGA

  H.VAGA Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2012
  Пораки:
  1.642
  Допаѓања:
  5.676
  Има ли некоја друга страна каде може да се гледаат филмовите?
   
 10. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  827
  Допаѓања:
  595
  Пол:
  Машки
  И мене не ми отвара, не дај боже да ја избришале
   
 11. monik55

  monik55 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2015
  Пораки:
  7.969
  Допаѓања:
  59.596
  Пол:
  Женски
  Јас на Movtex ја гледам серијава.
   
 12. orevka

  orevka Популарен член

  Се зачлени на:
  17 август 2016
  Пораки:
  1.332
  Допаѓања:
  5.406
  Пол:
  Женски
  Зашто ќе ја убијат Наз и кој е тој што ќе ја убие?
   
 13. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  827
  Допаѓања:
  595
  Пол:
  Машки
  Нешто во врска со мајка му на Али Неџат мислам
  Инаку остана уште малку до крајот, што всушност не е крај, туку крај на епизода, недовршена е