1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Јаз помеѓу машките и женските

Дискусија во 'Канта' започната од Markian, 16 јули 2020.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Markian

  Markian Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јули 2020
  Пораки:
  296
  Допаѓања:
  387
  Пол:
  Машки
  Дали само јас мислам така и чувствувам,но како неприродно да се оддалечуваат машкиот и женскиот пол,помегу себе и се одлучуваат да бидат сами или геј или би и користат различни сексуални помагала со кои неприродно ги задоволуваат своите сексуални потреби и едните и другите,при што се намалува потребата да бидат едни со други.
   
  На Marija6165 и edna_malecka им се допаѓа ова.
 2. Markian

  Markian Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јули 2020
  Пораки:
  296
  Допаѓања:
  387
  Пол:
  Машки
  Исто така и оние девојки кои добиваат по илјадници лајкови,веке е премногу тешко да им се пријде,се чувствуваат како божества,имав еден таков случај со другарка и на дечко и му рече со заканувачки тон ако ти се седи тука седи ако не со раката му покажа кон вратата надвор,малку загрижувачки појави за мене,од тогаш не ставам лајкови на оние девојки кои само поради тоа ја постираат сликата како некоја его билд исхрана.
   
  На Marija6165 и edna_malecka им се допаѓа ова.
 3. Markian

  Markian Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јули 2020
  Пораки:
  296
  Допаѓања:
  387
  Пол:
  Машки
  Ништо подобра не е состојбата и со машките,презаситени со порно филмови,излегуваат како заразени во град,и девојчињата ги гледаат од призма на порно индустријата,со преголеми очекувања во тој поглед и не бараат повеке љубов,загрижувачки трендови со агресивна прогресија.
   
  На Marija6165, Elf и edna_malecka им се допаѓа ова.
 4. Tan4ence

  Tan4ence Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  5.082
  Допаѓања:
  27.321
  ....што е поентата на темава?
   
  На piksooki, candy.cane, dayla и 2 други им се допаѓа ова.
 5. Markian

  Markian Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јули 2020
  Пораки:
  296
  Допаѓања:
  387
  Пол:
  Машки
  Ако до сега не ја разбра ке се потрудам на некој начин да ти нацртам
   
 6. Markian

  Markian Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јули 2020
  Пораки:
  296
  Допаѓања:
  387
  Пол:
  Машки
  Не мислиш дека полека се создава јаз помегу половите не го приметуваш и гледаш тоа.
   
 7. Tan4ence

  Tan4ence Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  5.082
  Допаѓања:
  27.321
  Епа треба со сила некој со некого да биде, и да не сака?

  Сакаш биди во врска, сакаш не биди. Не гледам некој проблем.
   
  На piksooki му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Markian

  Markian Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јули 2020
  Пораки:
  296
  Допаѓања:
  387
  Пол:
  Машки
  Имав прилика тука на форумов да прочитам не знам за што беше точно претпоставувам за во лични пораки ако кажала нешто машките како ОРДИ ке и го преполнеле инбохот,и на тебе ова не ти е загрижувачки.
   
 9. theowndemon

  theowndemon crazy cat lady Член на тимот

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  12.450
  Допаѓања:
  154.931
  Пол:
  Женски
  [​IMG]


  Hint: не одлучват сами.
   
  На piksooki, candy.cane и dayla им се допаѓа ова.
 10. Angie1432

  Angie1432 Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 април 2019
  Пораки:
  7.190
  Допаѓања:
  36.635
  Пол:
  Женски
  Не ја разбирам темава, имаш неповрзани различни работи напишано.
  ....сакаш да кажеш дека потешко иде запознавање, влегување во врски...или?
   
  На candy.cane му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Tan4ence

  Tan4ence Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  5.082
  Допаѓања:
  27.321
  Ај канта темава.
   
  На piksooki, dayla, Waverly Raven и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 12. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  37.686
  Допаѓања:
  283.172
  Не може да си најде девојка, па сите му се криви.
   
  На piksooki и dayla им се допаѓа ова.
 13. Markian

  Markian Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јули 2020
  Пораки:
  296
  Допаѓања:
  387
  Пол:
  Машки
  Да како да има некое заситување поради некоја причина и незсинтересираност
   
 14. Markian

  Markian Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јули 2020
  Пораки:
  296
  Допаѓања:
  387
  Пол:
  Машки
  Ок е тогаш ако само јас го гледам ова,што се однесува до мене ми одговара.
   
 15. Markian

  Markian Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јули 2020
  Пораки:
  296
  Допаѓања:
  387
  Пол:
  Машки
  Не е вистина нема
  Можам не е поради тоа.
   
 16. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  37.686
  Допаѓања:
  283.172
  Ова е твоја перцепција.
  Не гледам да е така околу мене, ниту некој се пожалил на истото.

  Нека се изјасни младината, баш ме интересира.
   
 17. Markian

  Markian Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јули 2020
  Пораки:
  296
  Допаѓања:
  387
  Пол:
  Машки
  Ако нештото не го разбираш,не можеш да знаеш дали е за во канта логички.
   
  На Marija6165 и edna_malecka им се допаѓа ова.
 18. Maro87

  Maro87 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2013
  Пораки:
  1.357
  Допаѓања:
  5.397
  Пол:
  Женски
  Темата воопшто не е во ред, а ниту овој пост и сите што си ги пишал. Не мора да значи дали некој/а имал/а илјадници лајкови или не, дека се недопирливи..Пример јас ниту собирам лајкови, а ми се пуштаат многу по пораки или на други начини и сега што треба да направам ајде на сите внимание да им обрнам или да излезам со нив. Не те разбирам, кој како сака си прави. Сака сам/а ќе си биде, може не им одговара секој/а ептен ништо не ти е на место..
   
 19. hellocity

  hellocity Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  3.072
  Допаѓања:
  6.631
  Пол:
  Женски
  Секој е различен на свој начин ја имам по 30 40 лајка па ако некој не ми се свиѓа покажам му ја вратата тоа уоште нема врска со егото, лошо ми влијае и чао пријатно
   
 20. Sejfullai

  Sejfullai Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2019
  Пораки:
  1.008
  Допаѓања:
  14.787
  Пол:
  Женски
  Свашта
   
  На piksooki му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.