1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Јаки дречливи бои

Дискусија во 'Мода и стил' започната од rossonerka, 25 април 2011.

  1. kristii

    kristii Популарен член

    Се зачлени на:
    10 април 2010
    Пораки:
    1.650
    Допаѓања:
    1.706
    Па не сите дречливи бои,некои.И тоа претежно за додатоци,Да разбие монотнија.
     
    На 2468 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    Ок ми се јаките дречливите бои ама не и јас да ги носам. Повеќе ги сакам неутралните бои. Ни како детал несакам да ги комбинирам а бидејќи сум црна по природа уште некоја дречлива боја ми фали, не благодарам.
     
  3. Linn1

    Linn1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    1.221
    Допаѓања:
    1.935
    Охохоо :$
    Најмногу си ги сакам дречливите бои, си се чувствувам многу смела и посебна :D

    Еве, сега на пр. ноктите ми се дреч портокалова што боде очи^^ :lol:
     
  4. BlackCat

    BlackCat Популарен член

    Се зачлени на:
    16 август 2010
    Пораки:
    521
    Допаѓања:
    202
    многу ги сакам посебно светло зелена, светло плава и светло жолта но не премногу дречливо...многу ми се весели и летни , па даваат посебно убав и сладок изглед...многу повеќе ми се свиѓаат од неутралните
     
  5. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    Ги сакам боиве сега откако станаа модерни. Претходно не можев да ги смислам, Впрочем како и многу други нешта... Како што се менува модата, така варира и мојот вкус за нештата, па така и со боиве. :lol:
     
  6. Rock-a-Fella

    Rock-a-Fella Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    1.392
    Допаѓања:
    1.384
    порано ги MRAZEV овие бои, а сега ми се допаѓа розевото дречлива, портокаловата, зелената, сината...
    имам дукс-сино дречлива, со розево дречлива капа и патент, и жолто дречливи цветчиња :lol:
    имам неколку парчиња облека од вакви бои, и мноооггуу ми се допагаат :D
     
  7. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.584
    Допаѓања:
    80.667
    Пол:
    Женски
    Ги обожавам ваквите бои, посебно тиркизна која е и најзастапена во мојот т.з. плакар. :)
    И што знам, спомна Лилит ми се чини дека не стојат на неисончан тен, па јас сум така беличка природно и често на лето носам вакви дреч фустанчиња на несончано и си се свиѓам, а ми имаат кажано дека ме отварале некако ваквите бои. Сепак, работава е во зависност од вкусовите. :)
    И ми се допаѓаат парчиња во циклама боја или hot pink, ама не обичната, туку една посебна нијанса која ми боде очи веќе долго време, додека дреч боите од типот на жолта, зелена, портокалова ми се малце ризични (читај - тешки) за комбинирање и ужасно ме потсеќаат на оние флуро- елеците кои ги носат полицајците и уличните чистачи :|
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    ова фустанче на господичнава без сон ме остави долго време, тогаш во тој период на евровизиската еуфорија, дури и сакав вакво фустанче за полуматура, замислете кое тролче сум била :rofl:
    [​IMG]
    еве за ваква слична нијанса на циклама зборев, дури и уште малце позагасита, ама оваа е најблиску до нијансата што ми се допаѓа :)
     
  8. Cacy

    Cacy Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2010
    Пораки:
    2.244
    Допаѓања:
    1.546
    Сакам да ги носам овие бои во летото :D
    Ама не сум многу по нив :!: Повеќе носам потемни бои но ги сакам и овие :D
     
  9. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Сакам!
    Поготово лак за нокти, некоја убава летна боичка. Шеќерна, како што си ја викам, ми е фаворит.

    Во облеката не преферирам многу дреч бои. Имам колоритни работи, ама не неонски бои. Имам доста маички на зелено, кошулки на жолто, нешто така цветно, марами, каиши, чанти и два пара бикини.
    Ама накит немам. Накит во дреч бои ми делува толку пластично и пазарски што ми иде два прста во уста да ставам. Многу , мнооогууу ретко да ми се засвиѓа таков дреч накит. :puke: Од друга страна како акцесоар убаво делува цветче во некоја светла боја за разбивање монотонија. Или пак часовнк со шарено ремче.

    Дефинитивно треба внимателност при комбинирање вакви бои во облеката. Многу често знам да видам искомбинирано, така што се добива кловн-изглед. Затоа јас кога комбинирам одам на сигурно, нешто со јака боја и нешто загасито.
     
  10. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Овие бои се неизбежен дел од мојот плакар. Имам доста парчиња облека во свежи, дречливи бои, и носам лето-зима.
    Скоро секогаш имам нешто во дречлива боја на мене, а во случаи кога немам, се чувствувам некако чудно... како да ми ја одзел некој огромната насмевка и да ми наметнал сериозност.
     
  11. MissDesertRose

    MissDesertRose Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 септември 2010
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    83
    Уффф Росоњерка ми ја погоди темата... ги обожавам дречливите бои... посебно шекерно розевата и тиркизната и коралната :lol:
    Еве ги моите најомилени штикли - од минатата пролет :) :$
    Тиркизните се на Carlo Fabiani, чантата е на Манго, розевите се Бершка, а обетките се рачна изработка - моја идеја :)
     

    Прикачени фајлови:

    • DSC02973s.JPG
      DSC02973s.JPG
      Големина на фајлот:
      51,9 KB
      Прегледи:
      324
    • DSC02685a.JPG
      DSC02685a.JPG
      Големина на фајлот:
      65,1 KB
      Прегледи:
      324
    • DSC02675poinka.JPG
      DSC02675poinka.JPG
      Големина на фајлот:
      64,3 KB
      Прегледи:
      324
    • DSC03011a.JPG
      DSC03011a.JPG
      Големина на фајлот:
      64,7 KB
      Прегледи:
      324
    • DSC03551a.JPG
      DSC03551a.JPG
      Големина на фајлот:
      28,1 KB
      Прегледи:
      324
    На baguf4e, tinkerbelll, la-chicka и 6 други им се допаѓа ова.
  12. Sunshine555

    Sunshine555 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    269
    Допаѓања:
    69
    Единствено тиркизот и коралот ми се допаѓаат другиве не. Јас повеќе сакам потемни бои,но сепак овие се супер за во лето. 8)
     
  13. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.135
    Допаѓања:
    88.484
    Пол:
    Женски
    Жолта , зелена, розева мх, мх :D Имам балетанки, чанти, гардероба. Од летниве бои само тиркизна немам т.е имам обетки и прстен. Инаку ги обожавам, најмногу жолтата, па на жолтите балетанки душата им ја вадам летно време.
     
  14. ell

    ell Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2010
    Пораки:
    352
    Допаѓања:
    606
    Убаво изгледа на други девојки. Јас не можам да се замислам во дречливи бои. :) Единстветно тиркиз имам и носам во лето, најудобно се осеќам во неутрални бои.
     
  15. The-Queen

    The-Queen Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    2.139
    Допаѓања:
    2.424
    Уфф ми ја погодивте темава, ги обожавам сите особено тиркизната. Имам се во таа боја :)
     

    Прикачени фајлови:

  16. shiningstar

    shiningstar Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    623
    Допаѓања:
    307
    Да, обожавам да видам искомбинирани добро, поретко носам, а хит за оваа пролет и лето ми е портокаловата. ;)
     
  17. thatsmysecret

    thatsmysecret Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 мај 2010
    Пораки:
    452
    Допаѓања:
    215
    Обожавам дреч розева :)
    Имам лак, ташни, кошулчиња и сакам штикли на платформа да си најдам за летово.
    Исто така фина ми е и црвената. Имам палтенце, накит, кошулки и штикли.

    Симпатични ми се дречливите бои, само нели во умерени количини 8)
    Некои сепак знаат да претераат.
     
  18. Rozich

    Rozich Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2010
    Пораки:
    1.194
    Допаѓања:
    1.092
    Ги сакам,многу ама за жал ги носам само лето :( ..Немам таква облека зимска,всушност и немам видено по продавнициве.. :^)
    Тиркизно особено сакам .. :inlove: :inlove:
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  19. Chocoholic

    Chocoholic Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2011
    Пораки:
    747
    Допаѓања:
    987
    Не ги практикувам многу, но ги носам најчесто во лето комбинирани со некоја понежна боја. Инаку во Солун во Кара видов дека целата нова колкеција е во вакви дречливи бои
     
  20. FBI

    FBI Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    1.513
    Допаѓања:
    5.299
    Ми се допаѓаат, но ако не се претера со примената и комбинирањето. најмногу ми се допаѓаат лаковите за нокти и мали ташнички. Има и други убави парчиња, но не сум сигурна дека имам храброст да ги облечам :)
    Девојки, ако сте храбри секоја чест, ќе бидете тренди сезонава 8)