1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Јакни и Капути есен/зима '10

Дискусија во 'Мода и стил' започната од passion.for.fashion, 17 септември 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. passion.for.fashion

  passion.for.fashion Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 мај 2010
  Пораки:
  396
  Допаѓања:
  87
  :hai: Епа вака ја отворив темава затоа што треба да си купам јакна или капут и ме интересираат вашите мислења за тоа што се носи оваа сезона. :)

  И сакам да ве прашам дали капутот всушност топли...затоа што планирам да си купам капут али некако не ми се сигурни ми изгледаат многу тенки :^) :o
   
 2. nela.oh

  nela.oh Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  231
  Допаѓања:
  269
  Мое мислење е дека оваа година повторно се носат капути а мислам дека и ќе се носат и следните години, а за јакни, не знам на какви јакни мислиш-исто како и лани и оваа година се актуелни мантилчињата за овој период, како и кратките скај или кожни јакни, посебно гледам оваа година со додаток на крзно се доста актуелни. Јас си купив лани капутче и мантилче па супер се, баш фино стојат и одговараат на скоро секаква комбинација и пригода. Во врска со топлината, нека не те залажува дебелината супер се-топлат. Мој совет, гледај само на подобар матријал а во дизајнот секакви се дозолени. Поздрав и да си купиш најубаво капут4е :)
   
  На passion.for.fashion му/ѝ се допаѓа ова.
 3. bile991

  bile991 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  10
  Капут, покрај тоа што топли и изгледа многу елегантно :)
   
  На maca99 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.911
  Допаѓања:
  31.633
  Пол:
  Женски
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]http://images.asos.com/inv/y/28/184/1274941/image4xl.jpg[/img][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На MarchelineAmaru, Lina24, d.Darla и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  3.318
  Допаѓања:
  5.832
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На Mishela му/ѝ се допаѓа ова.
 6. frutini

  frutini Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 март 2010
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  252
  :)
   

  Прикачени фајлови:

  • 77322_ou_l.jpg
   77322_ou_l.jpg
   Големина на фајлот:
   13,7 KB
   Прегледи:
   1.766
  • 77322_in_l.jpg
   77322_in_l.jpg
   Големина на фајлот:
   15,3 KB
   Прегледи:
   1.766
  • 80247_fr_l.jpg
   80247_fr_l.jpg
   Големина на фајлот:
   13,5 KB
   Прегледи:
   1.766
  • 95829_ou_l.jpg
   95829_ou_l.jpg
   Големина на фајлот:
   11,3 KB
   Прегледи:
   1.766
  • 96599_ou_l.jpg
   96599_ou_l.jpg
   Големина на фајлот:
   13,4 KB
   Прегледи:
   1.766
 7. maca99

  maca99 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  1.688
  Da si kupis kaput obavezno!!!Kako do sega bez kaputce ne mi e jasno :?: barem edno?Ti posakuvam najubavo kaputce da si kupis,i da ni zakacis slika da go vidime i sekako da mu klikneme mnogu pati-mi se dopagja;)
  Pozz
   
  На passion.for.fashion му/ѝ се допаѓа ова.
 8. rainlover

  rainlover Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  969
  Допаѓања:
  632
  [​IMG][​IMG][​IMG]
  [​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На jasmince91, butterfly.mimi и zenska им се допаѓа ова.
 9. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.811
  [​IMG]
  ^ Ристо Бимбилоски
   
 10. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.128
  Пол:
  Женски
  Капутот дефинитивно топли најмногу! КОлку избор има по продавниците... сигурна сум дека ќе најдеш по твој вкус. Ако не си по боите, секогаш можеш црн да земеш, со се одговара, со се можеш да го комбинираш. И не се грижи, не илегува од мода :)
   
  На passion.for.fashion му/ѝ се допаѓа ова.
 11. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.911
  Допаѓања:
  31.633
  Пол:
  Женски
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На Sanji4ka21, maa и April87 им се допаѓа ова.
 12. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.911
  Допаѓања:
  31.633
  Пол:
  Женски
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На zenska му/ѝ се допаѓа ова.
 13. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.911
  Допаѓања:
  31.633
  Пол:
  Женски
 14. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.911
  Допаѓања:
  31.633
  Пол:
  Женски
 15. Amelia

  Amelia Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  2.078
  Допаѓања:
  1.531
  JAS SUM ZA KAPUTCE MOJTO E CRNO DOLZINATA MU E DO ZADNIKOT I MNOGU UBAVO STOI TI PREPORACUVAM TAKVO
   
 16. butterfly.mimi

  butterfly.mimi Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  455
  Допаѓања:
  102
 17. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.554
  Браво за сликите прекрасни се си избрав модел уште да го најдам и да го купам :rofl:
   
 18. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.911
  Допаѓања:
  31.633
  Пол:
  Женски
 19. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.811
 20. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.