1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Јакни и Капути есен/зима '11

Дискусија во 'Мода и стил' започната од BoaVista, 8 октомври 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.911
  Допаѓања:
  31.625
  Пол:
  Женски
 2. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.017
  Пол:
  Женски
  Јакни и Капути есен/зима '10

  [​IMG] [​IMG] Сакам вакво :( ако има негде да ми кажете.
   
  На RnB-HipHopGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 3. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.128
  Пол:
  Женски
  Мене за следнава сезона маст хев ми е сенф боја капут.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Lepaaa и rossonerka им се допаѓа ова.
 4. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.801
  Допаѓања:
  55.000
  Пол:
  Женски
  Јакни и Капути есен/зима '10

  Со оглед на тоа дека сум мошне зимурлива, кратки есенски јакни скоро и да немам. Штом залади времето, си ги вадам капутчињата од шкаф кои ги имам во неколку различни бои и модели. Некако ме прават посериозна за годините, ама се додека ме топлат и ми ја заштитуваат половината од студ - ич не ми е гајле :)
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На BlackSwan5 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Miss-Independent

  Miss-Independent Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2010
  Пораки:
  2.292
  Допаѓања:
  5.649
  Јакни и Капути есен/зима '10

  Мислам дека годинава ќе си купам некоја јакна или капутче со некој шашав крој или некоја необична боја..пошто овие обичниве ги имам и превише и веќе досадни ми се. :wasntme: [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

  Еве и некои поесенски палта.Посебно интересни ми се оние у шанел стил.
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
 6. Elenuskaa

  Elenuskaa Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2011
  Пораки:
  1.865
  Допаѓања:
  2.037
  Јакни и Капути есен/зима '10

  Неможам да си најдам капут ццц :doh: во бутиците ми се големи а во детските нема бројче :@ :@ :@ незнам што ќе носам зимава.. Јакна нема шанси :!:
   
 7. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.340
  Јакни и Капути есен/зима '10

  Деновиве треба да појдам на шнајдер и да си сошијам едно вакво .
  Зедов дебела чоја во крем боја и уште една кафеава за јаката и долниот дел од ракавите.
  Кога ќе биде готов ,обавезно постирам слика да се пофалам :D

  Имам дома еден бел капут ,до над колена ,ама ретко го носам оти ме смрзнува (мака ми е што инвестирав во него ,беше прескап и баш таков сакав да имам ,ама што фајде кога не топли ,не ќе го носам во септември!).

  Ај белким овој новиов ќе топли ,па да си го задоволам кеифот за капутче:D
   
 8. savana

  savana Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  1.770
  Допаѓања:
  9.565
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  :inlove:
   
  На danniela5 и Marilyn-Monroe им се допаѓа ова.
 9. Miss-Independent

  Miss-Independent Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2010
  Пораки:
  2.292
  Допаѓања:
  5.649
 10. lunicka

  lunicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  3.572
  Допаѓања:
  95.260
  Пол:
  Женски
  Девојки,не знам каде да го поставам прашањево,ако е офф бришете..
  Ако некоја ја гледала серијата љубов и казна,главната актерка што го носеше црвеното капутче со 3/4 ракави ,имаше А-линија ,(ако се сеќава во првите епизоди)..би сакала да го сошијам а не можам да најдам ни приближно слична слика...помош?
   
 11. Justice

  Justice Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2011
  Пораки:
  340
  Допаѓања:
  90
  Не знаев кај да го поставам прашањево,ми треба совет за братучедка ми...Има една долга јакна (онака материјалот незнам како да го опишам како шушкав), и сака да ја скрати зошто е стварно долга.Би било ли тоа изводливо на пр. на шнајдер ако ја однесе???Ве молам за одговор ако некој знае... :wasntme:
   
 12. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.811
 13. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.128
  Пол:
  Женски
  Јас збудалев за пелерините!! :wasntme:

  [​IMG] [​IMG]
  [​IMG] [​IMG]
  [​IMG] [​IMG]
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG]


  A и овој капут не е лош
  [​IMG]
   
  На rossonerka и Marchesa им се допаѓа ова.
 14. pamelche

  pamelche Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  5.212
  Допаѓања:
  16.568
  Шо гледав капути многу спапи..Лани беа кај нас по 2500-2700 сеа по 3300-3500..Еј..па нели е малце превише скапо..Инаку такви се обично со по 2 реда копчиња, и со коланче на средина, ај да се нешо подруги моделите али истите од секоја година :^)
   
 15. Juicy

  Juicy Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2010
  Пораки:
  1.812
  Допаѓања:
  11.126
  Пол:
  Женски
  [​IMG] - Јас ваква сакам :P
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 16. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.008
  Пол:
  Женски
  од happening лани имам земено многу убави два капута,бел и сив и презадоволна сум.а за ова зимо планирам со некое црно,кафеаво кратко бундиче да се подновам.
   
 17. Artemission

  Artemission Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  2.031
  Допаѓања:
  15.666
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Snow-Queen и Abeja им се допаѓа ова.
 18. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.316
  Допаѓања:
  17.234
  Пол:
  Женски
  ^^ Artemission ма што праиш лиги со капутиве , јакниве, предобри се кога би имало вакви модели кај нас не би знаела кој да го изберам зашто сите што си ги постирала се пре убави, особено после црвениот, скапи се тука а се од кина ги носат без врска, ако видел некој вакви по пристапна цена нека каже, ама капути се купуваат на крај на зима, почеток на пролет, тогаш се поефтини :P
   
 19. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.330
  Шнајдер се (ставете апостров на ,,е,, :D јас незнам :( ) сече ;)
   
 20. Artemission

  Artemission Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  2.031
  Допаѓања:
  15.666
  Знам Abeja и јас се лигавам и мањачам последниве денови кај нив на страната и планирам да ги ископирам и да си сошијам некој :lol: Кај нас сме толку ограничени со изборот или со цените што ретко да се погодат двете работи како што треба.

  Како и да е, преубави се сите :inlove:
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.