1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Јама (Çukur) [2017]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од MayDiamonds, 22 ноември 2017.

 1. MayDiamonds

  MayDiamonds Популарен член

  Се зачлени на:
  23 август 2013
  Пораки:
  1.688
  Допаѓања:
  1.988
  Од најпознатата турска продукција Ay Yapim (Кога лисјата паѓаат, Езел, Судбината на Фатмаѓул, Црна Љубов, Забрането овошје) после мегахитот Инсајдер, од истиот режисер ни доаѓа серијата Јама (Çukur).
  Серијата е своевидна адаптација на легендарната антологиска трилогија КУМ (The Godfather).
  Жанр: акција, крими, трилер, романса

  maxresdefault.jpg

  Во главните улоги:

  Aras Bulut Iynemli - Јамач Кочовали
  ,qCghyCB--E2FQpf1Sfl-Qg.jpg

  Dilan Cicek Deniz
  - Сена Кочовали
  ,RtQP4VAz00aL7lDpwd6ZXw.jpg

  Ercan Kesal - Идриз Кочовали
  ,9Xn30RQK1kuwhs_ijT-orQ.jpg

  Perihan Savas - Султан Кочовали
  ,s6Qp3HeHqkyAG2EnyIuoHQ-1.jpg

  Erkan Kolcak Kostendil - Вартолу Садетин
  Erkan-Kolçak-Köstendil-vartolu-çukur.jpg

  Oner Erkan - Селим Кочовали
  Селим.jpg

  Mustafa Ustundag - Караман Кочовали
  kurtlar-vadisi-nin-moru-su-mustafa-ustundag-10091871_5915_m.jpg

  Riza Kocaoglu - Аличо
  1674321_940x531-1.jpg

  Kubilay Aka - Џеласун
  1668027_1920x1080-1.jpg

  ТРЕЈЛЕРИ:
   
 2. MayDiamonds

  MayDiamonds Популарен член

  Се зачлени на:
  23 август 2013
  Пораки:
  1.688
  Допаѓања:
  1.988
 3. zarkojames

  zarkojames Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2018
  Пораки:
  224
  Допаѓања:
  184
  Пол:
  Машки
  оваа серија е добра, ја гледав малце по турскиве телевизии
   
  На MayDiamonds му/ѝ се допаѓа ова.
 4. MayDiamonds

  MayDiamonds Популарен член

  Се зачлени на:
  23 август 2013
  Пораки:
  1.688
  Допаѓања:
  1.988
  Серијата е маестрална, моментално се прикажува 2 сезона, гледам никој не ја прати но кога ќе ја донесат на наша телевизија ќе направи бум.
  Според мене ова е најдобрата турска серија воопшто снимена!
   
  На @ceci11 и Meci¹² им се допаѓа ова.
 5. P.SIloveyou

  P.SIloveyou Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2014
  Пораки:
  200
  Допаѓања:
  392
  Пол:
  Женски
  Çukur е ептен интересна јас си ја гледам на интернет.Има многу убави ликови и не е досадна серијата како обично оние на телевизија.Од истата продукциска куќа има уште една серија Içerde и таму овој Аличо што е во Јама таму беше ладнокрвен убиец.Колку е интересно да се направи толкава трансформација на лик.Мислам дела треба и кај нас на телевизија да ги дават овие серии.
   
  На MayDiamonds му/ѝ се допаѓа ова.
 6. MayDiamonds

  MayDiamonds Популарен член

  Се зачлени на:
  23 август 2013
  Пораки:
  1.688
  Допаѓања:
  1.988
  Серијава ги собра сите можни награди минатата година за најдобра серија, допрва е номинацијата за Emmy.. Дефинитивно најдобрата турска серија во последните неколку години. Арас е извонреден, Риза е веќе легенда.. Се очекува 3та сезона :clap::party:
   
  На @ceci11 и P.SIloveyou им се допаѓа ова.
 7. P.SIloveyou

  P.SIloveyou Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2014
  Пораки:
  200
  Допаѓања:
  392
  Пол:
  Женски
  Ќе има ли и трета сезона :o
   
 8. MayDiamonds

  MayDiamonds Популарен член

  Се зачлени на:
  23 август 2013
  Пораки:
  1.688
  Допаѓања:
  1.988
  Нема ништо официјално но со оглед на ненормално високиот рејтинг и толкуте награди што ги испоземаа, сигурна сум дека планираат и 3-та :)
   
  На P.SIloveyou му/ѝ се допаѓа ова.
 9. P.SIloveyou

  P.SIloveyou Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2014
  Пораки:
  200
  Допаѓања:
  392
  Пол:
  Женски
  Леле нека има многу ги сакам и Içerde беше супер ама çukur е посебна некако прекрасна е
   
  На @ceci11 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Ivana J.

  Ivana J. Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2015
  Пораки:
  127
  Допаѓања:
  56
  Пол:
  Женски
  Дали некој ја има изгледано целата серија? Дали вреди да се гледа со оглед дека има 131 епизода?
   
  На zarkojames му/ѝ се допаѓа ова.
 11. zarkojames

  zarkojames Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2018
  Пораки:
  224
  Допаѓања:
  184
  Пол:
  Машки
  Јас ја изгледав цела, сите 4 сезони. Серијата е премногу привлечна првите 3 сезони ќе ти бидат многу добри. Четвртата малку излегуваат од колосек. Но вреди да се изгледа. Многу комедија, акција а и драма, Исто така и предобра музика на серијата. Препорака 9.5/10
   
  На nextredstyle и Ivana J. им се допаѓа ова.
 12. nextredstyle

  nextredstyle Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  14.635
  Допаѓања:
  116.271
  Пол:
  Женски
  Се согласувам со членов.
  Серијата е интересна,а поголемиот дел од глумците глумат предобро.
   
  На @ceci11 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. @ceci11

  @ceci11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 септември 2020
  Пораки:
  1.498
  Допаѓања:
  1.641
  Пол:
  Женски
  Дајбоже и кај нас да почне со емитување. единствен недостаток е тоа што скоро сите умираат. Серијата е маестрална. Најсмешни ми се Вартолу и Јамач.
   
  На nextredstyle му/ѝ се допаѓа ова.
 14. nextredstyle

  nextredstyle Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  14.635
  Допаѓања:
  116.271
  Пол:
  Женски
  Исто мислам. (y)
   
 15. zarkojames

  zarkojames Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2018
  Пораки:
  224
  Допаѓања:
  184
  Пол:
  Машки
  Серијава е нешто друго. Многу добра серија али тоа дека ќе ја емитуваат тука? Веќе и не ми се верува. Прескокнаа веќе премногу многу добри серии. Например овие што ги има сега се најстари до 2 год. Што не е лошо, туку незнаат што да изберат. Јас во живо ја пратев серијава уште кога се емитуваше во Турција.
  Што се однесува до тоа што сите умираат. За мене ми беше нормално затоа што таков тип беше серијата, со многу пукања и тепачки. Но до крај ја изгледав. Јамач ми беше идол уште одамна (Бурни Времиња - Мете), па ја гледав до крај. За другото веќе се кажав во моја предходна објава. Сепак фанстастична серија.
   
  На nextredstyle му/ѝ се допаѓа ова.
 16. nextredstyle

  nextredstyle Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  14.635
  Допаѓања:
  116.271
  Пол:
  Женски
  Мене заради Арас ми фати око бидејќи ми е еден од омилените Турски глумци.А,и ми се допадна што нема претеризам со романтика.
   
  На @ceci11 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. @ceci11

  @ceci11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 септември 2020
  Пораки:
  1.498
  Допаѓања:
  1.641
  Пол:
  Женски
  има нова серија од Аy Yapım. Сега во понеделник ќе има втора епизода. Серијата се вика üç kuruş (три куруша). Серијата е стварно добра.
   
  На nextredstyle му/ѝ се допаѓа ова.
 18. nextredstyle

  nextredstyle Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  14.635
  Допаѓања:
  116.271
  Пол:
  Женски
  Вчера баш ја гледав.Делува интересно.
   
 19. @ceci11

  @ceci11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 септември 2020
  Пораки:
  1.498
  Допаѓања:
  1.641
  Пол:
  Женски
  Колку би сакала сега по завршувањето на Мојот Дом, да се емитува Чукур..
   
 20. piksooki

  piksooki Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  1.807
  Допаѓања:
  10.921
  Пол:
  Женски
  Серијава е предобра! Дај боже да ја откупат нашиве ако не секогаш можете да ја гледате онлине :inlove:
   
  На @ceci11 му/ѝ се допаѓа ова.