1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Јапонско исцртување на веѓи

Дискусија во 'Лице' започната од sweety90, 18 декември 2014.

 1. sweety90

  sweety90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2010
  Пораки:
  182
  Допаѓања:
  224
  Пол:
  Женски
  Какво мислење имате за овој метод? И дали би го пробале?

   
  На Nigredo Odor, MiloMalo, Fatalnata и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. arooj

  arooj Нов член

  Се зачлени на:
  18 декември 2014
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Фала срцка за информацијата
  C4040-225 braindumps
  , а може ли да ми кажеш колку чини преглед? Фала однапред.
   
 3. sweety90

  sweety90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2010
  Пораки:
  182
  Допаѓања:
  224
  Пол:
  Женски
  6000 денари со гаранција дека ќе трае од 8 до 10 години.
   
 4. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  6.943
  Пол:
  Женски
  Devojki jas imam lajknato edna strana na fb od nekoja devojka Tatjana vo Sk mislam deka e kade sto pravi vakov tretman ako ne se lazam istiot e,kolku pari cini neznam ama bi sakala da go napravam bidejki dokolku ne gi popolnam vegite moi na nisto nema da licat,dali nekoj ima iskustvo da ima napraveno vakov tretman vo vegu vreme? Bas gledav i sliki od Lila Filiposka kaj nea go imase praveno ovaj tretman
   
 5. Artemission

  Artemission Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  2.031
  Допаѓања:
  15.666
  Ја приметив и јас Лила дека правела некои глупости со веѓите и искрено ама баш ИЧ не ми се допаѓаат. Всушност формата и е премногу аглеста и и завршуваат многу дебело веѓите и апла се познава дека и се многу лошо исцртани или лошо тетовирани - природна веѓа нема таков пад ниту пак завршеток. Плус кога ќе ја фати лошо светлото имаат и отсјај (facepalm)

  Што знам, техниката е супер ама многу е важно стручњак да ти ги направи веѓите, а не само да фрлиш пари и после да носиш срам на фаца или евентуално шишки цело време.

  А за трајноста прочитав погоре 8-10 години... Јас гарантирам дека не трае повеќе од 1-2 години, а после тоа интензитетот на боите се намалува и веѓите осветлуваат исто како што е случај и со секоја тетоважа што е постојано во допир со надворешни влијанија.
   
  На Vselena2000, Mama25 и sesilija им се допаѓа ова.
 6. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  6.943
  Пол:
  Женски
  Mene na nekoi devojki ubavi mi se vegite so ovaj metod na nekoi ne zavisi na nekoi licat mn ubavo i prirodno,poubavo otkolku da gi crtas so moliv ili mn senka da stavas za vegi zavisi,sve sto e preterano ne e ubavo normalno,inaku ja prasav taja Tatjana sto pravi vakov tip na metoda tretmanot e 150 evra:fubar:mislam preterizam, a vo procuen salon so tradicija kako Afrodita S e 100 evra boze moj lugeto sakatpreku nok da se zbogatat psss
   
 7. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.276
  Јас мислев Лила сама си ги црта и баш секогаш кога ќе налетав на некоја нејзина слика си велев добро што не и' каже некој што и е близок дека на ништо не личи, а таа да ти била кај “професионалец“.
  Уште полошо штом и' се тетовирани, да и' беа цртани барем можеше да ги избрише, вака уште долго ќе шета со нив.
  Многу дебели и' ги направиле и бојата е многу интензивна. Воопшто не ми се допаѓаат.
  Но убаво што споделивте кој и' ги правел, ако некогаш се решам да ги правам да знам да не одам таму.
   
  На marama, galapce и Artemission им се допаѓа ова.
 8. sweety90

  sweety90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2010
  Пораки:
  182
  Допаѓања:
  224
  Пол:
  Женски
  И на Тијана и се цртани вегите по тој метод, али изгледаат „поприродни“ од на Лила (мое мислење) :) 10711015_10152286063166036_7194157781297580950_n-horz.jpg
   
 9. vickyy90

  vickyy90 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  1.487
  Допаѓања:
  1.072
  Искрено мене ова воопшто не ми се свиѓа,без разлика дале е убаво изработено или не сепак се познава дека е цртано/тетовирано.
  А што се случува со природните влакненца? Раснат ли после тоа
   
  На GirlLove, LittlePinky и koritsaki им се допаѓа ова.
 10. Olgitsa

  Olgitsa Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2013
  Пораки:
  177
  Допаѓања:
  797
  Дајте линк од таа Татјана од Скопје што ги прави да видиме поубаво.. :)

  И Тијана ги има правено кај неа??
   
 11. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.399
  Допаѓања:
  6.336
  Мене ми е многу добра работа ова, излегува убаво ако ти ги прави некој што го бива за тоа, арно ама многу е скапо, 100 евра, а треба корекција на 1 до 2 години максимум... :doh:
  Eве јас оваа ја имам на ФБ :
   
 12. sweety90

  sweety90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2010
  Пораки:
  182
  Допаѓања:
  224
  Пол:
  Женски
  Еве каде ги правела Тијана https://www.facebook.com/beautystudiomorena
   
 13. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.801
  Допаѓања:
  55.001
  Пол:
  Женски
  Леле јас ги разгледував сликите од Belisima и само мене ли не ми се допаѓаат веѓите што ги прави? Особено првите слики што ги гледав, многу лошо ми делуваат :| Секаква форма и дебелина на секого не му одговара, а на некои девојки/жени ми личи дека ептен им се утнати. Како што скролав надолу налетав на неколку слики за кои можам да кажам дека не се толку лоши, ама после видов дека изгледа не се нејзино дело, некој друг ги постирал.
  Не знам, јас за вакво нешто не би се одлучила :shake:
   
  На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  12.538
  Допаѓања:
  72.442
  Пол:
  Женски
  Не ми се мене овие работи сигурни. Можеби изгледа убаво, но... сепак не би пробала.
   
 15. lela***

  lela*** Нов член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2015
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
 16. lela***

  lela*** Нов член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2015
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
  ete i slikicka 1610960_10204541939412387_6568122057089458803_n.jpg
   
  На AngIv, wannabe777, Nigredo Odor и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 17. Len@82

  Len@82 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2016
  Пораки:
  177
  Допаѓања:
  143
  Пол:
  Женски
  има некој скоро направено јапонско исцртување на веги?
   
 18. Avery

  Avery Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  2.657
  Допаѓања:
  14.180
  Пол:
  Женски
  Искуство со јапонско исцртување на веѓи? Разгледував на многу места, но никако да се одлучам...
   
  На Nigredo Odor му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Gabiii###

  Gabiii### Нов член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2018
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Dali nekoj znae od veles da raboti so ovaa metoda na vegi?
   
 20. Nigredo Odor

  Nigredo Odor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  3.549
  Допаѓања:
  19.446
  Сакам да направам трајна депилација на веѓи, и потоа со помош на овој метод да си исцртам нови. Ве молам за предлози и цени.