1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Јас имам талент (Ja imam talenat) [А1]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од WhiteAngel, 17 април 2011.

  1. eutixismena

    eutixismena Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 мај 2011
    Пораки:
    408
    Допаѓања:
    1.414
    Јас имам талент (Ja imam talenat) А1

    Сношти кој помина може некој да ми кажи?
     
  2. BettyBoop25

    BettyBoop25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 април 2011
    Пораки:
    177
    Допаѓања:
    1.107
    Јас имам талент (Ja imam talenat) А1

    Сношти за во финале се пласира едно девојче што пееше убаво испеа девојчето мало едно, и една оперска пeвачица ( според стилот на Тасо ) хехе фаворит му е изгледа таа. :)
     
  3. Anely

    Anely Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2011
    Пораки:
    788
    Допаѓања:
    225
    Јас имам талент (Ja imam talenat) А1

    Штета што не поминаа Just 2 cool!
     
  4. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672
    Јас имам талент (Ja imam talenat) А1

    http://www.youtube.com/watch?v=j1z5PMiP ... ture=feedf

    неверојатни се незнам по кој пат го премотувам видеото, навистина се супер, навивам за нив, аххх каде беше песнава у мое време ... :rock:
     
  5. happygirl

    happygirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    4.251
    Допаѓања:
    21.764
    Пол:
    Женски
    Го гледавте вечерашново финале на оваа емисија? Или сите бевте на фреквенција на Сител? Јас комбинирано гледав и тоа и тоа, и го фатив моментот кога ги прогласија победниците, Ненад и Милица, дечките кои инаку се глуви. Многу се израдував што токму тие победија!! Не од сожалување кон нив, туку навистина браво, секоја чест.
     
  6. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.346
    Да не бидам погрешно сфатена, победниците и тоа како имаат комплициран живот и вложиле премногу труд за настапите, но да не беше проблемот што го имаа немаше да победат, бидејќи имаше подобри.
    Могу сакав да победи малото девпојче, кога кажа дека парите ќе им ги даде на мама и тато да ги вратат долговите ми го осови срцето :)
    Како и да е и овие што победија и те како заслужија и ќе им дадат поддршка и ќе ги охрабрат сите со сличен проблем.
     
  7. SexyLady

    SexyLady Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2010
    Пораки:
    2.792
    Допаѓања:
    3.262
    Пол:
    Женски
    И јас сакав малото девојче да победи. :nod:
    Навистина има талент!!! :clap: :clap: :clap:
     
  8. LoVeR

    LoVeR Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2010
    Пораки:
    886
    Допаѓања:
    1.046
    Може некој да стави видео од победниците.... :angel:
     
  9. Jewel

    Jewel Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2010
    Пораки:
    338
    Допаѓања:
    144
    Јас искрено не мислам дека требаше да победи девојчето што свиреше на хармоника. Оние што имале можност да идат барем на еден концерт на хармоникашите од нижото училиште во Скопје, кои се на иста возраст како и неа, знаат дека материјалот кој го свиреше девојчето и не е така тежок за нејзина возраст (за некој кој редовно посетува часови по хармоника).
    Од друга страна не ми се допаѓа што сите таленти беа пеење и играње. Немаше нешто поразлично како девојката која победи на украинското шоу
    http://www.youtube.com/watch?v=HOMgDbcA84A
    , или дечките што победија на норвешкото пред некоја година.
    За мене искрено поголем талент од речиси сите кои влегоа во финале беше дедото кој свиреше цели симфонии со уста, а од танцовите групи најмногу ми се допаднаа дечките што беа облечени во црно со наочарите, не знам како се викаат :lol: , но и победниците, затоа што ова нивното е навистина талент, да не можеш да ја слушнеш музиката а така добро да се усогласиш со ритамот. :clap:
     
    На eutixismena му/ѝ се допаѓа ова.
  10. eutixismena

    eutixismena Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 мај 2011
    Пораки:
    408
    Допаѓања:
    1.414
  11. Hiii

    Hiii Популарен член

    Се зачлени на:
    5 април 2011
    Пораки:
    1.427
    Допаѓања:
    1.563
    Искрено очекував многу многу повеке.Немаше нешто посебно што ке ме фасцинира и да речам вауу туку некако сите ми беа слични или пејат или танцуваат.Победници навистина имаа талент за нив е тоа многу тешко и треба многу труд но некако не ми праваат задоволство но сепак нека им е со срека и заслужена победа.А најмногу ми е жал за ови дечки бидејки танцуваат прекрасно а кореографијата им е топ

    http://www.youtube.com/watch?v=Whe7oCBDzm0
     
  12. Isabel

    Isabel Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    1.515
    Допаѓања:
    2.158
    Со среќа нека им е, талент си имаа. А и подобро да победи еден или двојка одколку група од 20 души и по 5000 да делат. Вака овие барем ќе видат нешто од парите. :)
     
  13. Rozevo

    Rozevo Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2010
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    32
    Не победи сировиот талент, туку храброста и околностите. Беше испратена доволна порака со тоа што момчето и девојчето влегоа во финале. Победата беше дури и нереална, покрај толку извондредни вокали, феноменални танчери, бескрајно надарени инструменталисти. Сепак мило ми е што освоените пари драматично ќе им ги променат животите :)
     
  14. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.805
    Допаѓања:
    65.524
    Пол:
    Женски
    Имаше далеку подобри од победниците. И овие а1 го отупеа веќе, само го вртат истото |(
     
  15. Asterion

    Asterion Популарен член

    Се зачлени на:
    12 март 2011
    Пораки:
    392
    Допаѓања:
    5.622
    Да, се слагам со тоа дека имаше подобри од победниците, но јас сметам дека во вистински раце се додели победата и оние 100.000Е бидејќи на овие деца ќе им бидат потребни тие пари :) и не ми е мака што победија. Носеа многу добра порака со себе, пошо и покрај тоа што се хендикипирани уште имаат воља за живот и не се предаваат. Ретко кој ја има оваа храброст под овие услови да се пријави на едно шоу од ваков тип. Браво за нив !! :clap:
     
  16. SaIvnjaann

    SaIvnjaann Популарен член

    Се зачлени на:
    15 мај 2011
    Пораки:
    505
    Допаѓања:
    458
    Само сакам да кажам едно големо гоооолемооо Браво :clap: за победницитеее ...е ова веќе е стварно Талент и тоа како што веќе кажав многу гооолем.Тие не ја слушаат музиката како нас , туку играат на такт за кој треба многу вежбање...во финалето бев за нив и за братот и сестрата Тамаара и Душан
    и морам да ви признаам кога го даваа нивниот прилок дури и ми потекоа солзи на очитеее.Браввво :clap:
    Честитки за побдениците и се надевам дека ќе уживаат во парите и дека ќе породолжат да се знаимаваат со танц, музика и понатаму! :)
     
  17. WhiteAngel

    WhiteAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    2.107
    Допаѓања:
    1.640
    Мило ми е што победи друг талент, а не пеење. Но, да бидам искрена, имаше многу подобри од нив!! И вокали и танчери. Совршени кореографии, перфектно отпеани тонови, а победниците не ми беа посебни! Добро, праќаа некаква порака цело време, но јас на вакви шоуа не гледам со срцето, не ме трогнаа тие и можеби затоа сметам дека победата е нереална!!
     
  18. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.198
    Допаѓања:
    8.431
    Досадни се од а1 овие цело време истото го дава .
    Иначе имаше далеку подобри од нив ама нема правда. ;)
     
  19. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672
    моментално го следам и морам да го искоментирам изгледот на водителките кој е страшно очаен стилистот кој ги средувал фризура и шминка под хитно отказ ептен не личат на себе, а не им стои ни на цртите на лицето. Греота што направиле од нив, за облеката не коментирам, солидно.
     
  20. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Баш вчера се натерав себе да погледам малку.
    Еден час требаше да чекам додека ми почне Criminal minds и ај реков ќе погледам...
    Катастрофа!
    Колку ми се виде досадно. Не ми е прв пат да се обидам да гледам, ама овој пат. Премногу лошо!

    Жирито, водителите? Мора да се сменат.
    Особено па таа нешто како од Македонија што е.