1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Јас кога ќе имам дете...

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од RainBow, 22 септември 2011.

 1. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.105
  Допаѓања:
  62.002
  Пол:
  Женски
  Овие зборови многу често излегле од мојата уста, а верувам дека е тоа случај и со другите. Секогаш кога моите родители правеле нешто што јас не го одобрувам им викав: Јас кога ќе имам дете никогаш тоа не би му го направила!
  Што е тоа што вие никогаш не би му го направиле на вашето дете?
  На пример, јас кога ќе имам дете никогаш нема да кренам рака на него.
  Иако и многу други работи сум викала, ко на пример јас кога ќе имам дете ќе го пуштам да излегува до кога сака, нема да му бранам ништо :rofl: Сепак сега, ова не би го рекла баш :lol:
  Исто така пожелни се одговори и од феминките кои имаат деца, во однос на тоа што мислеле пред да имаат дете и како потоа испаднале работите :)
   
  На CoCoGiiiRL, krEM4Eto и samomarija им се допаѓа ова.
 2. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.165
  Допаѓања:
  26.990
  Јас кога ќе имам дете, никогаш нема да дозволам да се посрамоти од мене. Во ниту една ситуација. Се колнам!
   
  На krEM4Eto, Keti-26, La.Reina.Del.Sur и 3 други им се допаѓа ова.
 3. blond

  blond Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  4.712
  Никогаш нема да кренам рака на него, колку и да сум гневна или лута. Ниту пак да го засрамам на било кој начин.
  Ќе бидам се она што беше мојата мајка :bow:
   
  На krEM4Eto и iloveyou29 им се допаѓа ова.
 4. Saxobeat

  Saxobeat Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2011
  Пораки:
  207
  Допаѓања:
  99
  Истото мислење го делам со Оffspring и само да додадам дека ќе се трудам колку што можам да има се што сум немала јас, а ми било потребно..... ќе си ги сакам најмногу на свет..
   
  На krEM4Eto му/ѝ се допаѓа ова.
 5. paulina2

  paulina2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  419
  Допаѓања:
  121
  Ќе бидам се она што биле моите родители
  1.Ќе биде до мене..и ќе расте со мене,а не со воспитачките од градинка
  2.Уште додека е мало ќе ги учи бројките и буквите наместо да седи на фацебоок.
  3.Ќе ме почитува како родител..и нема да му биде дадено се што ќе посака ниту пак разгалено.
  4.Нема да го тепам ама Ќе му мавнам шамар во ситуации кога е потребно за да го уплашам малку
  5.Ќе го терам да учи и нема да му велам дека сите оцени па дури и слабите се за децата.
   
  На krEM4Eto, cresa-jagoda, getting.started и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. cecilia

  cecilia Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  1.329
  Допаѓања:
  1.191
  Никогаш нема да го оставам моето дете со свекор ми само. Доволно ми беше ука што разбрав како си поминуваат со децата на золвата кога се сами.
  :@
   
 7. thelittle17

  thelittle17 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2010
  Пораки:
  3.749
  Допаѓања:
  8.661
  Пол:
  Женски
  Никогаш нема да го удрам колку и да сум му лута, ниту да го навредам..
  никогаш не би дозволила да се срами од мене а пред се и од себе..
  никогаш нема да дозволам да ја изгуби довербата во мене!
   
  На Chelsea му/ѝ се допаѓа ова.
 8. PeachGirl

  PeachGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  820
  Допаѓања:
  2.072
  Пол:
  Женски
  1. Ќе се обидам да му овозможам се што мене не ми било овозможено.
  2. Нема да бидам скржава мајка.
  3. Уште од мало ќе се трудам да ја зачува својата индивидуалност.
  4. Ќе се обидам да ме прифати како најдобар пријател.
  5. Ќе го поддржувам и ќе му ги почитувам успесите.
  6. Има да го научам на култура и бон-тон уште од мали нозе.
  И ќе направам се за да се гордее со своите родители.

  Накратко кажано-се она што мене ми фалело.

  :clap: за темата RainBow
   
  На krEM4Eto и elcezelce им се допаѓа ова.
 9. Inhume

  Inhume Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2011
  Пораки:
  360
  Допаѓања:
  243
  Јас кога ќе имам дете ќе се обидам да го изведам на добар пат ма да тоа тешко на денешницава ама сепак реков дека ќе се обидам. Нема да го разгалувам тоа никако :puke: мака ми е кога ќе видам невоспитани и разгалени дечишта ..... :puke: Ќе му дозволам што сака да прави ама сепак и тоа има граници ако претера сега тоа е негова работа ќе си учи од сопствените грешки ама барем да ги слуша моите совети за да не пати во животот. Можеби ќе го потплеснувам по малку не викам не ама не да претерувам.
  Ќе го терам да учи ќе бидам строга за тие работи. Ќе му овозможам да има се што немав јас :)
  Нема да дозволам никогаш да се срами од своите родители!!!
  И ќе си го сакам најмногу :inlove:
   
 10. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.342
  Ќе бидам строга, ама фер и ќе се поставам така да може да ми каже буквално се, ама баш се и нема да осудувам и да солам памет во моментот, туку ќе барам излез од проблемот и како да му помогнам.
   
 11. N.A.T.A.S.A

  N.A.T.A.S.A Нов член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2010
  Пораки:
  650
  Допаѓања:
  486
  Ќе го терам да учи!
   
  На Gordana10 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. anneyy

  anneyy Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2010
  Пораки:
  1.280
  Допаѓања:
  1.419
  Ќе го сакам најмногу на свет.
  Никогаш нема да употебам шамар како воспитна мерка.
   
 13. MacenceEna

  MacenceEna Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 декември 2010
  Пораки:
  1.760
  Допаѓања:
  23.428
  Пол:
  Женски
  Ке се потрудам да бидам најдобар родител. Ке се трудам да го научам на основните вредни работи во животот. Се надевам нема да биде некое размазно, да научи пред се да почитува.
  Да свати дека во животот е многу битно школувањето. :!:
  итн :)
   
 14. savana

  savana Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  1.770
  Допаѓања:
  9.565
  Пол:
  Женски
  Јас кога ќе имам дете... многу ќе треба да пишувам на оваа тема, затоа што често пати си го велам ова :lol: Кога ќе видам некои деца без разлика дали се паметни добро воспитани или пак се размазени јас одма во главата си запишувам и си велам здравје боже јас на моите деца нема да им го дозволам ова и ќе се трудам колку што можам моите деца да не го прават ова, да не бидат вакви или пак да бидат (во позитивна смисла).
  На прво место ќе се трудам убаво да го воспитам, (сметам дека домашното воспитување и домашната култура е најважна), ќе се трудам да му овозможам удобен убав живот, да го научам да ги цени нештата. Пред се ќе се трудам да го воспитувам со зборови а не со ќотек.
  Не сакам моето дете да биде размазено и да се треска од земја кога нешто ќе му се забрани ( се надевам ќе успеам во тоа).
  Ќе се трудам моете дете да биде гордо на мене во ниеден момент да не се почувствува засрамено, понижено од страна на неговите родители. :)
   
 15. Ann.94

  Ann.94 Популарен член

  Се зачлени на:
  13 мај 2011
  Пораки:
  728
  Допаѓања:
  1.822
  Ќе го сакам повеќе од себе си.
  Нема да го разгалувам, но нема ни да бидам многу строга.
  Ќе го воспитам на начин на кој јас бев воспитана :)
   
 16. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  578
  Јас кога ќе имам дете ќе бидам многу себична. Премногу сакам деца и кога имам некое на гости само јас сакам да го гушкам и да си играм со него.
  Ќе бидам онолку строга колку што е потребно за да бидам афторитет за моето дете. Не сакам распиздено дете кое ќе плаче за се нешто. Но, знам дека колку и да зборам каква ќе бидам има време и ќе видиме дали ќе биде така.
   
 17. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  10.996
  Допаѓања:
  142.330
  Еј па никад не сум помислила така на сметка на моите,мајке ми.Јас пак се прашувам зошто глупа јас не замаптив на кои финти ме фатија па да искочам вака добра! :D Какво сака нека биде,само нека не биде коцкар,наркоман,пијаница,радодајка,пропалица и нека си учи,све друго е варијабилно и непредвидливо и можам да го прифатам.
  Ќе им го дадам на моите да ми го воспитаат! :D
   
  На mode-kristina, cresa-jagoda, Trendafilka и 4 други им се допаѓа ова.
 18. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.561
  Допаѓања:
  7.988
  Пол:
  Женски
  Прво ќе го воспитувам правилно, ќе му овозможам се но нема премногу да го разгалувам, ќе го образувам, ќе го терам да чита книги, нема уште на 4-годишна возраст на компјутер да го оставам, ќе поминува многу време со мене, ќе бидам строга, но и пријател во мене да гледа и нема да го оставам по лош пат да оди :!: .
   
 19. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.726
  Кога ќе имам дете, никогаш, ама никогаш нема да си дозволам да го удрам. Колку и да сум изнервирана, гневна и лута. Проблемите ќе ги решаваме со разговор.
  Ќе го воспитувам правилно, ќе го учам на вистинските вредности во животот, никогаш нема да дозволам да ја изгуби довербата во мене и секогаш ќе бидам тука за него.
   
  На mode-kristina му/ѝ се допаѓа ова.
 20. zizela111

  zizela111 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јули 2011
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  68
  Јас кога ќе имам дете, сигурно нема да му купам компјутер уште во 1-2 одд.

  - нема да му дозволувам да јаде мн брза храна
  - сигурно нема да добие мобилен пред да наполни 13-14
  - нема да го облекувам во крш clothing
  - и сигурно нема да му дадат крш име