Јас невеста

Дискусија во 'Канта' започната од Snow-Queen, 10 ноември 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.954
  Пол:
  Женски
  :) Хахахах јас сеуште не сум била невеста, но сепак името на темата е такво Јас Невеста
  Во оваа тема можете да прикачете слики(детали) од Вашата свадба, венчаница,бидермаер,чевли,накит,китенки,венец,торта,покани....
   
 2. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.010
  Пол:
  Женски
  Баш убава тема,сите ставаме слики во модни критики,или конкретно редиме слики од невести од интернет,но многу е убава идејата од веќе мажените феминки да видиме слики од нивната свадба,венчаница,интересни детали.Ми се допаѓа :)
   
 3. lolyta777

  lolyta777 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  2.337
  Допаѓања:
  6.818
  Пол:
  Женски
  ОК, интересна тема, ќе ставаме слики од нашата свадба која можеби била пред повеќе од 5-6-10 год., модата е сменета, се` е сменето од фризура и шминка па до чевли.... ако тогаш невестата се чувствувала како принцеза од бајките и сега и` лупнат едно 10-20 коментари како претходниов ќе си мисли дека ептен ја утнала работата....посебно затоа што не може да се врати назад времето и да се корегира, условно речено, грешката. И што, невестата ќе се брани.... да, да, требаше фустанот да биде поинаков ама така испадна работата.

  Мислам дека темава лошо ќе заврши.
  Мое мислење бришете го ако сметате дека така треба.
   
 4. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  18.969
  Допаѓања:
  47.892
  Пол:
  Женски
  Јас мислам да ставате слики од вас, а не од братучетка, тетка, стрина, темава е јас невеста, а не тетка ми невеста. Друга работа е што им се крши приватноста. :)
  Затоа ве замолувам да не се случува тоа повторно, а и коментарите да бидат понежни, а не леле ма каков ти бил никаков фустанот. :) Сепак, за многу лични и драги моменти се работи. :)
   
  На annnni му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Veki4kaa

  Veki4kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  4.618
  Допаѓања:
  13.910
  Пол:
  Женски
  е ајде бе невести ставајте слики :lol: да ве видиме, не се срамувајте :D кога веќе ставате слики во темта МК ставете и тука, темава да се развие оти е интересна стварно
   
  На Mrs.Bass му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Mrs.Bass

  Mrs.Bass Популарен член

  Се зачлени на:
  7 април 2012
  Пораки:
  858
  Допаѓања:
  6.892
  ставив јас слики од се...во модни критики :lol: ;)
   
 7. Veki4kaa

  Veki4kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  4.618
  Допаѓања:
  13.910
  Пол:
  Женски
  епа стави и тука ;)
   
 8. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  18.969
  Допаѓања:
  47.892
  Пол:
  Женски
  Очигледно нема потреба од темава. Веќе неколку имаат ставено слики во Модни критики, па нема поента да се дуплираме. А и ставаат слики од покани и такви работи во посебните теми.
  Клуч.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.