1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Јас single, а пријателките во врска

Дискусија во 'Сингл' започната од bubu77, 6 март 2012.

  1. CIA

    CIA Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2011
    Пораки:
    1.525
    Допаѓања:
    3.029
    Па скоро сите мои другарки имаат дечковци,а најмногу ме изнервира најверната другарка кога си фати дечко,и немавме испаднато којзнае колку време,се кај него дома одеше,човек да е на умирање немаше да може да ја најде,ама си најдов јас другарки од школо и сега со нив си испаѓам.Они немаат дечковци и затоа знам дека скоро секогаш ако ги побарам за испаѓање или некаде да отидеме,нема да ме одбијат поради дечкото.А најверната другарка и уште 3 други,со кои сум многу блиска,имаат дечковци,ама ич не ми смета тоа,често ни се случува кога седиме заедно да почнат да зборуваат нешто поврзано со дечковците,па и јас си се приклучувам во разговорот,не се чувствувам нешто како отфрлена или незнам ти што,поради тоа што немам дечко.
     
  2. femtinka

    femtinka Активен член

    Се зачлени на:
    18 мај 2012
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    9
    sekoj za sebe, ne bi se sporeduvala so drugite ma kakva i da e situacijata
     
  3. kikicat

    kikicat Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2011
    Пораки:
    53
    Допаѓања:
    26
    Пол:
    Женски
    Во врска сум долго. Предходно имало периоди сите другарки да бидат со по некој а јас сама. Но не ми пречело воопшто. Секој со својата среќа. Ако односот на пријателките кон тебе не се промени кога ќе стапат во врска нема зошто да ти пречи. Е сега ако почнат да те избегнуваат, запоставуваат, постојано да немаат време за тебе тогаш веќе во прашање е дали ти се навистина добри пријателки.
     
    На Anne94 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. sadangel

    sadangel Популарен член

    Се зачлени на:
    7 март 2010
    Пораки:
    983
    Допаѓања:
    781
    Сингл сум подолго време додека речиси сите другарки се во врска. Е сега далеку од тоа дека се чувствувам лошо, непожелно во друштво или отфрлено но имало моменти кога ме нервирало однесувањето на одредени другарки. Замислете дека имам другарка која е повеќе од година во врска и оттогаш ниту еднаш не излегла со другарки сама. Значи цело време дечкото е со неа кога излегува а дололку ја викнеме секогаш наоѓа изговори најверојатно поради неговата љубомора.
    За мене ваквите врски се затвор |(
    Но нели никогаш не сум и рекла ништо за да не излезе дека сум љубоморна на нејзината навидум совршена врска...
    Не ми е целта да се фатам со било кој се додека не наидам на некој што вистински ми се допаѓа а муабетите од типот па ајдее колку време веќе си без дечко до мене не допираат... :!:
    И да, ко ќе бидам повторно во врска никогаш нема да се однесувам како другарки да не ми се потребни бедејќи секогаш може статусот сингл да се врати... :)
     
  5. 343

    343 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2011
    Пораки:
    43
    Допаѓања:
    6
    Во иста ситуација сме :) Имам две најдобри другарки и двете имаат дечковци.. едната од кога се фати со него почна да не одбегнува, да не збори многу, поретко да излегува со нас....... ништо не кажува во врска со него... Изгледа дека тој има големо влијание врз нејзе али да го оставиме тоа на страна.. нели и е тешко така кога неможе да и каже на другарка што ја мачи или сл. :x
     
  6. matus

    matus Активен член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2012
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
  7. sm1zla

    sm1zla Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2011
    Пораки:
    730
    Допаѓања:
    307
    Пол:
    Женски
    Не да ме нервира ова... |( Значи другарките скоро секогаш ме напнуваат со прашањето “Шмоило кога ке си фанеш дечко??“ |( :^)
     
  8. Jule.Sk

    Jule.Sk Популарен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    1.314
    Допаѓања:
    736
    Пол:
    Женски
    Абе мене чуството ми е глупо пошо они имаат шо да праат ја ко теле глеам :D беше тоа до пред некое извесно време ама сеа се и они сингл...инаку нема тука нешо шо ми смета едноставно си барам некој што ќе ми одговара
     
  9. Special.Someone

    Special.Someone Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 август 2011
    Пораки:
    943
    Допаѓања:
    635
    ми се има случено тие у врска јас сингл но не припаѓам и не се патам од тој комплекс кога е така
    имаат дечко океј ! не викам ништо
    но најмногу ме болеше што најверната другарка ме замени за дечко и со кој не се ни бацуваат кога ќе се видат ни се муваат ни ништо ко другари се дури ни она не го нарекува дечко.
     
  10. PinkGir123

    PinkGir123 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    1.125
    Допаѓања:
    759
    Многу пати сум се нашла во таква ситуација порано.Многу ми беше незгдно кога ќе почнеа да се бакнуваат пред мене и јас сега што да правам нз каде да гледам :D (комедија бев) . Инаку нема ништо лошо тие да имаат а ти да немаш ако другарките ти се добро организирани и културни.Пример за ова е кога ќе ти затреба нешто тука да биде за тебе и не целосно да се посвети на дечкото 24 часа со него , и + кога ке испаднете заедно 3 да не почнат патетиките за тоа колку се сакаат и слично. :D
     
  11. MalataNena

    MalataNena Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 април 2011
    Пораки:
    219
    Допаѓања:
    181
    Не е многу пријатно,во секој случај но доколку тие се среќни нема никаква причина вие да не бидете среќни за нив :)
     
  12. Rockstar007

    Rockstar007 Активен член

    Се зачлени на:
    6 септември 2012
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    5
    Ми се има случено и тоа не едншка..за нова година сите со де4ковци јас сама ама при тоа и горда...оти ги гледам завалиите ..девојчињата дозволуват на 15 години да ги фаќат секаде..а шо ке станат на 18 години? сите другарки после школо остануват малце кој со муа4,кој со де4ко..јас идам и чекам автобус..после у автобусо расправат како било..јас само се смешкам..др нема.. ама нема тука шо да праам..ама не ми смета ногу..сега на кој како му се погоде :) :) :) :) :) :) :)
     
  13. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Коментирав еднаш за ова во Среќна со статус сингл.
     
    На ku4ence, Sara123, glosipgirl и 8 други им се допаѓа ова.
  14. doll.a

    doll.a Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    1.279
    Допаѓања:
    3.113
    Пол:
    Женски
    Ми се има случено и не сум се жалела што знам ете таков е пеиродот. Добро на моменти ми дошло глупо ама не сум била очајна. Имам другарка 1 година е сама ама цело време се жали како сите ние другарки имаме дечко а она нема ама најтрагично е што и се пуштат онака момци ама ги одбива и тоа убави. Јас стварно не ја сфаќам еднаш дури и кажав што се жалиш кога тебе ти се пуштат ама пак сакаш да си сама сепак не е до другите проблемот до неа е .
     
  15. sweat2

    sweat2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 април 2012
    Пораки:
    236
    Допаѓања:
    80
    Пол:
    Женски
    А да не е крај на свет ако си ти слободна,а другарките во врска земи уживај не е толку битно па дечко да имаш :)
     
  16. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    За сите сингл девојки и момци

    Колку пати сте се запрашале зошто не можете да си најдете момче/девојка? Дали привлекувате само слатки момци/девојки кои немаат намера да останат во врска? Што не е во ред со денешните луѓе? Денеска има сè повеќе луѓе кои не сакаат врски.


    Ако и вие го имате истиот проблем, понекогаш размислете. Можеби не станува збор за лош избор, туку можеби проблемот се крие во вас. Законот за причини и последици вели дека секоја последица е предизвикана од специфична причина. За почеток, анализирајте ги сопствените резултати во минатото. На пример, тоа што привлекувате само несериозни момци/девојки е последица, а вие треба да ја најдете причината за тоа.

    Не сте доволно посветени во пронаоѓањето на постојан партнер, а за тоа не сте свесни
    Со други зборови, можеби е посилна вашата потсвесна желба да останете сами. Запрашајте се што добивате од нерешениот статус и дали сте подготвени да се откажете од него за да започнете сериозна врска.

    Потребно е брзо решение за вашиот љубовен живот

    Партнерите „за една вечер“ нема да ги исполнат вашите желби. Тие секогаш ќе го зборуваат тоа што вие сакате да го слушате, но тоа е исклучиво поради воспоставување на таа „инстант“ врска. Ако престанете да се поставувате очајнички, ќе престанете да привлекувате момци/девојки кои ќе сакаат да го искористат тој момент.

    Се плашите од интимност

    Сексуалната интимност е лесна, но емоционалното зближување е тоа што вас ве плаши. Затворете ги раните од минатото и заборавете на оние кои ве повредиле. Морате да прифатите одговорност ако навистина сакате да се промените. Не губете време обвинувајќи ги другите и соочете се со своите проблеми и емоции. Кога ќе успеете да ги отстраните препреките во сопствениот ум, ќе ја пронајдете љубовта која искрено ја заслужувате.
     
    На glosipgirl му/ѝ се допаѓа ова.
  17. esperansa777

    esperansa777 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јули 2012
    Пораки:
    923
    Допаѓања:
    1.858
    Пол:
    Женски
    многу пати ми се има случено тоа,уствари најчесто јас сум таа која е сингл во друштвото додека другите менуваат дечковци,секогаш сум ги ставала другарките на прво место,секогаш на сите сум им била рамо за плачење и сум трчала да ги утешам кога ке им раскинат,а секогаш тие биле љубоморни кога јас сум имала дечко а тие сингл,последниот пат претерав се си упропастив заради другарка и тоа самата си бев виновна,можеби ке звучам себично но следниот пат кога ке си фатам дечко ке му се посветнам нему и ке се потрудам да успее врската,а за другарките нема да се грижам како претходно,ке правам како што ми правеа :devil:
     
  18. owl-ribbon

    owl-ribbon Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2012
    Пораки:
    545
    Допаѓања:
    678
    Што има врска , некогаш е подобро да си сингл ! :D
     
  19. glosipgirl

    glosipgirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 август 2010
    Пораки:
    340
    Допаѓања:
    426
    Се случува, моментално се случува. Не дека ми смета тоа, но ете некогаш се чувствувам непријатно. Особено се почувствував мизерно на Нова Година. Сите што бевме на масата во парови, освен јас, се разбира. Сите ги поканија на танц, а јас си седев сама. Тоа беше најмизерното чувство, толку беспомошно, како да ти се пресекле нозете. И на крај станав и јас поканив едно машко, поточно другар, на танц! Ех бе машки, загулени едни.. Потоа за Денот на вљубените, сите купуваат поклони, растрчани на сите страни, јас одам сама по улица и гледам, се радувам како дете пред продавница за играчки, на секое мече по излозите. И на крајот мечтаев за некој иден дечко, г-дин Совршен. Баш се радувам за другарките кои што се во среќни врски, и секогаш си раскажуваме се или барем јас мислам така, знам дека не споделуваат се со мене како некогаш, но тоа е нормално. А и плус знам дека сега нема вистински другарства. Некои ги чуваат дечковците некој да не им ги украде. Господ да чува и да брани! :?:
     
  20. blond.bunny

    blond.bunny Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    255
    Допаѓања:
    122
    keep calm - God is writting your Love Story
     
    На Dragonfly88, eliesaab и Lux им се допаѓа ова.