1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Јахја Кемал или НОВА?

Дискусија во 'Канта' започната од teddybear8935, 15 април 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. teddybear8935

  teddybear8935 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 септември 2010
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  6
  Кое школо според вас е подобро?
   
 2. Shery

  Shery Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.978
  Допаѓања:
  4.825
  Пол:
  Женски
  Не сум учела таму за да ти дадам конкретни информации. Најдобро е ти да си се распрашаш што те интересира. За Јахја Кемал знам дека е турско школо, па сега ти види
  Не знам што си по националност али би ти ја препорачала НОВА
   
 3. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.698
  Допаѓања:
  65.016
  Пол:
  Женски
  Има посебни теми за двете школи, можеш таму да побараш информации.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.