1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ја сакам мојата мајка

Дискусија во 'Дете' започната од Tedi16, 17 декември 2011.

  1. behappy

    behappy Активен член

    Се зачлени на:
    30 декември 2011
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    2

    линкот не ми го отвара... но има ли на стаа страница состави , раскази нешто така??
     
  2. Bubbi

    Bubbi Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2010
    Пораки:
    359
    Допаѓања:
    563
    кога бев малечка мајка ми беше неподвижна и мораа да ја оперираат и да оди на терапии. Пред операцијата имаше големи болки и се сеќавам дека имаше на целиот грб наредено свеќички и превртени со мали чашкички ракивни. Не знам тоа е ваљда некој стар лек или нешто што намаува болка. Мене ми беше многу жал и плачев во другата соба. После тоа го облеков најубавото фустанче и пуштив музика детски песнички и пеев и играв додека она лежеше на постелата. Ме прашаа зошто го правам тоа и јас повторно се расплакав и реков дека играм и пеам за мама да не мисли на болката и на оперцијата што иде туку да ме гледа мене и да знае дека многу ја сакам и сакам да е весела и стане да игра и пее со мене.
    Бев многу малечка. Едвај дури и помала од забавиште. Ова никогаш нема да го заборавам. Плачам додека го пишувам овде. Многу ја сакам мојата мајка. Повеќе од било што друго.
     
    На Avokado, jasna83, rose60 и 5 други им се допаѓа ова.
  3. Alesii

    Alesii Популарен член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2012
    Пораки:
    1.125
    Допаѓања:
    841
    Се расплакав од текстов ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;(
    Колку сме само ние луѓето/децата НЕБЛАГОДАРНИ :(
     
  4. macigv

    macigv Активен член

    Се зачлени на:
    1 март 2012
    Пораки:
    82
    Допаѓања:
    12
    MAMO те скам најмногу !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
     
  5. rakce69

    rakce69 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 септември 2011
    Пораки:
    419
    Допаѓања:
    231
    Ја обожавам мојата мамичка! Посакувам еден ден да бидам иста таква мајка каква што ми е таа, храбра, издржлива, праведна, чесна, добра, фина, мила, смирена, насмеана... Те сакам најмногу маме!!!
     
    На jasna83 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. makgirl

    makgirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 август 2015
    Пораки:
    542
    Допаѓања:
    2.104
    Пол:
    Женски
    Ednaa e majkaa treba da se pocituva i saka bez ogled na toa kakva ee
     
    На jasna83, rose60 и angelche16 им се допаѓа ова.
  7. angelche16

    angelche16 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    2.370
    Допаѓања:
    9.306
    Пол:
    Женски
    Те сакам мамичке мила моја најмногу. Многу ме потреси приказнава :*:* :(:(:( Како можел така да и направи на мајка му, како не му било срам ццц :( за жал постојат и немилосрдни суштества на планетава земја
     
  8. butterfly*

    butterfly* Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2015
    Пораки:
    1.562
    Допаѓања:
    1.906
    Пол:
    Женски
    Da ja kazam mojata prikazna koja ko ke se setam me boli i ke me boli cel zivot.Imav 5god i morav na operacija na krajnici vo Veles,operacijata morav za kratko vreme da ja napravam bidejki mozav da ogluvam,a i nemozev da disam bidejki nosot nonstop mi bese zatnat.Otidovme vo Veles so majkami i tatkomi,majkami rece da ja ostavele kniskata i ke se vratat,no ne se vratija tamu me ostavija,ispadnav na terasa i gi vidov kako si odat placev na cel glas i vikav no ne me slusnaa,potoa dojde edna sestra i odvaj me smiri.Sekoja bozja den i vecer sum placela po majkami koja poradi tetka mi i babami ne bese pokraj mene,a tatkomi nonstop na rab ne znael nis,a majkami e takva nis ne kazuva.Edna nedela od placenje ne mozele da me operisaat bidejki sum krevela temperatura i nonstop primav inekcii.Potoa vo mojata soba ja stavija edna zena koja mi bese imenjacka se zblizi so mene i bese mn dobra,duri koga primav inekcii taa me drzese.Mn me boli momentot koga se javila majkami da prasa kako sum sestrite i kazale i pobarala da me slusne,koga ja slusnav taa od taa strana place jas od ovaa,odvaj mi ja zedoja slusalkata.Otkako se slusnavme eden den ne placev nemav temperatura i vednas me operiraa,po nekolku dena me pustija i dojdoja moite da me zemat,koga gi vidov posebno majkami koga ja pregrnav msm deka se prerodiv,tolku bev srekna sto nemozam da opisam.Posle tolku dolgo vreme mi kazuva deka koga me slusnala na tell kako placam srceto i se rasparcilo.Mi rece i mi dade sovet:Jas deteto na operacija si go prativ a nemozev da bidam so nego koga najveke trebase da ima podrska od mene,za toa se zasluzni tatkati i babati koi ne mi davaa da dojdam zasto sum imala i dr dete,no ne sakaa da me pustat i so brati da dojdam,a tatkoti ne mu kazav nis za i toj da ne se ner a i golema ke ja napravese,mi rece da i prostam msm deka me skrsi,me rasparci,i kazav nema sto da ti prostam ne si ti kriva i bilo pa pominalo.A sovetot i bese:Ne slusaj nikoj,bidi hrabra i imaj svoe jas ne dozvoluvaj da go dozivees toa sto go doziveav jas.Tolku mn jas sakam sto toa i da sakas da go opises nemozes,mi nedostiga nejzinata ljubov posebno sega oga se omaziv.JA SAKAM I SEKOGAS KE BIDE VO MOETO SRCE EDNA E MAJKA
    Moram da ja spomnam i edna sestra koja me sakase kako da sum i kerka koga me pustija duri i uspomen mi dade a na nego eden ubav tekst sto go cuvam celi 18god,gospot zdravje da i dade i pozz do nea
     
    На Avokado, rose60, anaja1 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  9. elenkata20

    elenkata20 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2016
    Пораки:
    196
    Допаѓања:
    241
    Пол:
    Женски
    Мајка Именка, која нема ЗАМЕНКА .. Највише на светт !! <3 <3 <3 <3 <3
     
    На jasna83, anaja1 и ssweety им се допаѓа ова.
  10. LaDyDoLl

    LaDyDoLl Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    4.217
    Допаѓања:
    30.201
    Пол:
    Женски
    Отκаκо станав мајκа,сфатив κолκу ја саκам и κолκава е нејзината пожρтвуваност за своето дете.
    Мајκа.... една и единствена... Незаменлива!
     
    На jasna83, rose60, Kimberly11 и 4 други им се допаѓа ова.
  11. Rabbit

    Rabbit Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 септември 2012
    Пораки:
    2.252
    Допаѓања:
    45.661
    Пол:
    Женски
    Те сакам мамо :l:
    [​IMG]
     
    На jasna83, rose60, Nane2356 и 6 други им се допаѓа ова.
  12. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.920
    Допаѓања:
    32.538
    Пол:
    Женски
    Јас ќе пишувам во минато време. Ја сакав мајка ми. Беше прекрасна жена. Не дозволуваше никој да ја гази. И секогаш не советуваше мене и сестра ми кога бевме мали. Замина на другиот свет кога имав 12 години, а сестра ми неполни 9 години. Многу ми недостига. :(
     
    На jasna83, rose60 и anaja1 им се допаѓа ова.
  13. tincemajmunce

    tincemajmunce Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 февруари 2014
    Пораки:
    2.318
    Допаѓања:
    28.177
    Пол:
    Женски
    Мирна,тивка,повлечена,незнае да викне,не се кара.Избегнува кавги и расправии.Ама боже еден магарешки инает е тоа е нешто опасно.Ќе те убеди дека белото е црно и обратно.Ја сакам безусловно,ми значи,таа е мојата поткрепа,моето....незз ни јас што ама ми значи премногу,треба да оди на оперција а мене коски ми се тресат што и како ќе биде.Го молам господ само да ја чува,да биде се во ред и да биде уште долго мојата поткрепа.Мојата Мамичка.
     
    На jasna83 и anaja1 им се допаѓа ова.
  14. Outlook

    Outlook Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2015
    Пораки:
    2.991
    Допаѓања:
    4.800
    Пол:
    Женски
    :d::d::d:за мајките, на здравје, да ни се здрави и живи иако живците ни ги јадат некогаш
     
    На jasna83 и anaja1 им се допаѓа ова.
  15. Zeynep

    Zeynep Популарен член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2015
    Пораки:
    784
    Допаѓања:
    1.100
    Пол:
    Женски
    Единствена личност што секогаш ќе не штити и сака.И покрај сите викања и кавги,пак не можеш да и се љутиш.Личност што може да умре за нас,една е МАЈКА :l:
     
    На jasna83, rose60, anaja1 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  16. Doris123

    Doris123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2016
    Пораки:
    211
    Допаѓања:
    543
    Пол:
    Женски
    Најсилна жена што ја познавам !
    Секогаш ми помага во се,ме советува,ме охрабрува..
    Никогаш не е уморна за да ми помогне,не само мене туку на секој кој му е потребна помош
    Ти благодарам мамо за се ! Те сакам :l:
     
    На jasna83 и anaja1 им се допаѓа ова.
  17. QueenP

    QueenP Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2016
    Пораки:
    706
    Допаѓања:
    5.229
    Пол:
    Женски
    Ја сакам мојата мајка најмногу на светот,секогаш кога ке ја погледнам мојата мајка си мислам дај боже да бидам иста мајка за моите деца.
     
    На jasna83, Kimberly11, joy1 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  18. Kimberly11

    Kimberly11 Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    6.670
    Допаѓања:
    25.216
    Пол:
    Женски
    Не можам само да ви опишам колку многу ја сакам и ми е битна во животов :l:
    Мојата најголема поддршка,мојата мајка:inlove: Многу често заедно си лежиме и си се гушкаме :inlove: можам со неа слободно да разговарам на било која тема и знам дека е спремна да направи се за мене :hug:
    МАМО ТЕ САКАМ! :l:
     
    На jasna83, joy1 и anaja1 им се допаѓа ова.
  19. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.121
    Допаѓања:
    76.431
    Пол:
    Женски
    Си седиме со мајка ми, ми ги раскажува нејзините породилни приказни. Иако во животот од неа не сум добивала многу разбирање, сега сосема ја сфаќам. Тоа не значеше дека таа мене не ме сака. Мајката не може да не ги сака своите деца. Таквото поведение беше резултат на нешто друго...
    Сакајте ги своите мајки такви какви што се. Пробувајте и вие да ги разберете нив. Некогаш се напорни но се што прават го прават за вас. За да ве заштитат. За да ве издигнат. За да бидете успешни.
    Во животот се можеш да имаш, ама местото на мајката никој не може да го замени. Не ја растажувајте. Нека почувствува и таа љубов од ваша страна. Нека биде среќна. Искористете го максимално времето со неа, кога ќе ја нема еден ден, ќе сфатите колку голема загуба е тоа.
    Те сакам мамо. :l:
     
    На jasna83, the drummer, Mr. Right и 3 други им се допаѓа ова.
  20. MissDior

    MissDior Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2011
    Пораки:
    1.182
    Допаѓања:
    10.085
    Ја сакам мојата мајка зошто се смее и кога и се плаче.
    Ја сакам мојата мајка зошто премолчува кога треба.
    Ја сакам мојата мајка зошто знае пред да кажам.
    ....зошто ми дава пред да побарам
    .... зошто ме теши без да знам
    .... зошто сака да научам пред да погрешам
    ... Ја сакам зашто е единствена моја
     
    На jasna83, rose60 и irena.1 им се допаѓа ова.