1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ја сакам мојата мајка

Дискусија во 'Дете' започната од Tedi16, 17 декември 2011.

  1. Rabbit

    Rabbit Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 септември 2012
    Пораки:
    2.252
    Допаѓања:
    45.675
    Пол:
    Женски
    ;(
    FB_IMG_1474882104599.jpg
     
    На Belgin1, TutiFuti, ЕденЧлен и 8 други им се допаѓа ова.
  2. Jenny22

    Jenny22 Активен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2016
    Пораки:
    64
    Допаѓања:
    75
    Пол:
    Женски
    Mojjata majka e moeto se mojot zivot moja dusa se bukvalno se koga ke ja gusnam se custvuvam kako vo oblaci da sum.
    Te sakam mamicke moja:l::inlove:
     
    На Crna Dama, jasna83, Rabbit и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  3. leona83

    leona83 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2014
    Пораки:
    2.548
    Допаѓања:
    1.980
    Пол:
    Женски

    Лелеее прв пат кога го прочитав ова бев трудна, хормони....и се убив од плачење. Една е мајка....и ја сакам безусловно.
     
  4. jasbi

    jasbi Популарен член

    Се зачлени на:
    16 септември 2016
    Пораки:
    917
    Допаѓања:
    7.571
    Пол:
    Женски
    се би дала за уште моменти со мајка ми ;(имам толку многу работи што би сакала да и ги кажам но веке мн одамна неможам бидејки ја изгубив прерано(на 16 год);(
    мн ми недостасува и не престанува болката за неа,чувајте и обожавајте ги вашите мајки какви и да се :*
     
    На SummerGirl, Sanya20, Jenny22 и 2 други им се допаѓа ова.
  5. Meliha.

    Meliha. Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јуни 2016
    Пораки:
    118
    Допаѓања:
    119
    Пол:
    Женски
    Ја сакам и јас мојата мајка,единствено за неа би го дала животот што го имам.
    Ама јас и она сме многу различни.Таа секогаш била поблиска со мојата постара сестра,за се зборуваат за разлика од мене,ништо не знае за мене,од други слуша или евентуално ако ми разбркува во собата нешто да најди па таа сама да дознае.Јас сум позатворена личност.За обични теми разговараме ама за дечковци никогаш.Кога ќе искачам надвор после 1 саат ми звони.Кај сум била,кога ќе сум се вратила а ја 21 година имам.Ја свакам дека се грижи,али јас сум голема таа уште мала ме мисли...Работата е што таа е многу поврзана со мене,сака се да бидам до неа.Јас и кажав кога ќе се мажам што ќе правиш..А сестра ми е во истиот град мажена и поблиско е до нас,затоа за мене повеќе се плаши,јас знам дека ме мисли ама јас се гушам,не сум таква да изјавувам љубов.Никогаш не сум ја гушнала,многу ретко,таа е најсреќна кога ме гушка или ме бакнува,јас во тоа момент сакам силно да ја гушнам али нешто во мене не ми дава.Не знам зашто.Не и докажувам али много ја сакам,само треба да свати дека јас си имам мој живот веќе,повозрасна сум и дека не сум како мојата сестра нонстоп да се слуша со неа,да си пишуват на вибер и други разни ствари.Сто пати сум и кажала дека неможам такво заштитничко понашање да поднесам а таа пак се тера па и се лути одгоре.Стварно не можам да издржам,е кај одиш,е кој ти се јавува,е кој ти пишува,зашто тоа купуваш зашто ова....Ми здосади.Како да и објаснам дека јас ПОРАСНАВ,не сакам така да се понаши со мене,сто пати и кажав не сваќа..Ако продолжи така,мислам дека ќе се селам од дома.
    Не знам дали е темата за тука али мислам дека е соодветна за ова.
     
  6. ЕденЧлен

    ЕденЧлен Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 октомври 2016
    Пораки:
    4.556
    Допаѓања:
    78.313
    Пол:
    Машки
    Именка која нема заменка,се би дал да можам да ја вратам мојата мајка,ама буквално све.Но за жал реалноста е друга,затоа сакајте ги својте мајки,посветувај им внимание максимално,ширете си само љубов љубов и ништо друго.
     
    На SummerGirl, jasbi, Dadusicka и 4 други им се допаѓа ова.
  7. Sanya20

    Sanya20 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 март 2016
    Пораки:
    236
    Допаѓања:
    239
    Пол:
    Женски
    Затвори ги очите и замисли дека мајка ти ја нема веќе,само празнина имаш.Нема кој да ти се јавува,нема кој да се грижи за тебе..Тешко ти станува..Отвори ги очите,Мајка ти е до тебе.Реалноста е друга.Замисли како им е на тие деца што се без мајка,што би дале се за една прегратка,што копнеат по неа..Ти си многу затворен тип,не дека не ја сакаш,ја сакаш и многу,мојот брат има ист став како тебе гледам,ама треба и малце љубов да се покажи.Премногу се грижи за тебе,ние колку и да сме големи,и деца кога ќе имаме пак тој став кон нас ќе го имат.И не заборавај,Џенетот е кај нашите мајќи.:l:
     
  8. capricorn1501

    capricorn1501 Активен член

    Се зачлени на:
    30 септември 2017
    Пораки:
    133
    Допаѓања:
    158
    Пол:
    Женски
    Моите родители се разведени, и ја имам само мајка ми, но вреди како за двајца.Секогаш можам да и се искажам, никогаш не ме оставила, блиски сме и тоа ми е океј.
    Знае да биде строга некогаш, но за мое добро.
    Секогаш кога ми е тешко знае да ми даде совет, да ме ислуша. Ја сакам највеќе!