1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Јелена Карлеуша (Jelena Karleuša)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од doll, 14 ноември 2010.

 1. doll

  doll Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  115
  се обложувам дека пред типкава никој не може да е рамнодушен ! или ја сакаат или ја мразат ! можеби нема глас ко марија шерифовиќ или ко јелена розга ама има стил на кој сите би и позавиделе.јас со нетрпение го очекувам концертот на 20-ти ноември, и единствено стравувам тоа што немам сеуште набавено карти, па да не се сите распродадени ? :worried: како и да е , очекувам добра забава на 20-ти со јк. а вие? ќе одите ли и колку не има на форумов што ја обожаваме? :)
   
 2. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.286
  јелена карлеуша

  Распродадени? Хахаха
  Се кладам дека до последна секунда ќе има карти.
  Карлеуша ќе направи шоу на концертов. А сепак Карлеуша нема ни 1 асална песна, ниедна. Додуше освен Слатка мала и грдана песна Инсомнија јас друга не и знам. Кога пее таа јас тампони во уши би ставила.
  Ама дека е шоумен, нема тука двоумење.
  Девојката не ја интересира ништо, си живее свој живот, има свој стил, кој си го фура без око да и трепне. Има толку за неа трачеви, а гајле и е.
  Иако јас мислам по тоа што го имам видено на Големиот брат, Карлеуша е една девојка зад сцената, а друга кога е на сцена и пред публика.
  Нека си продолжи да си биде ексцентричната Карлеуша, очигледно си има фанови, јас само чат пат може да ја видам како се облекла на некои настапи и сл, ама последен концерт да е на светов јас нема да отидам.
   
  На Dashing:), Mini-Mouse, sesilija и 2 други им се допаѓа ова.
 3. Danilela

  Danilela Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2010
  Пораки:
  2.256
  Допаѓања:
  1.807
  јелена карлеуша

  Ниту ја сакам ниту ја мразам.Ја слушам понекогаш по дома,ама нема да одам на концерт.За неа ни 20 ден. не давам :D Мене ми е многу глупа и воопшто не ми се допаѓа нејзиниот стил.Целата е силиконска-ни тоа не ми се допаѓа.Единствено нејзино што ми се допаѓа е мажот и. :D Има некои добри текстови,ама што кога сите песни и се украдени.А и врска нема од пеење...Ама да е позната,позната е,и стварно често пишуваат за неа...
   
 4. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.697
  Значи да ни донесат едно обично дрвце од државиве во бивша Југославија ние можеме од него да правиме идол.
  Женава нема ниту г од глас. Ама тоа е, виделе цицки и задник и оп - баш је лепо бити ја. Мада не знам што толку убаво гледаат во неа - комотно Лего коцки можеме да си направиме. И фалат уште многу скалила за да се карактеризира како пејачка, а за ѕвезда да не зборуваме.
  Песните и се катастрофални. Никаков концепт, замисла, емоции, наравоучение...
   
  На StarryEyed и rossonerka им се допаѓа ова.
 5. mina

  mina Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  1.260
  Допаѓања:
  637
  Воопшто не сум фан на Јелена Крлеуша! Нити ми е убава нити пак пее нешто посебно! Се разбира не одам на концертот!
   
 6. doll

  doll Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  115
  е толку негативни зборови не очекував ! :x
  има добри песни, само треба добро да се заслушаат
  вие сте создале грда слика за неа и нормално-уште пред да слушнете некоја песна не чини !
  сепак, секој со свој вкус нели? штом не одите останува да пишам после 20-ти како било. а очекувам невиден спектакл :rock:
   
 7. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.697
  Значи пари да ми даваат да одам нема да отидам.
  Сум слушнала 2 - 3 нејзини песни и искрено не гледам ништо убаво во нејзиниот начин на изразување и интерпретирање.

  Да видиш какви концерти има, ретки се тие што остануваат рамнодушни. Изливи на емоции, солзи, врискања. Публиката дише како едно во такви моменти.
  А ова се сведува само на џингрлака џикица. Гајле ми е што нејзиниот сегашен се сплеткал со нејзината другарка, а она го варала со нејзиниот поранешен. ;)
   
  На girl1985 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  394
  Дол па убаво да си поминеш на концерт,па ќе ни ги кажеш впечатоците.Инаку за Карлеуша имам неутрален став.Не ја слушам,знам неколку нејзини песни од тоа што другите ја слушаат.Можам само да кажам дека на тие песни што ги знам,на сите е украдена музиката,се е плагијат.За да направи шоу можеби ја бива,но изгледа премногу ја форсираат.За физичкиот изглед што да кажам ептен ми е вештачка,како некоја кукла од излог.Нема ништо кај неа што би било во мој стил ниту музика,ниту изглед, со ништо не ме е импресионирала. А за тоа колку е интелектуална неможам да кажам ништо никогаш не сум ја гледала во некоја емисија,не сум читала неко нејзино интервју незнам ништо за неа, а ниту пак се трудам да дознаам.
   
 9. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.669
  Допаѓања:
  64.954
  Пол:
  Женски
  Си фура некој филм и баш ја заболе што мислаѕ за неа. Едино тоа ми се свиѓа. Другото што да се каже. Не мислам да одам на концертот да слушам некој како рика. И така има доста рикање, без неа |(
   
 10. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  497
  Знам само две песни од неа: таа Слатка мала мислам дека се викаше (и тоа ја знам зашто ја пееја во Големиот Брат, правеа некој спот) и Инсомниа што ја отекоа сите (и што е плагијат невиден, вистинската верзија ми е поубава). Не ми се допаѓа како пејачка, не ни ја следам. Од она што сум ја слушнала знам дека нема гласовни способности, сака да направи шоу, ама не е оригинална. На концерт дефинитивно не одам.
   
 11. sweetyears

  sweetyears Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 септември 2010
  Пораки:
  243
  Допаѓања:
  45
  Не ја сакам ич.Некако ми е вештачка,но секако секој има свој вкус.Негов избор негов живот.И кажи ни како ке си поминеш ;)
   
 12. doll

  doll Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  115
  па добро сега и јас не ги знам сите нејзини песни на памет али за разлика од поранешните овие новите се баш супер.
   
 13. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.809
  Јас имам прашање, која е Јелена Карлеуша?! :?:
   
  На girl1985 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.358
  Еден куп на пластика.
  [​IMG]
   
  На butterfly.mimi му/ѝ се допаѓа ова.
 15. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.847
  Допаѓања:
  2.158
  Не ја слушам, немам ни добро ни лошо мислење за неа, ама ќе одам на концерт чисто од љубопитност. Сепак Карлеуша не е пејачка која често доаѓа во МК, ова всушност и е прв концерт. А со оглед на тоа што долги години е на сцената, вреднувана е како една од најголемите музички имиња во Србија. Концертот во Белград бил на многу високо ниво, па се очекува нешто слично и кај нас. Ќе видиме во сабота :lol: А од песните и ја знам ИНСОМНИА, и уште неколку од постарите... КАко „Жене воле дијаманти “ :lol:

  А тоа дали е целата од пластика или не, воопшто не ми пречи, :)
   
 16. pocetna

  pocetna Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 октомври 2010
  Пораки:
  104
  Допаѓања:
  138
  абе не дека ја несто којзнае колку ја сакам, не дека сум нејзин фан, ама знам една добра песна од неа :) добар текст во секој слуцај
  http://www.youtube.com/watch?v=9d9qJbz9vhk
   
 17. ciribiribela

  ciribiribela Популарен член

  Се зачлени на:
  12 август 2010
  Пораки:
  1.272
  Допаѓања:
  651
  Пол:
  Женски
  Нити ја слушам , ниту пак гледам. Се сложувам дека е пластична, посебно устата и е за никаде. Постов го пишувам само затоа што се сетив на една стара видео лента на братучед ми од 90 тите и многу убаво се гледа таму дека нема ни ц-од цицка, ни у- од уста. Така што , на кој му се допаѓа нека си купи карта и нека оди.
   
 18. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Тело гром - фаца лом!
  Нит ја слушам нит сакам. Едино таа Слатка мала ми се свиѓаше, интересна беше. А онаа Инсомнија, ми се повраќа од неа еве вака исто :puke:
   
 19. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.286
  [​IMG]


  ууууууууууууууф момцииииииииии
  размислувам да одам на концертов :rofl: :rofl: :rofl:
   
  На TennisBabe му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  4.189
  Допаѓања:
  5.531
  Пол:
  Женски
  Мене девојкава ми наликува на Лејди Гага.
  Не ми се допаѓа, ич. :n: