1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Јелена Карлеуша (Jelena Karleuša)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од doll, 14 ноември 2010.

  1. TeddyGrey

    TeddyGrey Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    8.057
    Допаѓања:
    72.323
    Пол:
    Женски
    немојте вакви длабоко содржајни текстови да коментирате... може да се извлече поука... може нема глас ама текстовите вредат... DAMN DAMN DAMN :tmi: :!:
     
  2. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    Дол извини вака, ама кои текстови ги сакаш- баш ме интересира?

    Ај те сфаќам да одиш да видиш како ќе е облечена (како што кажа претходно Росонерка на темава) или да одиш гледаш сеир, ама да ти се убави песните и да сакаш да ја слушаш :x
     
  3. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.689
    Допаѓања:
    150.088
    http://www.youtube.com/watch?v=O7B0kSL2bIc

    Сега ќе ја слушам Баш је добро бити ја!
    Ваљда ќе ми прости компјутеров! :D Ама вреди за сите пари,хумор!Ни Бени Хил на времето волку не ме смеел!
     
  4. Fearless

    Fearless Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 септември 2010
    Пораки:
    944
    Допаѓања:
    1.344
    Се изнасмеав слатко од мислењата на темава.
    Долл ти како подджувач на ЈК, да напишеш еден есеј за неа, или ода за Јелена, да ја запознаеме подобро па може ке ја засакаме.
    Не да се навредиш, ама те замислувам (не само тебе туку и сите обожавателки) со каков жар ја пееш песната Баш је добро бити јаа ааа :)
    или правиш ватрени dance moves на Ко ти то баје :D
    Ихааа
    поздрав, без лутки :)
     
  5. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: Стварно постои такво нешто?????????????? :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
     
  6. Fearless

    Fearless Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 септември 2010
    Пораки:
    944
    Допаѓања:
    1.344
    <object width="640" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/aXE-pVJcueg?fs=1&amp;hl=en_US"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/aXE-pVJcueg?fs=1&amp;hl=en_US" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="385"></embed></object>
    Специјално за ОФи :D
    На екскурзија имав задоволство да го слушнам ова :D
     
    На stilas7 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.689
    Допаѓања:
    150.088
  8. TeddyGrey

    TeddyGrey Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    8.057
    Допаѓања:
    72.323
    Пол:
    Женски
    aaaхххх фејворит
     
  9. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Гласот на Јелена Карлеуша ме потсеќа на глас на мачки во сезона на парење.

    НЕ! не не не... Среќа што поминав лимит, и доволно го сакам компјутеров за да го изложам на такво измачување.

    едит уште еден... Ова баје, се мисли на БАЕЊЕ?! Баење како оние бабине што бајат со сол и мрморат нешто? Леле Боже, сачувај и поможи.
     
  10. lolitaa

    lolitaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    463
    Допаѓања:
    81
    Џеј Ка.....па што да кажам за неа едноставно ми е безвезе од глава до пети,личи на транвестит,гласот и е никаков сака да биде холивудска звезда и само нешто имитира стилови на холивудските фаци како другарка и Сека Алексич,едноставно целата е копи-паст,новокомпонована, јас типови како неа и такви пејачи неможам да ги наречам естрадни уметници....тоа е мое мислење...а на концерт....такви концерти не харесвам,сакам нешто спектакуларно а нејзиното е веќе видено само имитација :lol:
     
  11. Queen.S

    Queen.S Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    607
    Допаѓања:
    381
    Вие сте сите у заблуда девојки!! ЈК не имитира никого...неа ја имитираат |( :lol:
    Таа знае и да пее и да игра у исто време...Може часови да и држи на Мадона :^)
     
  12. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    Девојки, не претерувајте, кажете си мислење и толку (ова важи за сите и за оние кои ја сакаат ЈК и оние кои не ја сакаат)
    Мислам дека претеравме веќе :)
     
  13. jasBia

    jasBia Популарен член

    Се зачлени на:
    8 декември 2009
    Пораки:
    199
    Допаѓања:
    321
    Прости ми, згрешив! Неможев да издржам да не кликнам на тоа пусто плеј, посилно беше од мене ;(
    До кога ќе ме прогонува песнава :sweat: :swear:
    :puke:
    Што ми требаше..
    Е, кога се прави муабет за вкусови, разграничете некои работи.. На пример, кога јадеш нешто убаво викаш дека е вкусно, ама ако е пелин горчливо неможе да " Е вкусно ама неубаво".. Значи не е вкусно! :fubar:
    Сега, тука е проблемот за кого-што е (таканаречено) вкусно..
    Ако во нормалната цивилизација се поставуваат некои вредности, онака фиктивно, од-до, неможе некоја изопачена, развратна и ужасно очајна појава да диктира вредност (на вкусност де) !! И плус на тоа додади АјКју=патлиџан, јасно ти е кој и зошто ја створил..
    У пи :swear:у матер, уште несака да ми излезе од глава тоа што го слушнав :doh:
     
  14. doll

    doll Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    328
    Допаѓања:
    115
    можеби и тоа ќе се деси ! али не да те убедувам тебе или некој друг -скраја да е, немате толкава вредност во мојот живот па убедувања некои сега да ви вршам и притисоци -лол ! :lol: уживајте бее, и не ме замислувај ти толку Fearless не знаеш како може човек да те свати..... :$
     
    На Fearless му/ѝ се допаѓа ова.
  15. artemis

    artemis Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2010
    Пораки:
    358
    Допаѓања:
    324
    Пол:
    Женски
    Слушнав на ТВ дека концертот се одложил заради техничи проблеми бла,бла,бла. Мислам дека лажат, концертот е одложен зашто не и се продадени картите. А и повеќето ќе одат на другарка и Цеца, лош тајминг избрала ЛК за концерт, повеќе парите ќе ги дадат за Цеца, барем знае да пее. Инаку, колку што знам таа нема направено концерт ни во Белград (матичниот град) затоа што жената нема капацитет. Затоа нека си продолжи само со спотови, таа не за да пее во живо, да не се лажеме. А за стилот, не знам што да кажам, сакам ексцентричност, ама она „направи ми сина, под светлима казина“, ц ц ц.
     
    На smile.for.life му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Kika30

    Kika30 Нов член

    Се зачлени на:
    28 октомври 2010
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    31
    За Јелена Карлеуша поаѓајќи од самиот факт што е во коалиција со Боки13 - тоа говори многу...Првенствено таа жена ја добива славата на Балканот преку правење на скандали, преку јавни навреди и препукувања со останатите нејзини колешки(Цеца, Дара Бубамара, Сека Алексич итн..) Па нејзиниот ПР изјавува место неа, па фрчат тужби од цел тим нејзини адвокати ако некој го спомне нејзиното име во негативен контекс(а како демек нејзе дозволено и е јавно да навредува, па дури се дрзна и да коментира за проблемите на Цеца со законот што ги имаше) Вистинските балкански ѕвезди како Цеца на пример не обрнуваат внимание на нејзините провокации, едноставно не ја сметаат за вредна за да и возвратат...Друго за неа што мислам е дека не бира начин да се експонира во медиумите(посебно со тие наместени папарацо снимки, демек неа на секој чекор ја следат, нема приватност за да ужива со маж и Душко Тошич-неизживеано фудбалерче на кое ЈК му го сврте паметот...) Тој некој концерт што и беше во Белградска Арена(музичко шоу...) - таму изрази сочуство за Ксенија Пајчин и покажаа на видео-бим нејзина слика :tmi: - и тоа го направи за да привлече внимание...Воопшто не е убава според мене(единствено ми се свиѓаат некои парчиња облека во кои ја имам случајно видено на ТВ...) Таа е искомплексирана жена што преку скандали, испади и сл. гради слава...Да е права ѕвезда нема во секое интервју да споменува дека има цел тим обезбедување...Тоа нека остави ние обичните смртници да го видиме самите...И летала со приватен авион - :D Како да не бе...На белградскиот аеродром е милион пати видена со мајка и Дивна како се спремаат за лет...И она не прави концерти туку шоу...И незнам кој ја нарече ДИВА ЈК :^) Добро она Мерлин Монро да не се замислува дека е...?
     
    На Angelche и Offspring им се допаѓа ова.
  17. joelle

    joelle Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2010
    Пораки:
    1.117
    Допаѓања:
    2.366
    јас пак си велам чекај да ја отворам темава да им кажам на девојките дека концертот е одложен а оно цела вечер се водела дискусија :D

    ЈК неможам да ја сварам нит ја глеам нит ја слушам е вака што ќе паднам на нешто за неа додека не отворив темата пред неколку дена не ни знаев дека ќе има концерт. инсомниа од велики брат ја дознав а најјако беше ова со сина и казина али си ги штедам ушите нема да ја побарам да ја слушам.

    дол извини ама незнам како може на некој овој фрик да му се допаѓа....
     
  18. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.345
    порано си мислев дека е многу безобразна и вулгарна,но откако ја гледав во неколку емисии бев пријатно изненадена.беше многу културна и многу убаво се изразуваше.особено ми е сменета откако стана мајка.што се однесува за пеење не ја бива многу,иако има чат-пат по некоја убава песна,ама за облекување и изглед е навистина прекрасна.не ми е ништо битна во животов па за да ја мразам или многу да ја сакам,ама како и да не не ми смета да ја гледам,а понекогаш и слушам.и како што можев до сега да оценам,она пее за да се занимава,а не дека и е тоа професија и додека ние тука ја збориме ваква или таква,она си ужива и патува ;)
     
    На Danilela и Mandarinna88 им се допаѓа ова.
  19. Kika30

    Kika30 Нов член

    Се зачлени на:
    28 октомври 2010
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    31
    Za Femina90

    Ако не и е пеењето професија, тогаш што е професијата на Јелена Карлеуша? Можеби правење скандали, тужби, закани, навреди, папарацо позирања(демек случајно)....???? ;) ;) ;)
     
  20. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.345
    ^па и не мора секој да има професија :)