1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Јелена Розга (Jelena Rozga)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од ocila, 3 октомври 2012.

 1. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.900
  Јелена Розга (23 август 1977 во Сплит) е хрватска пејачка. Пеелa во групата Магазин од 1996 до 2005 година, а во 2006 година ја започнува својата соло кариера. Во детството играла балет. По завршувањето на основно улилиште, се запишува во средна балетска школа и почнува да танцува во балетот на Хрватскиот Народен Театар. Балетната кариера ја напушила откако ѝ се укажала прилика да стане пејачка во популарната сплитска група Магазин. Музичката кариера ја започнува во 1996, кога на Дора ја изведе песната Аха (хрватски: Aha) и го освојува второто место. Во истата година Јелена станува пејачка на групата Магазин.
  http://www.youtube.com/watch?v=9JvNNLYeBIE
   
 2. ViktorijaMari

  ViktorijaMari Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2011
  Пораки:
  463
  Допаѓања:
  159
  На jelena.rozga му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.918
  Пол:
  Женски
  JELENA ROZGA(Јелена Розга)

  Сум била на нејзин концерт и преубаво поминав, пееше некои песни од Магазин а потоа и нешто од неа...
  Еве ова ми се допаѓа од неа :)
  http://www.youtube.com/watch?v=bqfqR6cQXZ0
   
 4. Vikica.cuci

  Vikica.cuci Популарен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2011
  Пораки:
  1.520
  Допаѓања:
  3.293
  Пол:
  Женски
  Јелена си ја слушам уште од времето кога пееше во Магазин. Сите песни тогаш беа хитој од Магазин. Редовно си ја слушам и откако започна соло кариера. Многу убави песни има, сите и се забавни за играње и слично. Една од поквалитетните пејачки од балканов заедно со Данијела Мартинович ми се омилени дефинитивно. Освен што има глас има и стас. Предобро изгледа, дама права дама. Сите ми се омилени песни, би ги издвоила овие:
  http://www.youtube.com/watch?v=YK5pVfN5tDo
  http://www.youtube.com/watch?v=2L7cyQF7kU8
  http://www.youtube.com/watch?v=6C0LgSQlI-E
  http://www.youtube.com/watch?v=9JvNNLYeBIE
  и уште многу други.
   
 5. MotherMonsterI

  MotherMonsterI Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2012
  Пораки:
  797
  Допаѓања:
  837
 6. renata77

  renata77 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 декември 2009
  Пораки:
  1.729
  Допаѓања:
  8.071
  Пол:
  Женски
  Кога ја видов темава веднаш помислив на песнава
  http://www.youtube.com/watch?v=8g31I6K3CT8
  и веднаш си ја пуштив.Има уште неколку од времето на Магазин кои ми се допаѓаат.Не и ја пратам многу соло кариерата,но го делам мислењето дека е еден од поквалитетните вокали на Балканов.
   
 7. krEM4Eto

  krEM4Eto Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  1.540
  Допаѓања:
  4.273
  Пол:
  Женски
  Новите песни и се преубави Размажена, Добитна комбинација, Бижутерија.. :inlove:
   
 8. Majuv4ence13

  Majuv4ence13 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2012
  Пораки:
  798
  Допаѓања:
  513
  Пол:
  Женски
  Јелена Розга

  Мојата омилена :inlove: :inlove:

  Јелена Розга (23 август 1977 во Сплит) е хрватска пејачка. Пеелa во групата Магазин од 1996 до 2005 година, а во 2006 година ја започнува својата соло кариера. Во детството играла балет. По завршувањето на основно улилиште, се запишува во средна балетска школа и почнува да танцува во балетот на Хрватскиот Народен Театар. Балетната кариера ја напушила откако ѝ се укажала прилика да стане пејачка во популарната сплитска група Магазин. Музичката кариера ја започнува во 1996, кога на Дора ја изведе песната Аха (хрватски: Aha) и го освојува второто место. Во истата година Јелена станува пејачка на групата Магазин.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 9. seasopraime

  seasopraime Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2013
  Пораки:
  347
  Допаѓања:
  98
  Пол:
  Женски
  Јелена Розга

  Супер пејачка и ја ја обожавам исто така :D
   
 10. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.890
  Пол:
  Женски
  Јелена Розга

  Јас незнам што ми стана во последно време само неа ја слушам душа колку ја сакам!Вчера на забавата и нејзина песна имаше :D :D
  http://www.youtube.com/watch?v=sQQGv0BTjN0
   
 11. In-love

  In-love Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2013
  Пораки:
  101
  Допаѓања:
  39
 12. kikav

  kikav Популарен член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  2.711
  Допаѓања:
  2.034
  Хахахха омиленава пејачка од бившиот смеа настрана многу е добра,згодна и со убав глас би го поздравила со песнава
  http://www.youtube.com/watch?v=ggc_yEsspUk
   
 13. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.890
  Пол:
  Женски
 14. Jenniffer

  Jenniffer Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2013
  Пораки:
  2.375
  Допаѓања:
  7.415
  Пол:
  Женски
  Јелена одамна си ја прогласив за една од најубавите хрвстски пејачки, ако не и најубава.
  Прекрасна ми е, има шарм, многу ми е убава во косата, се носи убаво, совршена жена.

  http://www.youtube.com/watch?v=PyOkngX1xfI
   
 15. cute-32

  cute-32 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2013
  Пораки:
  447
  Допаѓања:
  346
 16. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.890
  Пол:
  Женски
  Jenniffer и cute-32 ви ги поштовам овие мислења.
  Џени тотално се сложувам со тебе Јелена е прекрасна и со посебен стил.
  Куте и мене тие песни ми се омилени :P ;) :inlove:
   
 17. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Мене па Јелена Розга ми нема некои гласовни способности.
  Арно ама секогаш е скоцкана и има некој шмек, шарм.
  Од новиве песни не и‘ знам ниту една, ама ги сакам оние кога пееше во Магазин.
  https://www.youtube.com/watch?v=phTJrbJIcAw
  https://www.youtube.com/watch?v=XR18D91WJVY
  https://www.youtube.com/watch?v=PZb8sDKtAqs
  https://www.youtube.com/watch?v=1vqJNiHOu1U
   
 18. elka.timova

  elka.timova Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2013
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  31
  Пол:
  Женски
 19. Emilia.Attias

  Emilia.Attias Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2013
  Пораки:
  909
  Допаѓања:
  575
  Пол:
  Женски
 20. anu6kaa

  anu6kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  3 август 2010
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  429
  Пол:
  Женски