1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Јелена (2004)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Majuv4ence13, 12 мај 2013.

 1. Majuv4ence13

  Majuv4ence13 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2012
  Пораки:
  798
  Допаѓања:
  513
  Пол:
  Женски
  Јелена е првата српска теленовела снимена во 2004 година.Многу добра серија нема да зажалите ако ја гледате.

  Содржина
  Београд во 70-тите,Младата Јелена ќерка на богат политичар се вљубува во сиромашниот Вук и сакаат да избегааат на денот на нејзинот 18-ти роденден.Некој дознава за нивниот план и одлучува да им го спречи.На Јелена некој и става таблета за спиење во шампањот и ја заклучува во нејзината соба а во исто време го убива и нејзиниот татко Владимир.Вук го слуша пукањето и оди да види што се случува и се обидува да му помогне на Владмир,мегутоа луѓето кои што доагаат да помогнат се убедени дека Вук го убил татко и на Јелена.Вук бега и ја напушта тогашната Југославија.

  После три децении сака да ја истера правдата и се враќа во Белград со неговата убава ќерка Хелен,тој има и син но со него е во лоши односи.

  Јелена се омажила за Ратко Милијаш и со него има две деца Саша и Лидија.Додека Саша работи како новинар Лидија не успева да се снајде во животот.Иако Ратко ја сака Јелена веќе подолго време има афера со Софија Јованович,газдарица на модна агенција.


  Саша и Хелен се запознаваат и се вљубуваат еден во друг.Но неможат да започнат заеднички живот бидејќи имаат многу пречки.

  Приказната добива нова димензија кога Саша оди во Фирмата Стигма да направи интервју со Вук Деспотович и таму ја среќава неговата мајка Јелена.Тогаш дознава дека неговата сакана е ќерка на човекот за кој се смета дека го убил неговиот дедо.Подоцна се приклучува криминална организација ПТИЦА ФЕНИКС и во нивните канџи паѓа керката на Јелена,Лидија.Јелена се разболува од тумор на мозокот но Ратко не и ја кажува дијагнозата.


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]


  http://www.youtube.com/watch?v=QOkHRnfG5Rc
   
 2. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  15.539
  Допаѓања:
  31.546
  Пол:
  Женски
  Ја имам гледано серијава. Интересна е. Ја даваа на МТМ. Убав пар беа Хелен и Саша.
   
  На Majuv4ence13 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  4.161
  Допаѓања:
  14.170
  Пол:
  Женски
  Ја гледав серијава. Едвај чекав да почне. :rofl:
  Не се сеќавам многу што-како беше, ама знам дека Саша ми беше хит. :wasntme:
  А баш пред едно недела дена ја слушав песнава. Преубава е. :rofl:
  А да, се сеќавам имаше некоја црна птица. :D
   
 4. Majuv4ence13

  Majuv4ence13 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2012
  Пораки:
  798
  Допаѓања:
  513
  Пол:
  Женски

  И јас како малечка ја гледав ја давааа на пинк..И конечно ја најдов на интернет да си ја гледам одпочеток оти не се сеќавам што се случуваше. :) Сега за жал не трујат со турските серии :)
   
  На Elennaa му/ѝ се допаѓа ова.
 5. deedee0

  deedee0 Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2011
  Пораки:
  359
  Допаѓања:
  364
  И јас ја гледав, добра беше
   
 6. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  2.553
  Пол:
  Женски
  Ја гледав и јас серијава интересна ми беше, дури и се сеќавам на најавната шпица и песна. Хелен и Саша ми беа симпатичен пар, али многу ми беше симпатичен и Саша :wasntme:
   
 7. Majuv4ence13

  Majuv4ence13 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2012
  Пораки:
  798
  Допаѓања:
  513
  Пол:
  Женски
 8. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  736
  Пол:
  Женски
  :inlove: серијаваа!!! :hug: се потсетив на старите добри времиња кога сите ќе му седневме пред телевизор за серијава :) песната до ден денес ме воодушевува.Браво за темава :)
   
  На Majuv4ence13 му/ѝ се допаѓа ова.