1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Јелена (2004)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Majuv4ence13, 12 мај 2013.

  1. Majuv4ence13

    Majuv4ence13 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2012
    Пораки:
    798
    Допаѓања:
    513
    Пол:
    Женски
    Јелена е првата српска теленовела снимена во 2004 година.Многу добра серија нема да зажалите ако ја гледате.

    Содржина
    Београд во 70-тите,Младата Јелена ќерка на богат политичар се вљубува во сиромашниот Вук и сакаат да избегааат на денот на нејзинот 18-ти роденден.Некој дознава за нивниот план и одлучува да им го спречи.На Јелена некој и става таблета за спиење во шампањот и ја заклучува во нејзината соба а во исто време го убива и нејзиниот татко Владимир.Вук го слуша пукањето и оди да види што се случува и се обидува да му помогне на Владмир,мегутоа луѓето кои што доагаат да помогнат се убедени дека Вук го убил татко и на Јелена.Вук бега и ја напушта тогашната Југославија.

    После три децении сака да ја истера правдата и се враќа во Белград со неговата убава ќерка Хелен,тој има и син но со него е во лоши односи.

    Јелена се омажила за Ратко Милијаш и со него има две деца Саша и Лидија.Додека Саша работи како новинар Лидија не успева да се снајде во животот.Иако Ратко ја сака Јелена веќе подолго време има афера со Софија Јованович,газдарица на модна агенција.


    Саша и Хелен се запознаваат и се вљубуваат еден во друг.Но неможат да започнат заеднички живот бидејќи имаат многу пречки.

    Приказната добива нова димензија кога Саша оди во Фирмата Стигма да направи интервју со Вук Деспотович и таму ја среќава неговата мајка Јелена.Тогаш дознава дека неговата сакана е ќерка на човекот за кој се смета дека го убил неговиот дедо.Подоцна се приклучува криминална организација ПТИЦА ФЕНИКС и во нивните канџи паѓа керката на Јелена,Лидија.Јелена се разболува од тумор на мозокот но Ратко не и ја кажува дијагнозата.


    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]


    http://www.youtube.com/watch?v=QOkHRnfG5Rc
     
  2. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.560
    Пол:
    Женски
    Ја имам гледано серијава. Интересна е. Ја даваа на МТМ. Убав пар беа Хелен и Саша.
     
    На Majuv4ence13 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    Ја гледав серијава. Едвај чекав да почне. :rofl:
    Не се сеќавам многу што-како беше, ама знам дека Саша ми беше хит. :wasntme:
    А баш пред едно недела дена ја слушав песнава. Преубава е. :rofl:
    А да, се сеќавам имаше некоја црна птица. :D
     
  4. Majuv4ence13

    Majuv4ence13 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2012
    Пораки:
    798
    Допаѓања:
    513
    Пол:
    Женски

    И јас како малечка ја гледав ја давааа на пинк..И конечно ја најдов на интернет да си ја гледам одпочеток оти не се сеќавам што се случуваше. :) Сега за жал не трујат со турските серии :)
     
    На Elennaa му/ѝ се допаѓа ова.
  5. deedee0

    deedee0 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2011
    Пораки:
    359
    Допаѓања:
    364
    И јас ја гледав, добра беше
     
  6. Mrs.Cuper

    Mrs.Cuper Популарен член

    Се зачлени на:
    10 август 2011
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    2.553
    Пол:
    Женски
    Ја гледав и јас серијава интересна ми беше, дури и се сеќавам на најавната шпица и песна. Хелен и Саша ми беа симпатичен пар, али многу ми беше симпатичен и Саша :wasntme:
     
  7. Majuv4ence13

    Majuv4ence13 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2012
    Пораки:
    798
    Допаѓања:
    513
    Пол:
    Женски
  8. Jule.Sk

    Jule.Sk Популарен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    1.314
    Допаѓања:
    736
    Пол:
    Женски
    :inlove: серијаваа!!! :hug: се потсетив на старите добри времиња кога сите ќе му седневме пред телевизор за серијава :) песната до ден денес ме воодушевува.Браво за темава :)
     
    На Majuv4ence13 му/ѝ се допаѓа ова.