1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Јеховни сведоци

Дискусија во 'Канта' започната од bubu1, 8 август 2014.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. bubu1

  bubu1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2012
  Пораки:
  56
  Допаѓања:
  12
  Не најдов ваква тема, ако е дупла канта.

  Во основно имав другарка јеховен сведок и ми имаат оставено впечаток на чудни луѓе. Не слават родендени, немаат празници, не палат свеќи, немаат икони. Колку што знам се собираат два пати неделно, четврток и сабота (не ме држете за збор) и на сесиите читаат цитати од библијата. Жените мора да се во сукњи, а мажите во кошула.

  Ова не знам колку е точно, ама на девојчево му беше забрането да има дечко и нејзина блиска другарка ми кажа дека ако имала нешто со некој пред полнолетство ја давале на 30-40 годишни мажи.
  Ме интересира темава а не сум баш информирана. Ако знае некој нешто повеќе околу темава нека сподели :rofl:
   
 2. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  Темата е дупла.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.