1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Јован Ивев - потребни се средства за терапија

Дискусија во 'Хуманитарни акции' започната од Cka, 26 јуни 2020.

 1. Cka

  Cka Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 септември 2010
  Пораки:
  9.741
  Допаѓања:
  117.028
  Ве молам споделувајте!
  Драги пријатели, се работи за мојот брат Јован Ивев кој има 24 години. На 23.09.2019 година како возач на камион имаше несреќа при истовар на роба во Ротердам, Холандија.
  При истовар врз него се паднати метални цевки од околу 2500 кг. Металните цевки му ги нагмечиле главата, градниот кош, абдоменот, карлицата и нозете. Отстранувањето на цевките траело долго при што тој е останат без кислород и реакција на срцето. По пристигнување на брзата помош тој е реанимиран и после неколку минути вратен во живот.
  Во болницата во Холандија е лекуван 3 месеци по што е испратен во Македонија за понатамошно лекување.
  Поставена му е дијагноза Dg. QUDRIPARESIS. St. Post. Plytraumatismus.
  За понатамошно лекување во моментов ни се потребни средства од 10.000 евра за алтернативно лекување, односно роботска неурорехабилитација, физикална и интерна терапија, рехабилитација и негово закрепнување во Поликлиника Неуромедик Ниш, Србија .
  Во моментов тој е неподвижен, ве замолувам за помош за тој да се исправи на нозе.
  Сметка за донација 250014000660205 Sparcasse Banka, Јован Ивев
  Сметка за донација од странство
  Acc. No 02-307-06574978
  IBAN MK07300307065749778
  SWIFT KOBSMK2X
  Sneza Iveva
  Број за донација 143 138 за корисниците на Македонски Телеком.
  Број за донација 143 777 за корисниците на А1.
  Ви благодарам.
  Ова е статус на неговата сестра. Јованче е срце дете, фин, културен дечко, кој со сите сили се обидуваше да биди самостоен, да работи и да има за живот. За жал, еден миг му го преврте животот. Има трошка надеж за лекување во Ниш. Да му помогнеме повторно да застане на нозе, да си го врати животот. Ве молам донирајте.
   
  На Hortenzija, Писана, kuc и 18 други им се допаѓа ова.
 2. Alishan30

  Alishan30 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јуни 2018
  Пораки:
  6.907
  Допаѓања:
  117.680
  Пол:
  Женски
  Без префикс ли се донира на броевите?
   
  На Cka му/ѝ се допаѓа ова.
 3. LovelyGirl3

  LovelyGirl3 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јули 2013
  Пораки:
  1.304
  Допаѓања:
  10.255
  Пол:
  Женски
  И јас само што ќе го постирав тука, си ме претркала.
  Донирајте
  Да
   
  На Cka и Alishan30 им се допаѓа ова.
 4. Ygritte

  Ygritte Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 април 2015
  Пораки:
  2.144
  Допаѓања:
  25.948
  Пол:
  Женски
  donirano, Bog da mu podari zdravje, a na semejstvoto sila da pomine i ova;( :hug:
   
  На Cka и Alishan30 им се допаѓа ова.
 5. didi1982

  didi1982 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  271
  Допаѓања:
  4.115
  @Cka da te zamolam da otvorite smetka na platformata GoFundMe, toa e najlesno za donacija od stranstvo, kako i za spodeluvanje. Stavi link i ovde, pa ke prenasocam.
   
  На Cka му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Cka

  Cka Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 септември 2010
  Пораки:
  9.741
  Допаѓања:
  117.028
  Те молам пиши на линкот, јас не можам да отворам, мора некој поблизок.
   
 7. RainbowButterfly

  RainbowButterfly Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2014
  Пораки:
  326
  Допаѓања:
  564
  Пол:
  Женски
  Донирано преку повик. :l:
   
  На Cka му/ѝ се допаѓа ова.
 8. GirlLove

  GirlLove Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  4.746
  Допаѓања:
  13.236
  Пол:
  Женски
  Донирано од :l:

  Се потресив, срцко.
  Господ да е напомош .
   
  На Cka му/ѝ се допаѓа ова.
 9. martiiinna

  martiiinna Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2016
  Пораки:
  855
  Допаѓања:
  4.352
  Пол:
  Женски
  Штом видов како кружи апелот за помош по социјалниве мрежи вендаш донирав.
  Се надевам што побрзо ќе се соберат парите.(fingers)(fingers)
   
 10. Bubce38

  Bubce38 Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2016
  Пораки:
  10.489
  Допаѓања:
  159.476
  Пол:
  Женски
  Дониравме и ние(y)
  Еднаш за момчето од хуманост.
  Еднаш 'лично' за @Cka како знак за мојата благодарност кон неа.
  Му посакувам што побрзо да се опорави детево:l::l:
   
  На mal.ecka, fana, boomsleng и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 11. M&M

  M&M Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 ноември 2015
  Пораки:
  5.586
  Допаѓања:
  128.479
  Пол:
  Женски
  Донирано, на фб има ли објавено да го споделуваме?
   
 12. magnolija09

  magnolija09 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2020
  Пораки:
  1.143
  Допаѓања:
  857
  Пол:
  Женски
  lele loso, skroz nepodvizen a tolku e mlad, se nadevam ke se soberat sredstva no pred se se nadevam terapijata da deluva i zastane na noze,toa ke bide dolgo i tesko oporavuvanje
   
 13. Doozy

  Doozy Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 април 2010
  Пораки:
  4.711
  Допаѓања:
  59.964
  https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10207542126227576&set=a.4069753358497&type=3&theater

  Јас ја знам сестра му, а него од видување... не го препознав на сликата. Многу воспитани, скромни и вредни деца се.

  Се надевам ќе закрепне и дека ќе се собере сума поголема од потребната, нека си има дечкото некое париче, долг пат го чека за лекување
   
  На eliesaab, M&M, Cka и 2 други им се допаѓа ова.
 14. LadyC

  LadyC Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 март 2016
  Пораки:
  11.188
  Допаѓања:
  137.859
  Пол:
  Женски
  Со лесно на дечково... Се надевам на одлични резултати. Донирано е.
   
  На Писана, hermosa и Cka им се допаѓа ова.
 15. Estranged

  Estranged Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  1.706
  Допаѓања:
  24.075
  @Cka имаш информации колку средства се собрани досега?
   
 16. Cka

  Cka Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 септември 2010
  Пораки:
  9.741
  Допаѓања:
  117.028
  Точно не, знам само за она го фонд ме, околу 15 000 долари. А имам инфо дека 10 000 евра е еден месец, а треба 3. Ова е неофицијално од муабет.
   
  На Estranged му/ѝ се допаѓа ова.
 17. macor24

  macor24 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2017
  Пораки:
  851
  Допаѓања:
  2.262
  Пол:
  Женски
  прочитав на фб дека се собрале пари за него стварно е тоа, ме заинтересира, премногу млад а тежок живот, кажете дали е излечен, господ нека му помогне со лесно нека му биде понатаму.
   
  На mal.ecka му/ѝ се допаѓа ова.