1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Јога за лице

Дискусија во 'Канта' започната од manevska.mila, 28 февруари 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. manevska.mila

  manevska.mila Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2010
  Пораки:
  85
  Допаѓања:
  20
  Zastanete pred ogledalo i dvizete gi site muskuli na liceto. Od strana deluva kako da pravite grimasi. Po redovno primenuvanje od po nekolku serii ke vi donese prav efekt :)
  probajte pa uverete se :)
   
 2. glow

  glow Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2009
  Пораки:
  3.023
  Допаѓања:
  1.264
  Што подразбираш под редовно применување, колку време, колку трае една серија и каков ефект треба да се почувствува :?: :?: :?:
   
 3. manevska.mila

  manevska.mila Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2010
  Пораки:
  85
  Допаѓања:
  20
  јогата всушност ве опушта кога сте напнати и нервозни кога вашата кожа на лицето изгледа уморно застанете пред огледало направте ги гримасите опуштете се и ке ве опушти.
  резултатите се веке кожата не изгледа уморно и истоштетно изгледате помлаги а и ги отсранува брчките. ;)
   
 4. manevska.mila

  manevska.mila Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2010
  Пораки:
  85
  Допаѓања:
  20
  можете да правите секој ден по две серии нема никакви лоши последици и резултати знаци се се сведува на доброто на вашето лице и кожа. но доколку немате време тоа може да го правите кога ке посакате. верувајте дека е многу едноставно и интересно ;)
   
 5. glow

  glow Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2009
  Пораки:
  3.023
  Допаѓања:
  1.264
  Фала на советите, јас не знам дали би го правела ова некако досадно ми изгледа..но сепак верувам дека е корисно. :up: :clap:
   
 6. manevska.mila

  manevska.mila Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2010
  Пораки:
  85
  Допаѓања:
  20
 7. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  Имам слушнато за јога за лице,сум применила,незнам јас не забележувам некаков ефект,знам дека те прави помлада и ги отстранува брчките.Интересна работа,додуша и изгледа како да правиш некакви гримаси а воедно си има функција.
   
 8. Tenkai

  Tenkai Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  2.316
  Допаѓања:
  1.904
  Темата е заклучена бидејќи не поттикнува дискусија.
   
  На elenaklasik му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.