Јубилеј од (полу)матура

Дискусија во 'Слободно време' започната од irenna, 7 јуни 2010.

 1. Ketchup

  Ketchup a cup full of holy spirit Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  5.341
  Допаѓања:
  38.580
  На полуматурата сите нешто се занесуваа демек следната година на ист ден ќе сме се собереле и ќе прославуваме една година од полуматурата. После една година, едно дете пиша во групата што ни беше до осмо за да се видиме и сите на seen го оставија. За матура има време.
   
 2. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.801
  Допаѓања:
  54.980
  Пол:
  Женски
  Јас баш пред некое време се видов со една другарка, стандард гледање на блиц па не знаевме што попрво да си кажеме. И тогаш ни текна дека уствари лани ни беше 10 годишнина од полуматура, а не се собравме. Изгледа на никој не му текна :D Искрено, попрво би се собрала со таа генерација од основно, отколку со онаа од средно. Имав поубава дружба во основно, некако бевме посплотени. После во средно бевме расцепкани, секој во свој круг. Денес кога ќе го разгледам алманахот, сфаќам дека многу од луѓето не ги ни знам.
  Во однос на ваквите собиранки, јас мислам дека се баш убава можност да се видиме сите на купче, не гледам ништо лицемерно тука. Во денешно време, јас едвај успевам да се погодам со наблиските другарки за да се видиме, а за пошироко друштво да не зборувам. Кој се ожени/омажи, кој има дете, кој периодично оди на работа на брод... Секој со свои обврски, секој со своето.
   
 3. Val-Dim

  Val-Dim Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 ноември 2013
  Пораки:
  1.532
  Допаѓања:
  56.433
  Оваа година ми беше 30 - годишен јубилеј од матура... И многу ми е криво што не отидов!!!
  Во истиот ден и термин имав блиска свадба, па не отидов на забавата... Подоцна дознав дека од мојот клас немало ниту еден присутен!!! Точно е тоа дека во класот само седморица бевме од СК, но претходно на 10 и 20 години доаѓаа сите... Но, овој пат, немаше и организација од училиштето за „училишен час“...
  Изгледа времињата се смениле, па и јубилеите не се веќе ИН...
   
 4. srcence1607

  srcence1607 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2012
  Пораки:
  2.347
  Допаѓања:
  2.468
  Пол:
  Женски
  Не сум славела ниту јубилеи од полуматура ниту пак од матура планирам. Гледам некои беа у покушај од средно од смеровите као да слават годишнина ама на крај не им успеа. Еве и со блиските од средно што сме збореле, никој не сака да се види еден со друг од причина што толку не се сакавме и едвај чекавме да завршиме. Што се вика сега не се ни познаваме ако се сретнеме чат пат. Ниту пак планирам некогаш да отидам, што не верувам дека ќе биде така со колешките од факултет затош што имам стварно прекрасни другарки од тука.
   
 5. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.890
  Допаѓања:
  19.622
  Пол:
  Женски
  Ние славевме 6 дена полуматура.Тоа беше невидено и годинава славевме 2 дена годишнина.
   
 6. Neophodna

  Neophodna Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2018
  Пораки:
  569
  Допаѓања:
  536
  Пол:
  Женски
  Не сум спремна и несакам,несакам дека некои личности несакам да ги видам
   
 7. makedonkamak

  makedonkamak Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 октомври 2013
  Пораки:
  3.616
  Допаѓања:
  26.978
  Пол:
  Женски
  Мајко, мајко мила и ова ли правите деца????