1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Југоносталгија

Дискусија во 'Канта' започната од mimiiiii, 24 август 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. mimiiiii

  mimiiiii Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јули 2012
  Пораки:
  2.874
  Допаѓања:
  11.269
  Пол:
  Женски
  Ајде да продискутираме малку за златната доба на нашите родители :D Јас сум родена 2 години пред распадот и искрено не знам како било , но според кажувањето на моите родители било прекрасно не само од материјална гледна точка туку дека навистина имало братство и единство :D се дружеле различни нации , се осеќале слободно и секоја земја била нивен дом ..
  Колку често сум ги слушала овие муабети што дури преку глава ми е ..
  Знам само дека по завршувањето на факултет моите веднаш се вработиле , а и тие со средно имале работа и дека живеле убаво ..
  Може има и постари генерации па да се присетат :D Кое е вашето мислење ? Дали капитализмот е вистинското решение ?
  Дали е грешка распадот на Југославија ? Зошто постарите генерации не можат да го преболат тоа време ..

  Налетав случајно на оваа статија и доста интересна песна

  http://think.mk/2013/08/18/kako-bi-...ggregation&fb_aggregation_id=288381481237582#
   
 2. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.933
  Допаѓања:
  66.084
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.