1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Јунска ноќ (Haziran gecesi)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од BI-44, 27 февруари 2012.

 1. BI-44

  BI-44 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 декември 2011
  Пораки:
  969
  Допаѓања:
  479
  Јунска ноќ / Haziran gecesi

  Наскоро на канал 5

  "Јунска ноќ" e турска теленовела која е снимена во 2004-та година во 62 епизоди. Љубов... уцена... суровост... невиност... завера. Една врела јунска ноќ им ги менува животите на сите.

  Оваа серија ја раскажува приказната за една голема и трагична љубов меѓу богатиот Баран и сиромашната Хавин. Мајката на Баран нема да дозволи Хавин да стане дел од нивното семејство и затоа ќе направи сплетка со која Баран ќе поверува дека Хавин е мртва.[​IMG]
   
 2. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  487
  Оваа ја рекламираат на Канал 5 за наскоро.
   
 3. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.083
  Допаѓања:
  5.092
  Кога почнува?Интересна е?
   
 4. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.279
  Допаѓања:
  2.305
  Пол:
  Женски
  Се мислам дека нема да ја гледам.Не ми треба уште едно обврзување... :angel:
   
 5. xoxo.Martina

  xoxo.Martina Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2012
  Пораки:
  333
  Допаѓања:
  198
  Најверојатно ќе го гледам, ми изгледа како мн убава серија ... ама песната што ја даваат кога ќе ја рекламираат ммм
  http://www.youtube.com/watch?v=eKhS_ugiqnU&ob=av2e :)
   
  На daniella.m и BI-44 им се допаѓа ова.
 6. BI-44

  BI-44 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 декември 2011
  Пораки:
  969
  Допаѓања:
  479
  и јас ке ја гледам серијава
   
 7. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.083
  Допаѓања:
  5.092
  Да песната и јас веднаш ја забележав,многу е убава :)
   
 8. ivinakit

  ivinakit Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2012
  Пораки:
  829
  Допаѓања:
  576
  Пол:
  Женски
  знае ли некој наместо која серија ја рекламираат оваа?
  интересна изгледа, ке ја гледам.
   
 9. xoxo.Martina

  xoxo.Martina Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2012
  Пораки:
  333
  Допаѓања:
  198
  Понеделник во 17.15 мислам беше , тоа време од прилика ... тоа време нема никоја серија , репризи даваа
   
 10. BI-44

  BI-44 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 декември 2011
  Пораки:
  969
  Допаѓања:
  479
 11. xoxo.Martina

  xoxo.Martina Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2012
  Пораки:
  333
  Допаѓања:
  198
  Преубаво Филмче ... многу ме бендиса :) Naz Elmas и Özcan Deniz ми се преубавии :inlove:
  [​IMG]
   
 12. ivinakit

  ivinakit Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2012
  Пораки:
  829
  Допаѓања:
  576
  Пол:
  Женски
  првата епизода ми се допадна, а и терминот ми одговара дефинитивно ке ја гледам, само да не ја утнат после 10 епизоди, па да се вртат у круг до крај :D
   
 13. BI-44

  BI-44 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 декември 2011
  Пораки:
  969
  Допаѓања:
  479
  Кога има репрзиза ? зошто не го гледав :(
   
 14. xoxo.Martina

  xoxo.Martina Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2012
  Пораки:
  333
  Допаѓања:
  198
  Утре наутро во 10.00
   
  На BI-44 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.083
  Допаѓања:
  5.092
  Зошто не почнува со песната од рекламата што ја даваа?Поубава беше.Има друга реприза од вчерашната епизода?Ја пропуштив вчера
   
 16. MissElly

  MissElly Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2012
  Пораки:
  148
  Допаѓања:
  102
  Незнам дали приметивте но во оваа серија ке бидат и актерките што ги толкуваат улогите на Чичек и Назан во Љубов и Казна.Но тие ке се појават подоцна во серијата :)
   
 17. Asja

  Asja Популарен член

  Се зачлени на:
  25 март 2011
  Пораки:
  448
  Допаѓања:
  1.078
  Пол:
  Женски
  Изгледа интересно..инаку песнава е одамна.. голем хит,ја пее сопругот на Емина Јаховиќ..
   
 18. Bunny2

  Bunny2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 декември 2010
  Пораки:
  1.301
  Допаѓања:
  1.639
  Не сум била единствената што ја слуша песнава постојано :D
   
 19. ivinakit

  ivinakit Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2012
  Пораки:
  829
  Допаѓања:
  576
  Пол:
  Женски
  Назан се појави уште во првата епизода, таа е сестра на Баран главниот лик, а се појавуваат и многу други познати, Величенствената ја глуми мајката на Баран, Челичната принцеза од плачот на виолината е другарката на хавин, исто и непријателот на таткото на баран, има глумено во неколку серии, во главно пола и повише ни се познати глумци :) :lol:
   
 20. ivinakit

  ivinakit Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2012
  Пораки:
  829
  Допаѓања:
  576
  Пол:
  Женски
  аууу денес видов поубаво, се појавува и девојката на мехмет од ѓумуш, а и Бора глуми од љубов и казна :lol:

  инаку интересна серија