Јунска ноќ (Haziran gecesi)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од BI-44, 27 февруари 2012.

 1. calliope

  calliope Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  1.271
  Допаѓања:
  15.783
  Пол:
  Женски
  Нова Турска хит серија која ги сруши сите рекорди на гледаност и ги потресе и освои срцата на гледачите ширум Балканот! Неповторливо!

  Not again...
   
  На JuLleE и Magnolija им се допаѓа ова.
 2. E...V...I...L

  E...V...I...L Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2012
  Пораки:
  782
  Допаѓања:
  465
  Оваа ли беше таа серија што кога ќе уклучиш телевизија попладне (не знам точно во колку) секој втор збор е ку..ва?
  Значи се е отидено..

  :D
   
 3. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.307
  Допаѓања:
  485
  :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Во 5 ја има.
   
 4. TeaB

  TeaB Популарен член

  Се зачлени на:
  11 август 2010
  Пораки:
  1.868
  Допаѓања:
  541
  Ја гледа некој или слабо?
   
 5. BI-44

  BI-44 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 декември 2011
  Пораки:
  827
  Допаѓања:
  306
  јас ја гледам
   
 6. ivinakit

  ivinakit Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2012
  Пораки:
  829
  Допаѓања:
  575
  Пол:
  Женски
  и јас ја гледам и не планирам да престанам да ја гледам :D единствено ако не ја прекинат или ја преместат во некој термин што нема да ми одговара :!: што нема да ме чуди ако се деси, постојано ги менуваат термините на сите серии :@
   
 7. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.300
  Пол:
  Женски
  Мене ми изгледа дека има мал број на гледачи.. како да е обична секојдневна турска серија..Ништо посебно..за губење време. 8)
   
 8. TeaB

  TeaB Популарен член

  Се зачлени на:
  11 август 2010
  Пораки:
  1.868
  Допаѓања:
  541
  Леле ама не е баш обична. Многу ми беше жална оваа епизода. Јас прочитав дека Баран ќе се оженел и со таа докторката и ќе имале три деца.
   
 9. ivinakit

  ivinakit Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2012
  Пораки:
  829
  Допаѓања:
  575
  Пол:
  Женски
  да, ке се ожени со докторката, но мислам, не сум сигурна, дека децата ке ги има после со хавин, на крај кога ке се сретнат повторно,
  моногу жално беше кога му кажаа дека починала ;(
   
 10. TeaB

  TeaB Популарен член

  Се зачлени на:
  11 август 2010
  Пораки:
  1.868
  Допаѓања:
  541
  Со докторката ќе има три деца,
  прочитав на канал 5 :(
   
 11. ivinakit

  ivinakit Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2012
  Пораки:
  829
  Допаѓања:
  575
  Пол:
  Женски
  ауууууууу, срам да му е :rofl:, а со хавин што ке се случи? знаеш ли?
   
 12. TeaB

  TeaB Популарен член

  Се зачлени на:
  11 август 2010
  Пораки:
  1.868
  Допаѓања:
  541
  Па и јас викам срам да му е :( . Иначе на Хавин ќе и се поправи лицето, ќе биде иста и ќе си го смени лицето. После неколку години ќе се сретнат пак и .... :) толку знам.
   
 13. xoxo.Martina

  xoxo.Martina Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2012
  Пораки:
  332
  Допаѓања:
  197
  И јас ја гледам и немам во план да престанам да ја гледам ... а ако ја прекунат ќе ја гледам на интернет ја има на една страна со српски превод ... незнам како се вика страната , една другарка ја знае ќе ми ја каже :)
   
 14. TeaB

  TeaB Популарен член

  Се зачлени на:
  11 август 2010
  Пораки:
  1.868
  Допаѓања:
  541
  Ајде кога ќе ја дознаеш пиши ја тука :D
   
 15. A-j-a

  A-j-a Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  1.793
  Допаѓања:
  2.022
  Многу ми е убава глумицата што ја глуми Хавин. Ќе ја сменат ли глумицата?, дека напиша дека ќе си го смени лицето.
   
 16. RIRIFENTY

  RIRIFENTY Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 септември 2011
  Пораки:
  600
  Допаѓања:
  435
  Пол:
  Женски
  Јунска ноќ :) :)


  Љубов и уцена, завера, љубомора! Трагична љубовна приказна за една забранета изгубена љубов која се враќа - но со друго име! Јунската ноќ е ноќта во која ќе се вљубат убавата Хавин и младиот Баран. Ќе решат да се венчаат, но ќе доживеат сообраќајна несреќа. Хавин е тешко повредена, а на Баран ќе му биде речено дека е мртва. девојката ќе добие ултиматум - животот ќе и биде спасен ако го напушти Баран. По неколку години Хавин се враќа во неговиот живот под друго име, Сибел. Баран веќе има семејство со друга жена и три деца. Ќе биде среќен се до моментот кога ќе ја види девојката што многу наликува на неговата Хавин! Во главните улоги настапуваат Наз Елман, Очан Дениз и Бурчу Кара.Очан Дениз за улогата на Баран беше прогласен за најдобар актер на годината. Гледајте ја возбудливата љубовна драма Јунска ноќ, која освен во Турција беше хит во Русија и во Романија. На Канал 5, секој работен ден во 17 часот.
   
 17. TeaB

  TeaB Популарен член

  Се зачлени на:
  11 август 2010
  Пораки:
  1.868
  Допаѓања:
  541
  Нема да ја сменат, лицето ќе и биде исто ама во филмот ќе ја прикажуваат така ко демек малку е сменета. И кога ќе се видат пак со Баран , он нема да ја познае.
   
  На A-j-a му/ѝ се допаѓа ова.
 18. ivinakit

  ivinakit Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2012
  Пораки:
  829
  Допаѓања:
  575
  Пол:
  Женски
  само да не остане вака подувана, како сега, на ништо не личи Хавин
  пиши ја адресата кога ке ја дознеш, да ја изгледаме набрзина :)
   
 19. TeaB

  TeaB Популарен член

  Се зачлени на:
  11 август 2010
  Пораки:
  1.868
  Допаѓања:
  541
  Не, неее нема да остане така. Ќе си биде убавка :D
   
 20. ivinakit

  ivinakit Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2012
  Пораки:
  829
  Допаѓања:
  575
  Пол:
  Женски
  :D добро е, јас помислив таква ке ја остават :?: :rofl:
  што бидна со адресата, каде може да ја гледаме со бугарски или каков беше превод