Јунска ноќ (Haziran gecesi)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од BI-44, 27 февруари 2012.

 1. ivinakit

  ivinakit Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2012
  Пораки:
  829
  Допаѓања:
  575
  Пол:
  Женски
  воопшто не наликува на другите серии, ни на една од тие што ги набројавте, а и оваа е снимена пред сите тие, тука хавин не се ваќа за да се одмазди, со новото име ке биде само 3 - 4 епизоди турски, не наши, потоа ке се земе со баран, веке на пола серија тија се заедно венчани, баран и од политика ке се откаже заради неа, а шпанската што ја спомна па воопшто не наликува на оваа, таа е снимена по вистинита приказна, а не измислувана како оваа
   
 2. TeaB

  TeaB Популарен член

  Се зачлени на:
  11 август 2010
  Пораки:
  1.868
  Допаѓања:
  541
  Во брзо време Хавин ќе се земе со Баран :clap:
   
 3. ivinakit

  ivinakit Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2012
  Пораки:
  829
  Допаѓања:
  575
  Пол:
  Женски
  продолжетокот во кратки црти ;)
  баран нема да сака да ја остави дујгу и ке ја остави хавин, но дујгу нема да се согласи да се помират ( а ке сака ) но ке мисли дека колку повеке го влече толку повеке баран ке трчи по неа, во меѓувреме хавин ке се смири со џемал и повторно ке се верат, џемал го испраќа леон во африка да продаде некаква круна и да ги поделат парите но таму леон ке го затворат и ке го уценуваат џемал да им плати или ке го убијат леон, џемал ке земе пари од баран за да плати, тоа баран ке го искористи и ке му ја земе хавин, во ист ден ке прават свадба даран и хавин, леон и лале, џемал многу ке се налути и ке отиде да се пресмета со баран но несакајки ке ја рани хавин, таткото на баран ке избега со швалерката, всушност тетката на баран ке ја изнајми девојката да го одведе од градот и ке го убијат таму, баран ке се откаже од политика и ке купат куќа со хавин во село, џемал ке појде со новинарката су, семих ке го уценува семејството да му дадат пари или ке го предаде целото семејство во полиција, кумру ке го киднапира и на негово место го поставува џемал, после на свадбата на гулага и зехре ке постават бомба во јахтата на џемал и тој ке загине, по него су се самоубива, лале ке роди керка, керката на баран јамур ке добие леукемија, единствена надеж ке и биде детето што хавин треба да го роди, но хавин ке има тешка бременост и кумру ке ја породи во 6 месец само да ја спаси јамур, хавин ке добие керка, ке се појави керка на харун, која исто така е проститутка, харун и кумру ке се венчаат, лале и леон ке бараат партнер за во ресторанот, тука се појавува бивш клиент на лале, тој ке ја нападне лале и таа ке го убие, дујгу ке се запознае со комшија и ке почне врска со него, но ке испадне дека тој е психопат една вечер тој ке ја нападне и дујгу ке падне од балкон
  продолжува :lol:
   
 4. ivinakit

  ivinakit Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2012
  Пораки:
  829
  Допаѓања:
  575
  Пол:
  Женски
  заборавив :$
  ке се појави бивша девојка на џемал од франција, со неа џемал имал син за кој тој нема да дознае, ајше ке запозне војник тарик, но бидејки неговите не ја сакаат тие ке ја откажат веридбата, тој заминува за америка, во веѓувреме таа се влјубува во друг, но кога ке се врати тарик таа сепак ке се согласи на брак со него, тој ке примети дека ајше сака друг и ке ја остави на свадбата, семих ке се сплетка со керката на харун, селен ке ги фати заедно на свадбата на кумру и харун, веда и басри ке зе земат
   
 5. tace73

  tace73 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  521
  Допаѓања:
  1.325
  Пол:
  Женски
  „Све у свему“ значи и ова е „дрн, дрн“... Едно не ми е јасно, најблиските што им се на „пластично“ оперираните, не можат да ги познаат по некои гестови, по гласот??? После само неколку години да го заборавиш гласот на вереникот, синот, братот??? Не би рекла!
   
 6. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.059
  Допаѓања:
  5.086
  Хавин си е иста а за другите ако збориш од долина на волците на пример мислам дека и гласот им го сменуваат,напредна медицина.А по гестовите може само да ги подсетат на блиските ама тоа не мора да значи ништо затоа што ги мислат за мртви и не знаат дека таква трансформација е можна.И кога се во нов облик се представуваат и со друго име т.е. целосно друга личност,омажени,оженети...
   
 7. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.300
  Пол:
  Женски
  И јас така мислам..некако бескорисна ми изгледа,онака обична серија.. :doh: Хмм
   
 8. TeaB

  TeaB Популарен член

  Се зачлени на:
  11 август 2010
  Пораки:
  1.868
  Допаѓања:
  541
  На почетокот беше интересна, сега е катастрофа. За џабе си ги трошам гигата :D
   
 9. ivinakit

  ivinakit Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2012
  Пораки:
  829
  Допаѓања:
  575
  Пол:
  Женски
  јас ја изгледав целата, не е нешто кој знае што, но сепак не е како некои каде што цела серија се лигават и плачат, тука и да се случи нешто лошо знаат да лупнат нешто да се насмеат сите, затоа и ми се допадна серијата.
   
 10. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.125
  Допаѓања:
  8.886
  Пол:
  Женски
  Јас не ја гледам и не планирам.
  Одвратна ми е серијата,можеби не сум се здлабочила да протумачам што се случува,ама во првите епизоди кога слушнав за кур*и си реков сра*е од серија. :rofl:
   
 11. heart.stealer

  heart.stealer Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2012
  Пораки:
  1.016
  Допаѓања:
  276
  mene mnogu mi se dopaga serijava a mnogu zalno ke zavrsi za zal ;( ke umre Baron posledo e sto Havin ke ja uspiva kerkickata vo spalnata soba i Baron ke bide tamu kako duh i posle go snemuva neznam zosto ama na kraj mi e taka razocaruvacki :(
   
 12. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.059
  Допаѓања:
  5.086
  Каде ја гледате на интернет?некој линк од предходниве епизоди со превод ако има...
   
 13. ivinakit

  ivinakit Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2012
  Пораки:
  829
  Допаѓања:
  575
  Пол:
  Женски
 14. tace73

  tace73 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  521
  Допаѓања:
  1.325
  Пол:
  Женски
  Нема шанси да им го сменат гласот, а јас некои луѓе кои ми биле блиски и кои поради различни причини со години не сум ги чула, повторно нема шанси да не ги познам. Камо ли да се работи за свршеник, син, брат и сл, и да не си ги чул да речеме само една година!!! И малку ќе бидам вон тема, не мислев само на Долината, туку и Џанан, Езел и останати глупости што се труеме!
   
 15. ivinakit

  ivinakit Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2012
  Пораки:
  829
  Допаѓања:
  575
  Пол:
  Женски

  да не сум ги чула или видела со год. ке ми треба малку време но ке ги препознам, по лик можеби не, но по глас сигурно.
  но ако знам дека се мртви и да ми се појават пред мене ке мислам дека само многу личат на личноста, никогаш нема да ми падне на памет дека тоа се тие и правеле операција како на серии што се случува :lol:
  туку да се вратам во врска со сериите, Долина не сум ја гледала и незнам.
  Во Џанан, Селим ке се посомнева дека е таа, но ке нема храброст да ја праша, исто и мајка и иако не ја видела од кога таа имала 4-5год, ке почувствува дека таа е нејзината керка, другите не бидејки тие гледаат само за себе за никој друг.
  Во Езел, мајкаму веднаш препознава дека тоа е Омер, Ејшан исто така знае од почеток дека е тој но нема да каже за да не му направат пак нешто, Али се сомнева и знае ама несака да си признае, за другите е исто како и од Џанан.
  Во Јунска ноќ веке сите ја препознаваат бидејки не е сменета и сите знаат дека тоа е Хавин, освен оние кои не ја виделе никогаш. :)
   
  На heart.stealer му/ѝ се допаѓа ова.
 16. chocolate.chick

  chocolate.chick Популарен член

  Се зачлени на:
  9 ноември 2011
  Пораки:
  922
  Допаѓања:
  644
  Многу ми се допаѓа серијава. Премногу елементи од секојдневието се претставени.
  Туку каде можам да ја најдам песната/музиката што дрнда на рекламата на Канал 5? Премногу ми се допаѓа а на YouTube неможев да ја пронајдам :?:
   
 17. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.059
  Допаѓања:
  5.086
 18. ivinakit

  ivinakit Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2012
  Пораки:
  829
  Допаѓања:
  575
  Пол:
  Женски
 19. crtanfilm

  crtanfilm Нов член

  Се зачлени на:
  28 април 2012
  Пораки:
  581
  Допаѓања:
  78
  Што е она бе курва па курва на секоја реклама :^)
   
 20. Doritea

  Doritea Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2011
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  2