1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Јупитер е вашиот сопруг во астрологијата

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од biGirl, 7 август 2017.

 1. biGirl

  biGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  1.118
  Допаѓања:
  2.915
  Пол:
  Женски
  Иф ју лукинг фор а соулмејт барајте го во вашата натална :)
  пр мојот јупитер е во прва куќа владетел на првата куќа е овенот а јупитер ми е во шкорпија значи мојот сопруг би имал карактеристики од тие 2 знака значи би бил
  храбар,мистериозен,босси,харзиматичен,независен итн
  додека МАРС во наталната е сите дечки што ве привлекуваат и ви го кршат срцето.Марс се бара на ист начин пр мене ми е во 9та куќа во лав,владетел на 9та куќа е стрелец значи мајне бед бојс имаат карактеристуки на стрелец и лав (ај да не ставам овде карактеристики на тие знаци ахахахаа ќе ме замразите :Д )
  за мажи ВЕНЕРА е вашата сопруга НЕПТУН е вашиот краш врски пр што не успеваат
  Ова е само забава не го сфаќајте ова мн сериозно :)
   
  На SunnyGirl2, sjdgo и Beauchamp им се допаѓа ова.
 2. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.676
  Допаѓања:
  14.170
  Пол:
  Женски
  Девица, Лав, Јарец, ако не се сплеткав нешто.
   
 3. Beauchamp

  Beauchamp Популарен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  1.930
  Допаѓања:
  5.606
  Пол:
  Женски
  За женскиот пол, покрај Јупитер важи и Венера. Без разлика што е женска планета, сепак е планета на љубовта, и карактеристиките на партнерот се гледаат од Јупитер и Венера, за жените. А, за мажите само Венера. Според позицијата на Јупитер и Венера, исто така може да се види и начинот како би го запознале партнерот/партнерката :)

  Јас имам Јупитер во Вага, во 12-та куќа, на Рибата. А, Венера ми е во Бик, во 7-та куќа , на Вагата. Нешто околу Вага ми се врти многу :D
  Доколку ве интересира уште подетално за вашиот сопруг/сопруга и брачен живот, постојат така наречени Divisional Charts, односно секоја куќа во наталната карта се отвара уште подетално и има своја посебна карта, каде што се гледаат многу подетални работи.

  http://www.vaultoftheheavens.com/VOTH_ChartCreator/Welcome.aspx
  Тука може да ги проверите заедно со се вашата главна натална карта :)

  Еве која што означува :
  [​IMG]

  Ова е според Ведска астрологија, односно Индиска, која е многу различна од Западната. :)
   
  На Antebellum, SunnyGirl2 и biGirl им се допаѓа ова.
 4. biGirl

  biGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  1.118
  Допаѓања:
  2.915
  Пол:
  Женски
  види јупитер во кој знак ти е и во која куќа пр јупитер ти е во девица во 2 куќа и сеа гледаш карактеристики на девица и на бик бидејќи бикот е владетел на 2ра куќа исто важи и за Марс пр ако марс ти е во близнак а во 5та куќа гледаш карактеристики на близнак и лав :)
  мене за марс ми е точно ахахаха комбо на лав и стрелец и стварно сите шупаци со кои сум била имале комбо на тие карактеристики лав и стрелец а пр сум имала злато од дечко што бил бик и имал карактеристики на овен и скорпија (мојот јупитер) независност,лојалност,натпреварувачки дух итн
   
 5. biGirl

  biGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  1.118
  Допаѓања:
  2.915
  Пол:
  Женски
  ведик астролоџи е живот ахахаххаа јас по неа се водам
   
  На Beauchamp му/ѝ се допаѓа ова.
 6. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.676
  Допаѓања:
  14.170
  Пол:
  Женски
  Јупитер во петта куќа, значи Лав. Марс во Јарец и во десетта. Точно е како што напишав.
   
  На biGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 7. biGirl

  biGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  1.118
  Допаѓања:
  2.915
  Пол:
  Женски
  комбинирај си сеа и види дали ти е точно ахахаха
   
  На sjdgo му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Beauchamp

  Beauchamp Популарен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  1.930
  Допаѓања:
  5.606
  Пол:
  Женски
  Исто! :) Западната одамна ја баталив, ведската е одлична и многу поточна!

  Мал офф-топик, имаш многу добра позиција на Марс, во поле на кариера :)
   
  На biGirl и sjdgo им се допаѓа ова.
 9. biGirl

  biGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  1.118
  Допаѓања:
  2.915
  Пол:
  Женски
  добра е зошто знакот во кој е е и владетел на таа куќа така? за спојлерот прашувам :)
   
 10. Beauchamp

  Beauchamp Популарен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  1.930
  Допаѓања:
  5.606
  Пол:
  Женски
  Не. Добра е позицијата поради тоа што Марс како планета, има највисок ранг и позиција во знакот на Јарец, и во 10-та куќа. А, она ги има и двете, Марс во Јарец во 10-та куќа. Предобра комбинација за лидерство и моќ :) Но, мора да се анализираат и останати работи, неможе само според ова да се дефинира дека би било така, но позицијата е моќна во секој случај :)
   
  На sjdgo и biGirl им се допаѓа ова.
 11. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  5.137
  Допаѓања:
  5.693
  Кaде и кaкo гo виде тoa?
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 12. biGirl

  biGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  1.118
  Допаѓања:
  2.915
  Пол:
  Женски
  на јутуб пиши јупитер ис јор мен ин астролоџи и имаш 1 куп видеа има и кратки од 5 мин до саат време видеа
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 13. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  5.137
  Допаѓања:
  5.693
  ? a ova sto e ova.png
   
 14. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  5.137
  Допаѓања:
  5.693
  Според ова некој може да е упраи?
  Како да знам со која куча што владее колку влијание и кока и какво има?
   

  Прикачени фајлови:

  • natal.png
   natal.png
   Големина на фајлот:
   46,6 KB
   Прегледи:
   20
 15. biGirl

  biGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  1.118
  Допаѓања:
  2.915
  Пол:
  Женски
  Screenshot_2017-08-07-19-33-15.png ај напрај на др страна ништо не гледам вака
   
  На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  5.137
  Допаѓања:
  5.693
  сега? Vidi lp
  ти ме управаш во овие води ххх и кафе и сега :)
   
 17. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.827
  Пол:
  Женски
  Јупитер ми е во Шкорпија, ascendent во Шкорпија.
  Значи за мене Шкорпија со Овен.
  Марс ми е во Јарец, значи некој со карактеристики на Стрелец и Јарец ќе ме крши.
   
  На biGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 18. biGirl

  biGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  1.118
  Допаѓања:
  2.915
  Пол:
  Женски
  во која куќа ти е јупитер ?
   
 19. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.827
  Пол:
  Женски
  Во мојата натална во прва :) заедно со Плутон и Месечина.
   
  На biGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 20. biGirl

  biGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  1.118
  Допаѓања:
  2.915
  Пол:
  Женски
  да така значи