1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Јупитер е вашиот сопруг во астрологијата

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од biGirl, 7 август 2017.

  1. biGirl

    biGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    1.118
    Допаѓања:
    2.917
    Пол:
    Женски
    нека прати податоци од картата од друг сајт ама 100 посто е така
     
  2. SexiLy

    SexiLy Популарен член

    Се зачлени на:
    27 април 2011
    Пораки:
    495
    Допаѓања:
    2.092
    Пол:
    Женски
    Aj хелп.
    Венера ми е у лав у VI.
    Јупитер ми е исто у лав и пак у VI.
    Марс ми е у Бик у III.
     
  3. biGirl

    biGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    1.118
    Допаѓања:
    2.917
    Пол:
    Женски
    jupiter lav i devica kombinacija od tie 2 znaka
    mars bik i bliznak kombo od tie 2 znaka
     
  4. biGirl

    biGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    1.118
    Допаѓања:
    2.917
    Пол:
    Женски
    1 kuka oven
    2ra bik
    3ta bliznak
    4ta rak
    5ta lav
    6ta devica
    7ma vaga
    8ma skorpija
    9ta strelec
    10ta jarec
    11ta vodolija
    12ta riba
    koga ke vidite na natalna deka jupiter vi e vo BIK primer i vo 7ma kuka na primer toa znaci karakyeristiki na bik i vladetel na 7ma e vaga znaci kombo na bik i vaga
     
    На GirlLove му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Zumbulce9

    Zumbulce9 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 септември 2014
    Пораки:
    329
    Допаѓања:
    845
    Јупитер ми е во стрелец и во 6-та куќа, а марс во рак и во 1-куќа. Што значи ова? :)
     
  6. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    V [​IMG] Leo 14°27' [​IMG] Jupiter [​IMG] Virgo 11°33' R
    Midheaven [​IMG] Capricorn 20°15' [​IMG] Mars [​IMG] Capricorn 27°04' [​IMG] Venus [​IMG] Capricorn 24°39'


    ???

    Некој што се разбира? :)
     
  7. Ginger^

    Ginger^ Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 март 2015
    Пораки:
    4.320
    Допаѓања:
    55.364
    Пол:
    Женски
    Од каде копираш? Не е јасно ништо.
    Јупитер во Девица ли е ?
     
  8. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Не знам од каде гледаш, инаку, јас колку што гледам, јасно е.
    V - Leo 14°27'
    Jupiter - Virgo 11°33' R
    Midheaven - Capricorn 20°15'
    Mars - Capricorn 27°04'
    Venus - Capricorn 24°39'
     
  9. Salome

    Salome Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јули 2012
    Пораки:
    1.228
    Допаѓања:
    10.293
    Пол:
    Женски
    Јупитер во Скорпија во VI куќа.Венера во Овен.
    Што значи тоа?
     
  10. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.494
    Допаѓања:
    8.313
    Пол:
    Женски
    јупитер во 6куќа,може сопругот да го запознаеш на работа.Може да е страствен,таинствен,црноманест ,зарадиЈуп во шкорпија.Венера е каква си ти во љубовта,ти си топла,ватрена и љубиш силно само во која куќа е Венера?
     
    На Salome му/ѝ се допаѓа ова.
  11. teaiva

    teaiva Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    90
    Допаѓања:
    524
    Јупитер во Овен во 6 та куќа чиј е владетел Девица ,Венера во Бик во 7 ма куќа,

    п.с.па има нешто бившиот беше Девица
     
  12. Salome

    Salome Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јули 2012
    Пораки:
    1.228
    Допаѓања:
    10.293
    Пол:
    Женски
    Венера во Овен IV куќа.
     
  13. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Кај читаш тоа за физички изглед и останати карактеристики на партнерот според аспектите во натална? И за мои лични физички карактеристики каде можам да најдам?
     
  14. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.494
    Допаѓања:
    8.313
    Пол:
    Женски
    Тоа го гледам преку прва куќа кои сме ние самите,какви сме физички на пример јас сум девица podznak и меркур ми е во шеста куќа во водолија па според тоа се водам,каква коса имам тело коски итн а како не гледаат нас другите и карактерно е седма куќа ,пример мојата е седма во риби па многу луѓе не можат да ме проценат реално каква што сум,заради риби чиј владар е Нептун.А за партнерот ја гледам седма куќа моја како негова прва,сфаќаш но тоа се вика дериватни куќи инаку сопругот физички и карактерно треба да е опишан во нашата седма куќа
     
  15. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Епа јас имам прва куќа во Бик, владетелката Венера во десетта куќа. Седма куќа Шкорпија, владетелот Плутон токму во седмата куќа. И каде да најдам толкување како би изгледала јас/партнерот? Како што читам на некои членови им детерминирате боја на коса/тен нивни или на партнерот? Сум пребарувала, ама не најдов ништо такво.

    Имам Јупитер во Девица во петта куќа која е во Лав, Марс е во Јарец во десеттата куќа во конјункција со Венера, која пак ми е владетелка на подзнакот Бик (прва куќа). Владетелот на петтата куќа (Сонцето) ми е во единаесетта куќа во Водолија. Што кажува тоа на темава?
     
  16. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.494
    Допаѓања:
    8.313
    Пол:
    Женски
    Јас имам истражувано мислам за детален физички опис се гледа на астросимболика,пример шкорпија симболизира анус,тема коса ,темен тен,а со владар Плутон во седма твојот сопруг ќе биде и доминантен.Ти си во симболика бик ,така да сигурно си надарена за некоја уметност ,сакаш природа ,цвеќе,и ти е битен надворешниот изглед и не гледам во твоја карта да си светла,не си ни мн темна а другите гледаат на тебе како саможива личност која без страст ,или голема желба не се посветува на ништо и гледаш да оставиш впечаток,имаш изразени очи ,тест поглед и еден поглед е доволно да се разбереш вербално со некого.
     
  17. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Анус???
    Физичкиот изглед на сопругот е веројатно промашен, ретко ми се допаѓаат црни мажи.
    Светла сум, инаку.
    Другото е можеби точно.

    А ги имам тие типични карактеристики што се припишуваат на подзнак бик: полни усни, крупни очи, нагласени колкови и сензуална особа сум. :yawn:
     
    На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
  18. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.494
    Допаѓања:
    8.313
    Пол:
    Женски
    Simbolika tela je u skladu sa znacima;
    Ovan – glava i njeni delovi, oči, uši, lice, zubi, brada, gluvoća, zubobolja, ožiljci na licu, akne, mitiseri, rošavost, grčevi i tikovi u tim delovima
    Bik – vrat, njegov zadnji deo, grlo i glas
    Blizanci – ramena, ruke, šake, ramene lopatice
    Rak – pluća, grudi, rebra, dojke, jetra, slezina
    Lav – srce, stomak, kičma, slabine, dijafragma
    Devica – creva, iznutrice, dijafragma
    Vaga – slabine, pupak, bubrezi, butine, zadnjica, mokraćni kanali
    Škorpion – genitalije, bešika, zadnjica
    Strelac – bedra, butine
    Jarac – kolena
    Vodolija – noge
    Ribe – stopala, članci
    Kada se planete nađu u polju bolesti, njihova simbolika je manje više sledeća:

    Saturn: smetnje u desnom uhu,zubi,sve četvorodnevne bolesti nastale od hladnoće,osušenosti i melanholične duševne poremećenosti,lepru,reume,sušicu,zuticu,ukocenost,drhtavice,izlišne strahove,uobrazilje,vodene bolesti,šake i stopala,apopleksiju ,hemoroide,frakture ako je u
    Škorpiji ili Lavu,u svim lošim aspektima sa Venerom.
    Jupiter: sve bolesti jetre,levog uha, apopleksije,zapaljenje pluća,lupanje i drhtanje srca,grčevi,bol u kičmi,sve bolesti vena i rebara,i posledice loše krvi,nadutost,sva truljenja u krvi,ili od toga, sve groznice nastale od velikog obilja ili preterivanja.
    Mars: žuč, levo uvo, trodnevna groznica, visoke temperature, migrene, apscesi (čirevi), kuga, plikovi, besnilo, žutica, krvni pritisak, fistule , sve rane i oboljenja muških genitalnih organa, kamen u bubrezima, upala bešike, ožiljci na licu, boginje, povrede od noža, metala, sifilis, osip
    Sunce: bubuljice na licu, drhtavica, ili bilo koja bolest mozga i srca, nemoć očiju, grčevi, iznenadne nesvestice, zadah i bolesti usta, groznica... u principu kod ljudi odnosi se na srce, mozak i desno oko (kod žena-levo) i životnu energiju.
    Venera: bolesti koje su predstavljene Venerom se uglavnom odnose na ženske organe, najpre matericu, a zatim bubrege, stomak, ledja, pupak i deo oko pupka, uz to i gonoreja, upala bubrega, francuske ili španske boginje, bolesti izazvane nekontrolisanom pohotljivošću i žudnjom, priapizma, impotencija, hernija, diabetes.
    Merkur: sve vrste vrtoglavica; letargija i mučnina, glavobolja, ludilo i bilo koja druga bolest mozga, tuberkuloza, mucanje i druge nepravilnosti u govoru ili sa jezikom, sklonost imaginaciji i fantaziranju, problemi sa pamćenjem, promuklost, suvi kašalj, šmrcanje i kijanje, ispljuvci, kostobolja, giht..
    Mesec: apopleksija, paraliza, grčevi u stomaku, kamen u stomaku, problemi sa bešikom, jetrom, menstruacijama, hidropsija (vodena bolest), otoci, sve zimske reumatske tegobe, prehlade stomaka, giht, bolovi ručnih zglobova i stopala, išijas, gliste kod dece i odraslih, povrede oka (levo kod muškarca, desno kod žene), sve bolesti koje nastaju kao posledica preterivanja u hrani i piću, suv kašalj, epilepsija, crevna tuberkoloza, male boginje i ospice.
     
    На Bubce_bubi и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  19. yana147

    yana147 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 мај 2016
    Пораки:
    325
    Допаѓања:
    221
    Пол:
    Женски
    kakvi mazi te privlekuvaat nema vrska so jupiter se gleda mars a ne jupiter vasiot brak i soprug e prikazan vo sedmoto pole gledate vo koj znak e koj planeti se vo toa pole i kaj e vladarot na toa pole tuka eopisan vasiot brak i sobrug a mars pokazuva kakvi mazi ve privlekuvaat nez kaj go procitavte ova za jupiter :?:
     
    На Martka му/ѝ се допаѓа ова.
  20. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Во повеќе извори е наведено дека позицијата на Јупитер е важен показател за сопруг во женскиот натал.
    Инаку, Јупитер наводно ги претставува патроните во животот, оние кои ти помагаат да просперираш, па можеби од некое традиционално уверување дека жената финансиски зависи од мажот...