1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Јупитер е вашиот сопруг во астрологијата

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од biGirl, 7 август 2017.

  1. yana147

    yana147 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 мај 2016
    Пораки:
    325
    Допаѓања:
    221
    Пол:
    Женски
    jupiter je planeta koja nosi zastita i sreka zavisi vo koja kuka se naoga i kakvi aspekti pravi obicno viekaat deka nosi golema zastita ako e vo prvoto dvanaestoto ili osmoto deka deluva kako angel cuvar a za prosperiranje i fanasii se gleda vtoroto pole jas so ova sto ti go kazuvas ne se soglasuvam
     
    На Martka му/ѝ се допаѓа ова.
  2. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Јас не го извадив тоа од памет, пренесувам што имам читано. А во врска со покровителите и луѓето преку кои доаѓа финансиски бенефит и помош во кариерата, ако гледам од лично искуство, дури и морничаво точно е (за брак не знам, не сум омажена). Само што и не можам да кажам дека верувам нешто многу во овие работи.
     
  3. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Јупитер ми е во Рак, во седма куќа, значи Вага? Марс ми е во Вага, во четврта куќа , значи Рак?? Сконтав мислам
     

    Прикачени фајлови:

  4. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.806
    Допаѓања:
    25.081
    Пол:
    Женски
    Ај сега , кој се разбира од ова нека ми протолкува овде . Јас ништо не сфатив (facepalm)

    Screenshot_20181130-020208.jpg
    Јупитер ми е во лав :^) ?
    А маж ми е бик :drunk:
     
  5. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Во стрелец го имаш Јупитер, лавот ти е празен, седма куќа.
    Ајде да пробам нешто да ти протолкувам, само не знам колку ќе биде точно.
    Отворена личност си, немаш проблем при комуникација со луѓето, а и партнерот е ист таков. Кај тебе врската започнала со пријателство, или партнерот ти е како другар...? Ја цениш независноста, својата и таа на избраникот, не патиш да му бидеш на прво место ти и само ти, битно ти е тој да си има свој живот и да се посвети на свои цели.
    Можно е здравјето да ти е кревко, ако не сега, понатаму во животот...
    Исто внимателност при правни прашања, можни се проблеми...
    Не ми замерувај ако не погодив, не сум експерт за овие паранормални работи :D
     
    На CrazyGirl15 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.806
    Допаѓања:
    25.081
    Пол:
    Женски
    Мене ич не ме бива за ова :D фала ти што си се потрудила да ми протолкуваш :) го ценам трудот .
    Башка , повеќето работи си ги погодила :D . Отворена личност сум за комуникација , маж ми своевремено ми беше другар ( кај мене па сите врски така почнувале :rofl: ) , а и ден денес пред се ми е другар , сакам да може да се потпре на мене за се :) исто така и јас да можам да се потпрам на него за се :) . Секако , сакам да сум му на прво место , но не постојано , мислам дека би ме гушело тоа да сум му постојано на прво место . Е сега , он не е стрелец , бик е . Можеби во подзнак е стрелец , не ми текнало да пресметам :?: . За правни прашања и проблеми сум најголем антиталент (facepalm) , ќе треба да проучам нешто на таа тема , што велиш можеби ќе ми треба :?: . Здравјето отсекогаш ми е на " стаклени нозе " , баш периодов имам проблеми со јајниците , иако на ехо покажува дека се е океј , сепак имам тапи болки повремено :( . Се надевам дека е само настинка , бидејќи сум многу паничарка кога се работи за цисти , израстоци итн .. :(
     
    На sjdgo му/ѝ се допаѓа ова.
  7. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Епа баш тоа е присутно кај тебе, другарства кои се развиваат во љубов :) Убаво штом погодувам, значи на правилен пат сум. :D Само жал ми е што погодив дека си осетлива со здравјето. Наталнава вика дека си била и нежно дете, не знам...
    Би требало да бидеш претпазлива со документи, да не те изигра некој законски или да не се зезнеш самата и општо, почитувај ги законите, наводно не можеш нелегално да профитираш, би ти се одбило, што знам дали е така, ти кажувам што гледам. Инаку, генерално ќе си живееш хармонично и во радост :) Ако во младоста имаш или во детството си имала проблеми и кочници (според наталнава си ги имала), понатаму тие се средуваат. Биди посигурна во себе, професионално можеш да постигнеш повеќе одошто веруваш и жално е ако не се обидуваш.
     
    На CrazyGirl15 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Antebellum

    Antebellum Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2012
    Пораки:
    799
    Допаѓања:
    4.767
    Дајте бе кажете нешто и за Верче? :lol:

    20181220_101009.jpg


    received_1360362680742593.jpeg 20181220_101009.jpg
     
  9. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Сатурнот во шкорпијата ќе да е лош... Hесогласувања со децата. Не сум сигурна дали од конфликтна природа, ама наталнава вика некаков проблем со твое дете.
    Романтична си, за партнер сакаш некој забавен, кој ти посветува внимание, не би можела со ладен, резервиран човек, себичен.
    Да не си била поповлечена како мала? Или другите така те доживувале. Денес умееш да ја управуваш таа сензитивност. Знаеш да самуваш, но одвреме-навреме тоа те прави нерасположена, во исчекување, чувствуваш неизвесност... Но таква си што грижите ги оставаш во минатото. Приходите доаѓаат од домот? Заработка од дома, наоѓање работа преку таткото или со помош на таткото, таткото добро те обезбедил, услуги... така некако. Добро се согласуваш со тие околу тебе. Некој или нешто те попречувал(о) во образовните цели, дали не ти дозволувале твоите да се запишеш каде што си сакала или... Внимавај на здравјето низ животот, редовно врши прегледи. Имаш харизма и јак карактер, впечатлива си (Венера и Марс ти се во конјункција, плус во Лав).
     
    На Antebellum му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Antebellum

    Antebellum Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2012
    Пораки:
    799
    Допаѓања:
    4.767
    Ај објасни ми го лошиов Сатурн. Инаку да се е точно.
     
  11. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Сатурн е секаде лош и кочничар. Само што кај тебе е во Шкорпија и владее со седма куќа (седмата куќа одредува брак), а сместен е во петтата која ја поврзуваат со децата. Веројатно индицира на проблем со дете. Кавга.
     
    На Antebellum му/ѝ се допаѓа ова.
  12. cresa-jagoda

    cresa-jagoda Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јуни 2012
    Пораки:
    8.263
    Допаѓања:
    34.535
    Пол:
    Женски
    @sjdgo
    На неколку различни страни правев, а ист датум на раѓање, време и место ставив, ама како да не излегува исто :?:

    Ај види ти :) и кажи ми што гледаш :D

    graphic.png natal_wheel_2.png chap.png
     
    На sjdgo му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Antebellum

    Antebellum Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2012
    Пораки:
    799
    Допаѓања:
    4.767
    Ама мене Сатурн ми е у 3та куќа, од кај сега седма? У втората колона у 7ма куќа ми е Јарец. :(
     
  14. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Не бе мила, Марс, Венера, Меркур ти се во трета куќа (Лав и Девица). Сатурн ти е во Шкорпија во петто поле, а ти владее со седмото (Јарец). Табелата те буни, ја толкуваш погрешно. Погледни го графикот.
    И не земај при срце, Сатурн некаде мора да прави проблем.

    Извини што не ти вратив побрзо, ме болеше главата и само ти го лајкнав мислењето, не можев да пишувам.
    Јас би ја зела предвид првата карта.
    Твојот натал ми е многу интересен.
    Воопшто не си за површни врски. Напротив, чувствата кај тебе се интензивни, ќе имаш стравови дали партнерот е лојален и ќе го ставаш на тест, претпазлива си, не даваш доверба лесно. Тебе ти е многу важно партнерот да ти претставува поддршка, секогаш ќе те привлекуваат луѓе кои можат да ти бидат од помош, на што си подготвена да возвратиш со иста мера колку што можеш и способна си да возвратиш, интелигентна си и добар советник, емотивно стабилна.
    Многу принципиелна личност, трезвена, цврста и одговорна. Имаш убави показатели за успех, ама малку е неизвесно. Можеш да се етаблираш во општеството, јас ти препорачувам да се бориш. Имаш шанси за добро работно место и ти следува наследство. Можни се имотно-правни спорови. Детството не ти било идеално. Имаш аспект кој укажува на домашни проблеми, болести на блиски (?), не знам дали ситуацијата во домот се подобрува, ама твојот социјален статус ќе напредува. Можеш дури и да станеш позната за јавноста, ама веројатно не во фокусот туку повеќе како позадински играч. Треба во подоцнежните фази многу да внимаваш да не ти тргне наопаку. Ако ова го реализираш се разбира, зашто нешто може да ти застане на патот, ама подобро не обѕрнувај се и вложувај труд.
     
    На Antebellum и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  15. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.683
    Допаѓања:
    19.053
    Пол:
    Женски
    Јупитер ми е во 3 куќа во Близнаци и јас префекно се согласувам со близнаците , и мн често воспоставувам кумуникација со нив :D
     
  16. tinka-mace

    tinka-mace Популарен член

    Се зачлени на:
    5 мај 2013
    Пораки:
    3.451
    Допаѓања:
    16.463
    Дајте линк да си проверам :wasntme: :lol:
     
  17. ScrappysSunshine

    ScrappysSunshine Активен член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2021
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    10
    Пол:
    Женски
    Jupiter vo 12 kukja, Mars vo 4ta.
    Kombinacija na ribi I rak?
     
  18. Ivanna23.

    Ivanna23. Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 септември 2019
    Пораки:
    518
    Допаѓања:
    1.020
    Пол:
    Женски
    Ееј ајде помош малку
    како не сум ја видела темата
    значи јупитер ми е во 5та куќа во јарец, а марс во 6та куќа исто јарец
    Венера во 8ма куќа водолија
    како сега да комбинирам не сфаќам?
     
  19. Limpan

    Limpan Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2020
    Пораки:
    1.136
    Допаѓања:
    3.598
    Пол:
    Женски
    Каде може да се провери ова, ќе може линк?
     
  20. Ivanna23.

    Ivanna23. Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 септември 2019
    Пораки:
    518
    Допаѓања:
    1.020
    Пол:
    Женски
    Во твојата натална карта види каде се наоѓа јупитер ( за твојот сопруг) во која куќа и во кој знак, потоа треба да комбинираш тоа и јас не го разбирам
     
    На Limpan му/ѝ се допаѓа ова.