1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Јутубери (Youtubers)

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од thefuturedoctor, 18 јануари 2015.

 1. thefuturedoctor

  thefuturedoctor Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2015
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  21
  Пол:
  Женски
  Епа вака незнам дали некој има слушнато или ги има гледано ама на Youtube има повеќе луѓе кои што редовно ставаат видеа на Youtube со различни содржини пред се комедија, тоа нив им е како работа и веќе со година тоа го прават и стануваат се попознати и попризнати во светот како музичките и филмските познати личности. Ако не ги следите би препорачала неколку кои мене лично ми се омилени како: Jenna Marbles, iiSuperwomenii, Tayer Okley, Mirinda Sings (Collen)... ги има многу овие ми се мене омилени. Кои се вашите омилени и дали ги следите редевно?
  Ако има ваква тема или е нессодветна избришете ја или преместете
  Еве ми ги моите омилените на едно место:
   
  Последна измена: 18 јануари 2015
  На tina dizzie, Sunshine.Sunshine и LittlePinky им се допаѓа ова.
 2. Sunshine.Sunshine

  Sunshine.Sunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јули 2014
  Пораки:
  1.202
  Допаѓања:
  2.564
  Пол:
  Женски
  Ехеее, имам многу омилени.
  Веќе неколку години ги гледам, не знам точно колку.
  Најпрво почнав да ги гледам missglamorazzi и BethanyMota. Не знам која прва почнав да ја гледам.
  Најпрво ги гледав само нивните видеа, но открив уште многу други кои се занимаваат со шминка и мода, па си направив акаунт на јутуб и почнав да следам многу други.
  Покрај тие, ги пронајдов оние комичарите, и почнав и нив да ги следам. Superwoman, nigahiga, Jenna Marbles, Tyler Oakley и многу други.
  Од gaming го следам само Pewdiepie.
  Секојдневно гледам видеа на јутуб, ме расположуваат.
   
  На thefuturedoctor му/ѝ се допаѓа ова.
 3. viktorxD

  viktorxD Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 декември 2014
  Пораки:
  339
  Допаѓања:
  341
  Пол:
  Машки
  Дали има некој/а што се занимава/работи на ЈУТУБ ?
   
  На thefuturedoctor му/ѝ се допаѓа ова.
 4. thefuturedoctor

  thefuturedoctor Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2015
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  21
  Пол:
  Женски
  Нема уште никој од Македонија колку што знам јас или ако има не се толку популарни, ако мислеше на тоа. Инаку ги има многу и доста се платени колку што знам во зависност од колку гледаност имаат на видеата :)
   
  На Sunshine.Sunshine му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Sunshine.Sunshine

  Sunshine.Sunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јули 2014
  Пораки:
  1.202
  Допаѓања:
  2.564
  Пол:
  Женски
  Добра пара добиваат.
  За во Македонија не знам дали некој прави видеа, а и да прави, кај нас тешко ќе заработи пари од тоа.
   
  На thefuturedoctor му/ѝ се допаѓа ова.
 6. thefuturedoctor

  thefuturedoctor Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2015
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  21
  Пол:
  Женски
  И такви сме луѓево некој и да почни да се занимава со тоа кај нас само ќе го изсмеваат и нема да има никава поддршка.. (facepalm)
   
  На MiaB, LittlePinky, daylight и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. viktorxD

  viktorxD Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 декември 2014
  Пораки:
  339
  Допаѓања:
  341
  Пол:
  Машки
  Мoже да се заработи..Јас имам заработено убави пари али на среќа :D hahha
   
 8. viktorxD

  viktorxD Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 декември 2014
  Пораки:
  339
  Допаѓања:
  341
  Пол:
  Машки
  затоа ќе го блокираш видеото во Македонија Србија итн..и нема да се замараш :)
   
 9. Sunshine.Sunshine

  Sunshine.Sunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јули 2014
  Пораки:
  1.202
  Допаѓања:
  2.564
  Пол:
  Женски
  Се согласувам @thefuturedoctor .
  Додека пак во Америка и Англија, ги земав само за пример, е сосема нормална работа.
   
  На thefuturedoctor му/ѝ се допаѓа ова.
 10. thefuturedoctor

  thefuturedoctor Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2015
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  21
  Пол:
  Женски
  Можи така да се блокира за некоја држава? Една другарка еднаш пробуваше ама мислам дека не успеа. Како се прави тоа?
  Како тоа на среќа хаха :lol: Сподели искуство со нас овде ако не е тајна :D
   
  На Sunshine.Sunshine му/ѝ се допаѓа ова.
 11. viktorxD

  viktorxD Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 декември 2014
  Пораки:
  339
  Допаѓања:
  341
  Пол:
  Машки
  Епа зедов 4 илјади евра али на среќа..Тогаш јутуб не беше толку заштитен..Можеше да се објавуваат други видеа..Јас направив Lyrics od Eminem...3,4 песни.. и направив 5 millioni views...и така :D
  али после ми ги избришаа видеата...Откако закаснив за еден договор..и сега јутуб е заштитен..
   
  На Lella, Sunshine.Sunshine и thefuturedoctor им се допаѓа ова.
 12. Teodora29292

  Teodora29292 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2013
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  39
  Пол:
  Женски
  Danisnotonfire ми е интересен јутубер .. напати знае добро да ме насмее... малце е чуден и доста параноичен, што ме натера да го следам. Али за некои работи е закон... посебно ова видео..

  и ова ..


  Superwoman 8)

  видеово ја објаснува мојава ситуација :( :D
   
  На lonelyheartsclub, tina dizzie и thefuturedoctor им се допаѓа ова.
 13. Teodora29292

  Teodora29292 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2013
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  39
  Пол:
  Женски
  За малце ќе заборавев една девојка што ја следам од поодамна... еве неколку видеа од неа


   
 14. ton4ica

  ton4ica Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2013
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  172
  Пол:
  Женски
  Има некој тука што ја следи Ana Bucevic, жената зборува за медитација и моќта на потсвеста многу добри и корисни видеа има иначе е од Хрватска
   
 15. GirlRose

  GirlRose Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  5.023
  Допаѓања:
  26.501
  Не ме зезај?
   
 16. Teodora29292

  Teodora29292 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2013
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  39
  Пол:
  Женски
  Има исто така еден тип.. мада во последно време не го следам, од она што го знам од порано, видеата каде што ја чита Твајлајт и дава свои коментари за книгата се лудница :D

  https://www.youtube.com/playlist?list=PL7CCC01B887254707
   
  На thefuturedoctor му/ѝ се допаѓа ова.
 17. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.831
  Пол:
  Женски
  Јас ги гледам bubzbeauty, bubzvlogs, Shane Dawson, Michelle Phan, Bebexo, Tanya Burr , Promise Phan :)
   
 18. thefuturedoctor

  thefuturedoctor Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2015
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  21
  Пол:
  Женски
  Е не го знаев овој.. баш сега ќе му ги разгледам видеата :D А за Superwoman нема збор, кралица 8)
  ЕЕ и јас го знам овој хаха лудница е тоа со Твајлајт, сум се изнасмеала :rofl:
   
 19. SuperGirl8

  SuperGirl8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2014
  Пораки:
  202
  Допаѓања:
  205
  Пол:
  Женски
  Па следам некои: Bethany Mota,LaurDIY, PewDiePie, Superwoman(нajмногу си ја сакам :D), Shane Dawson и Alisha Marie.
  Инаку, и јас снимав видеа на јутуб, ама немаа голема гледаност, затоа што другаркиве појма немаат, два дена му објаснував што е youtuber, и уште не сватија |( Си барав поддршка и на интернет, ама никор рецка не ми маваше..:lol: Па ги избришав видеата и толку.:~:
   
  На thefuturedoctor му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Teodora29292

  Teodora29292 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2013
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  39
  Пол:
  Женски
  Alex Day mi dade dovolno pricini zosto nikogas da ne ja citam Tvajlajt :lol:
  A za Dan cekam da vidam sto ke kazes :D